Fakultativne vylety

Informácie, skúsenosti a popisy výletov a aktrakcií v Egypte

Moderátor: AJKA

Fakultativne vylety

Odoslaťod Zuzka 21 Jan 2007, 08:25

Chystam sa do Egypta na plavbu lodou po Nile. Okrem zaplatenych vyletov nam ponukaju aj fakultativne vylety, ktore sa mi zdaju predrazene. Mate niekto skusenosti, ci sa daju absolvovat aj individualne, pripadne cez mieste CK v Luxore a Asuane?
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod Majo 21 Jan 2007, 12:43

Ahoj Zuzka
Ktore fak.vylety mas presne na mysli?Pri poznavacke je program poskladany tak,ze uz na nejake vylety ani velmi cas neostane.Bol som na plavbe dvakrat a pokial viem tak nase cestovky ponukaju naviac len AbuSimbel alebo plavbu na lodke po Nile v Asuane (mozno este Elefantina a botanicka zahrada ak je cas).V Luxore je tak malo casu ,ze okrem Udolia Kralov,Karnaku a Luxorskeho chramu (co je v cene zajazdu) aj tak nic ine nestihas.V Hurghade je to uz ine tam su vylety na Giftun,do puste...
Vsetko sa da absolvovat samozrejme aj s miestnou cestovkou ale je to dost problem si to vobec zabezpecit (myslim v Asuane) napr.ten AbuSimbel stoji okolo 70$ a cez cestovku u miestnych by to mohla byt mozno polovica(aj ked na ukor pohodlia ,cestovka ma normalny bus ,miestny vacsinou minibus,taxik) .Problem vsak je v tom,ze ak priplavate do Asuanu neskoro vecer a do AbuSimbel sa vacsinou odchadza hned druhy den rano tak ani nemas cas hladat miestnu cestovku.Odchod je v konvoji ,takze sa vstava okolo 3 rano aby ste tam boli na otvorenie a v konvoji sa aj vratite spat takze uz po cca dvoch hodinach vas budu nahat do busov ...Ono vseobecne je malo casu na vsetko,zastavky v Edfu a KomOmbo su tiez casovo obmedzene a pre takych egyptskych maniakov ako napr. ja, je to na nervy...
Po mojich skusenostiach uz radsej skusim nieco ine.Kedy to vlastne odchadzas?Ja odchadzam v piatok s kamosom na vlastnu poznavacku Egypta.Chceme stravit aspon 4 dni v Luxore a 4 v Kahire a popozerat vsetko na co doteraz nebol cas alebo to cestovky ani neponukaju.Pokial ides aj ty v najblizsich dnoch tak sa mozno uvidime .
Ahoj
Obrázok používateľa
Majo
Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 18:14

Fakultatívne výlety

Odoslaťod Zuzka 21 Jan 2007, 22:45

Ja idem na poznávačku už druhýkrát, ale až v marci. Tohto roku idem s inou CK (tentokrát so Saturom, predtým cez Kartágo). Prekvapilo ma, že mi ponúkli také množstvo fakultatívnych výletov, lebo my sme mali pred 3 rokmi v Luxore 1/2 dňa voľno, prezreli sme si Luxor a večer sme boli v Karnaku na predstavení Sound and Light Karnak. Išli sme tam taxikom, predstavenie sme si kupovali sami a stálo nás to 33 LE. Satur ho ponúka tiež za 33 ale USD!!! Preto som sa pýtala na tie fakultatívne výlety,

Ich ponuka:
Luxor
- Sound and Light Karnak 33 USD
- Dendarah autobusom 28 USD
- Dendarah loďou 50 USD s obedom
- City Tour na koči s koňmi 10 UDS
- Luxor Museum 20 USD (všade bolo ináč vstupné 20 LE)
- Hot Air Ballon 100 USD
- Káhira 1 deň letecky 240 USD

Aswan
- Sound and Light Philae 33 USD
- Abu Simbel autobusom 95 USD
- Abu Simbel letecky 160 USD
- Nubian Museum 20 USD
- Botanická záhrada 10 USD
- Núbijská dedina 8 USD
- Nubian Museum 17 USD (neviem aký je rozdiel medzi tým 20 USD)
- Garranah Island 15 USD
- Garranah Island 30 USD s obedom /večerou

určite chcem ísť do Abu Simbel cez CK, no myslím si, že ak bude dosť času, tak napr. Luxor Museum sa dá ísť pozrieť aj individuálne, zaujalo ma aj Dendarah. Bola by som rada, keby sa ozval niekto, kto tento fakultatívny výlet absolvoval, či sa to oplatí. Prípadne mi odporučil niektorý z horeuvedených.

Tak ti Majo prajem príjemnú poznávačku, bohužial sa neuvidíme. Daj o sebe vedieť, keď sa vrátiš a podeľ sa s nami o svoje zážitky.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Majo 22 Jan 2007, 12:43

ahoj Zuzi
No uz som trosku v obraze :wink: co si to vlastne myslela za vylety.Ja som take ako Luxorske muzeum alebo soud & light nebral ako vylet tak preto som sa cudoval,ze co ti to tam mozu ponukat.
No do Asuanu sa teraz nechystame to chceme niekedy na buduce aspon na tyzden .Na zaciatok asi pojdeme do Luxoru aspon na 4-5dni a tiez si chcem pozriet samozrejme to ich muzeum okolo ktoreho som stale len presiel lebo nebol nikdy cas :? .Tiez si chcem nafotit vecer Karnak a Luxor.Mesto som uz presiel takze teraz sa skor sustredim na lokality kde sa velmi nechodi(Udolie Kralovien,Rameseum,Chram Seti I....) a hlavne si chcem vychutnat to ,ze pesi prejdeme z Udolia kralov k Hatsepsut a dalej po tych cestickach na kopcoch az k tej prirodnej pyramide hore nad udolim.Laka ma aj ten let balonom co som tam mal moznost sledovat ,uvidime aka cena sa bude dat dohodnut.Hlavne sa tesim na to,ze ma nikto nebude nahanat do autobusu :) .
V Kahire by sme tiez chceli popozerat vsetko v klude ,mesitu,Islam cast,Kopsku cast... potom na jeden den odbehneme do Sakary,Dahsuru... No dufam,ze to vsetko dopadne dobre.
Hurghadu si velmi ani neuzijeme ale s tym ratame,aj tak je tam teraz dost kosa na kupanie :D .
Tak sa ti potom ozvem ked sa aj vratime :D
Obrázok používateľa
Majo
Cestovateľ

Odoslaťod Zuzka 22 Jan 2007, 22:49

Majo napísal:ahoj Zuzi
No uz som trosku v obraze :wink: co si to vlastne myslela za vylety.Ja som take ako Luxorske muzeum alebo soud & light nebral ako vylet tak preto som sa cudoval,ze co ti to tam mozu ponukat.
No do Asuanu sa teraz nechystame to chceme niekedy na buduce aspon na tyzden .Na zaciatok asi pojdeme do Luxoru aspon na 4-5dni a tiez si chcem pozriet samozrejme to ich muzeum okolo ktoreho som stale len presiel lebo nebol nikdy cas :? .Tiez si chcem nafotit vecer Karnak a Luxor.Mesto som uz presiel takze teraz sa skor sustredim na lokality kde sa velmi nechodi(Udolie Kralovien,Rameseum,Chram Seti I....) a hlavne si chcem vychutnat to ,ze pesi prejdeme z Udolia kralov k Hatsepsut a dalej po tych cestickach na kopcoch az k tej prirodnej pyramide hore nad udolim.Laka ma aj ten let balonom co som tam mal moznost sledovat ,uvidime aka cena sa bude dat dohodnut.Hlavne sa tesim na to,ze ma nikto nebude nahanat do autobusu :) .
V Kahire by sme tiez chceli popozerat vsetko v klude ,mesitu,Islam cast,Kopsku cast... potom na jeden den odbehneme do Sakary,Dahsuru... No dufam,ze to vsetko dopadne dobre.
Hurghadu si velmi ani neuzijeme ale s tym ratame,aj tak je tam teraz dost kosa na kupanie :D .
Tak sa ti potom ozvem ked sa aj vratime :D

Ahoj Majo,

aj ja by som rada videla Udolie kralovien, Rameseum, len neviem, ci sa mi to podari. Zatial som na Thebskej strane videla len Memnonove kolosy a zaujímajú ma aj iné pamiatky, kde sa bežne nechodí. Vy chlapi to predsa len mate jednoduchsie, ked sa sami bez sprievodcu pohybujete po krajine. Žene bez muža sa ťažko pohybuje pomedzi domorodcov, mam to odskusane, vsak idem do Egypta uz 5 krát. Kahira ma az tak neoslovila, ako Karnak - som don zamilovana.

Stary Egypt ma velmi zaujima, len skoda, ze mam tak malo casu, prestudovat si vsetky tie nadherne knihy, ktore o Egypte mam. Uz sa tesim na dochodok :D od knih ma neotrhnú.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Majo 23 Jan 2007, 01:10

Ahoj Zuzi
Tak to mas pravdu,tych knih o Egypte je stale viac a viac ja ich tiez vlastne len prelistujem,sem tam nieco precitam ale povacsine len zalozim do svojej zbierky :D .Aj posledne vianoce som si nasiel pod stromcekom krasnu knihu "Udolie Kralov"z vydavatelstva Rebo.Mam uz od nich Pyramidy a Egypt .Su to nadherne knihy plne perfektnych zaberov.Prave ta posledna o Udoli Kralov ma da sa povedat teraz naviedla na tuto moju expediciu su tam podrobne popisane vsetky hrobky a chramy na zapadnom brehu.Ja som zatial mal moznost prejst skoro vsetky spristupnene hrobky v Udoli uz niekolko krat ale stale to bolo na rychlo a organizovane a to mi dost vadilo.Moja "oblubena" :D je hrobka cislo KV 34 Thutmes III. je ukryta az uplne hore a maloktory turista tam zabludi.Hneva ma trosku,ze nemozno pozriet hrobku Seti I.V Udoli Kralovien som zatial nebol tak sa tesim aj ked tam toho nie je az tolko k videniu a jedina hrobka ktora ma laka je samozrejme Nefertari ,vstupne je az 100El co ma ani tak nestve ako to ,ze tam mozes byt len 10 min. :? .No ale ten pocit ,ze som tam bol mi stoji za to.V Tutanchamonovej hrobke som bol sam z celej skupiny,nebol tam uplne nikto len ja a Tutanchamon :D.Co sa chramov tyka tak mam prejdenu samozrejme Hatsepsut uz niekolko krat ale teraz sa tesim ,ze bude cas sa vystverat aj hore na kopec.Pohlad z vrchu ked na jednej strane pozeras do Udolia Kralov a na druhej na chram asi bude zaujimavy.Pozrel som si minule aj chram Ramzesa III. v Medinit Habu.Celkom pekny a oproti inym aj dost zachovaly.Tesim sa na Rameseum ale naposledy bolo zatvorene a obavam sa ,ze este stale to tam davaju dokopy tak si ho pozriem aspon cez plot :wink: .Mozno bude otvorene aspon u Setiho v ElKurne to je este dost blizko od Udolia.Viem,ze tam nedaleko je aj ten chram bohyne Hathor v Dendere ale to by sme tam museli ostat asi dva tyzdne aby sme to vsetko postihali :D .Ak mas este nejaky typ na vylet tak napis.
Ahoj
Obrázok používateľa
Majo
Cestovateľ

Odoslaťod Zuzka 24 Jan 2007, 11:50

Majo napísal:Ahoj Zuzi
Tak to mas pravdu,tych knih o Egypte je stale viac a viac ja ich tiez vlastne len prelistujem,sem tam nieco precitam ale povacsine len zalozim do svojej zbierky :D .Aj posledne vianoce som si nasiel pod stromcekom krasnu knihu "Udolie Kralov"z vydavatelstva Rebo.Mam uz od nich Pyramidy a Egypt .Su to nadherne knihy plne perfektnych zaberov.Prave ta posledna o Udoli Kralov ma da sa povedat teraz naviedla na tuto moju expediciu su tam podrobne popisane vsetky hrobky a chramy na zapadnom brehu.Ja som zatial mal moznost prejst skoro vsetky spristupnene hrobky v Udoli uz niekolko krat ale stale to bolo na rychlo a organizovane a to mi dost vadilo.Moja "oblubena" :D je hrobka cislo KV 34 Thutmes III. je ukryta az uplne hore a maloktory turista tam zabludi.Hneva ma trosku,ze nemozno pozriet hrobku Seti I.V Udoli Kralovien som zatial nebol tak sa tesim aj ked tam toho nie je az tolko k videniu a jedina hrobka ktora ma laka je samozrejme Nefertari ,vstupne je az 100El co ma ani tak nestve ako to ,ze tam mozes byt len 10 min. :? .No ale ten pocit ,ze som tam bol mi stoji za to.V Tutanchamonovej hrobke som bol sam z celej skupiny,nebol tam uplne nikto len ja a Tutanchamon :D.Co sa chramov tyka tak mam prejdenu samozrejme Hatsepsut uz niekolko krat ale teraz sa tesim ,ze bude cas sa vystverat aj hore na kopec.Pohlad z vrchu ked na jednej strane pozeras do Udolia Kralov a na druhej na chram asi bude zaujimavy.Pozrel som si minule aj chram Ramzesa III. v Medinit Habu.Celkom pekny a oproti inym aj dost zachovaly.Tesim sa na Rameseum ale naposledy bolo zatvorene a obavam sa ,ze este stale to tam davaju dokopy tak si ho pozriem aspon cez plot :wink: .Mozno bude otvorene aspon u Setiho v ElKurne to je este dost blizko od Udolia.Viem,ze tam nedaleko je aj ten chram bohyne Hathor v Dendere ale to by sme tam museli ostat asi dva tyzdne aby sme to vsetko postihali :D .Ak mas este nejaky typ na vylet tak napis.
Ahoj

Ahoj Majo
ja som zatial navštívila len 3 hrobky - najviac sa mi z nich páčila hrobka Ramesa III. Bola som aj v hrobke Sety II. a v č. 14. Tvosret a Setnachte. Takže teraz by som chcela navštíviť úplne iné hrobky - ktoré by si mi odporučil ak budú sprístupnené? Ktoré sa ti najviac páčili?
Ja mám okolo 50 kníh o Egypte - niektoré som len prelistovala, niektoré mám prečítané, ale väčšina na mňa poslušne v polici čaká. Bohužial mám časovo náročné povolanie, a tak na ne nemám čas.
Aj ja mám knihu Údolie kráľov, dostala som ju vlani na Vianoce. Veľmi krásna je "Egypt včera a dnes" od Fabia Bourbon a Antonia Attini, kde sú krásne litografie chrámov z rokov 1838-39 a podľa súčasných fotografií sa dá vidieť ako sa mnohé pamiatky a krajina zmenili. Mám rada aj historické romány z tohto obdobia, aj keď viem, že mnohé fakty sú tam len vymyslené.

Prajem ti krásnu dovolenku v Egypte plnú nezabudnuteľných zážitkov a teším sa na tvoje rozprávanie, keď sa vrátiš. :lol:
Zuzka
Mega Cestovateľ

Abu Simbel - zlavy na vstupnom

Odoslaťod Zuzka 22 Feb 2007, 23:04

Neviete mi poradit, ci pre studentov a dôchodcov plati zlava na fakultativny vylet do Abu Simbel, ci musia platit plnu sumu?
Zuzka
Mega Cestovateľ

Abu Simbel

Odoslaťod Majo 23 Feb 2007, 00:28

Ahoj
tak cez cestovku urcite ziadna zlava nie je :? ,jedine co by sa dalo je polovicne vstupne ak mas medzinarodnu studentsku kartu a aj to len na vstupne do chramu.Takze v AbuSimbel urcite neusetris.Je to dost od ruky,ziadna solo cesta asi nehrozi aby si tam mohla potom tu zlavu uplatnit.Inak AbuSimbel je moj dalsi ciel :D ,po tom co som teraz zazil na potulkach v Luxore a v Kahire si planujeme nieco podobne aj v Asuane a odtial chceme odbehnut aj do AbuSimbel ale nie takto organizovane lebo to je o nicom.Zistoval som si teraz ,ze sa da v AbuSimbel ubytovat tak ma to potesilo,velmi by som chcel pozriet tu vecernu show Sound&Light, chram je v noci nadherne osvetleny.
Obrázok
Obrázok používateľa
Majo
Cestovateľ

Re: Abu Simbel

Odoslaťod Zuzka 23 Feb 2007, 18:54

A nevies mi povedat ci dochodcovia maju dake zlavy na vstupnom, nakolko si vstupne do chramov aj udolia platime sami.

Inak cakam, kedy sa viac rozpišeš o svojich zazitkoch po Egypte, kým máš toho ešte v čerstvej pamati!
Zuzka
Mega Cestovateľ

vstupne

Odoslaťod Majo 23 Feb 2007, 19:22

Ahoj
No ja som si naozaj nevsimol,ze by sa niekde spominali aj dochodcovia.Vsade kde sme boli a bolo toho naozaj dost mali len dve ceny,Adults a Students,takze asi nie.Ono pri poznavackach su prave dochodcovia tou vacsou skupinkou ,aspon ja som to stale takto vnimal,takze to by egyptania asi zarobili o polovicu menej na vstupnom :D .
Ten moj cestopis :D ,no samozrejme si pisem nieco co by mi aj o par rokov vratilo spomienky,mam toho uz asi 11 stran a som prave niekde v Kahire :D ale neviem ci sa to tu vobec zmesti a ci je vobec vhodne tie moje pocity tu uverejnovat :D .Mozno sa k niecomu odhodlam ale to sa este musi trosku upravit a podoplnat o fotky nech sa to da lepsie precitit :wink:
Tak asi tolko,ahoj
Obrázok používateľa
Majo
Cestovateľ

Odoslaťod Majo 23 Feb 2007, 19:38

Este som si vsimol ked som tak prechadzal ocami starsie prispevky ,ze tie ceny co si spominala minule sa uz trosku pomenili,myslim toto:
Ich ponuka:
Luxor
- Sound and Light Karnak 33 USD
- Dendarah autobusom 28 USD
- Dendarah loďou 50 USD s obedom
- City Tour na koči s koňmi 10 UDS
- Luxor Museum 20 USD (všade bolo ináč vstupné 20 LE)
- Hot Air Ballon 100 USD
- Káhira 1 deň letecky 240 USD

Nieco s toho som si presiel aj teraz,takze momentalne to vyzera asi takto
- Sound and Light Karnak 55 EL
- Luxor Museum 70 EL
Ostatne som neskusal lebo sa nam nechcelo trepat do Dendarah aj ked sa nam to nas taxikar snazil vsemocne nahovorit za nejakych tusim 50 EL (cesta) ale to sme vlastne ani nezjednavali.
City tour je tiez vlastne blbost lebo to si odchytis prveho kona co ide okolo a bude ta vozit do zblaznenia ked mu das nejakych 30 El.Lakal ma ten teplovzdusny balon ,cena bola okolo 80$ ale to sme sa tiez len pytali,nezjednavali sme ,mozno nabuduce :D a Kahira z Luxoru je samozrejme blbost...
Obrázok používateľa
Majo
Cestovateľ

Odoslaťod Zuzka 23 Feb 2007, 19:41

Možeš ten "román" rozhodiť na viac častí, veľmi sa naň teším.

Egypt sa mi nezadržateľne blíži, bohužial nám posunul SATUR odlet (pre tie 2 lietadlá, čo Slovenským aerolíniam vzali) a tým pádom som bez spolubývajúcej, ktorá sa veľmi tešila, no pre pracovné povinnosti nemôže ísť. Som zvedavá na tie problémy, keď nastúpime na loď, lebo to, že vstupy nie sú zahrnuté v cene mnohí ešte stále nevedia, pretože ich CK neinformovala. Úplnou náhodou som sa dozvedela, že v rovnakom termíne ide s nami aj mužova kolegyňa a tá bola z toho riadne prekvapená, že chcú naviac 150 USD!
Akosi sa na tú plavbu neteším - no dúfam, že dobre dopadne.

Chcela som sa opýtať, či ťa niečo napadlo, na čo by si ma chcel upozorniť po tvojej skúsenosti z pobytu. Nebol žiadny problém s kupovaním vstupeniek? Ak nám náhodou CK odmietne poskytnúť transfér k pamiatkam, ak im nezaplatíme požadovaných 150 USD, čo by si nám odporučil? Vziať si napr. Taxik. Som z toho dosť zmätená a rozčarovaná, lebo s Kartágom som takého problémy nemala, všetko bolo v cene (okrem WC na presunoch) :lol:
Zuzka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Zuzka 23 Feb 2007, 19:52

Keď si bol teraz v Údolí kráľov, ktoré hrobky sa ti podarilo navštíviť? Je pravda, že vstupné je tam 70 EL?
Zuzka
Mega Cestovateľ

vstupne

Odoslaťod Majo 23 Feb 2007, 21:18

KV 43 Thutmosis IV
KV 16 Rameses I.
KV 11 Rameses III.
KV 47 Sa-Ptah

+ Udolie kralovien
QV 52 Titi
QV 44 Kha-Em-Waset

Vstupne je Udolie kralov 70LE+2LE vlacik
Udolie kralovien 25 LE
Luxorsky chram 40LE
Pyramids Giza 50 LE
Saqqara 50 LE
Citadela v Kahire 40LE
Memphis 30LE
Vsetko ostatne po 25LE

nasiel som v batohu 15 vstupeniek (neviem teraz na rychlo ci su to vsetky) ale ked som ich spocital tak to je presne 580 LE ,takze trosku viac ako 100$ :D
Obrázok používateľa
Majo
Cestovateľ

Ďalšia

Naspäť na Egypt - Výlety a atrakcie

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.