Piesková pláž v Chorvatsku

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátori: AJKA, rosaria, djxtreme

Odoslaťod maska4 17 Jan 2008, 22:51

Martina Babisova napísal:Ahoj "maska " !
Prosim Ta , ked si pisala o tom Orebici, ze ste tam boli, ja o nom uvazujem tento rok, minuly rok sme boli v Sabunike pri Zadare, aj tam je pieskova plaz a dost dlho plytke more, skor taka zatoka, ale nie uplne pre male deti, ale moj 10 rocny syn si to tam uzil a aj my, takze bolo fajn, ale teraz by som chcela skusit ist niekam juznejsie, ten Orebic ma laka, citala som celkom pozitivne ohlasy, napis mi prosim Ta neico blizsie, ak mozes a hlavne ako dlho Vam trvala cesta.
Dakujem velmi pekne. Mata

Ahoj Matka.No Orebic.Zalezi aj kde ides.Teda hotel,pripadne penzio. TA cesta bola dlha....Asi tak 13 hod.Ked sme sli tam vyrazali sme v noci sli sme cez Budapest a na dalnicu do Chorvatska.To by uslo.Horsie od Makarskej.Tam ziadna dialnica,uzsia cesta,kopec aut a proste 100 km ides 3 hodiny.My sme byvali v hotely Komodor.Ubytko skromne co zodpovedalo aj hviezdičkam,ale dalo sa v pohode vydrzat.Kazdy den menili podla potreby pradlo, uteraky.To maju skutocne velke plus.Plaz bola drobne kamienky, sem-tamaj kamene.Dalo sa aj v pohode ležat.Moje v tom case skoro 4 rocne dvojcata sa v pohode chodili kupat do mora same,ziadne vlny v tej casti, alebo naozaj minimum.Prenadherna voda.Koli tomu by som sa tam vratila, ale ta cesta. Asi az ked dobuduju dialnicu az do Dubrovnika.Oreic je male mestecko s hlavnou ulicou,Na prejdenie.NA nasej plazi nebolo ani jezkov, i ked mali vsetci topanky do vody.Tam ich predavaju za 250Sk v prepocte na nase ake chces.Ostatne sa mi zda dost drahe.Strava bola vinikajuca.MAli sme PP.Ale super.Takze celkovy dojem. Keby som nechcela skusit aj nieco ine isla by som znovu , nakolko ma to stalo pobyt ,pp na styroch 15000Sk.Cesta 7000.A peniaze co som sivymenila som si doniesla nazad.Nebolo ich kde minut.Chalani prisli s hrackami a ja som bola spokojna. Ak by ta este nieco zaujimalo napis si.Pekny vecer Sona :D
maska4
Nováčik

Založený: 03 Jan 2008, 21:44

Re:

Odoslaťod Monulienka 22 Máj 2009, 08:59

DO MEDULINY NECHOD!!!! Boli sme tam minulý rok, tá piesková pláž bola katastrofálne špinavá. Potom sme sa presťahovali na ostrov Krk. Takže už tretí rok sa chystáme do Starej Bašky na ostrove KRK. Je tam krásna kamienková pláž, v mori je však piesok. More má tyrkysovo modru farbu, hned pri mori je promenáda s obchodíkmi, reštauráciami...boli sme síce v kempe, no mali sme aj prístup do hotelových bazénov....bolo tam naozaj krásne! Doporučujem!!!!!

SlavkaS napísal:Dalsia pieskova plaz s miernym vstupom na severe Chorvatska je na Istrii v Meduline. Bohuzial v severnejsich castiach je riziko, ze nevyjde pocasie. Aspon nam sa to stalo. Napriek tomu by som s malymi detmi radsej volila vzhladom ku dlzke cesty radsej Chorvatsko, ako Bulharsko. Samozrejme kazdemu moze vyhovovat nieco ine. Inak po spominanom Rabe pokukujem uz par rokov - pocula som len pozitivne ohlasy (i ked vraj posledne roky su tam vraj navaly turistov).
Monulienka
Mega Cestovateľ

Re: Piesková pláž v Chorvatsku

Odoslaťod djxtreme 12 Júl 2009, 20:44

djxtreme
Dovolenkár

Založený: 20 Júl 2008, 20:46

Re: Piesková pláž NIN v Chorvatsku

Odoslaťod halit13 17 Júl 2009, 20:06

Z vlastnej tohtoročnej dovolenkovej skúsenosti môžem doporučiť pláž v Mestečku Nin a v Privlake. Je to úžasný kúsok raja pre deti v Chorvátsku.
DSCF2467.JPG
Piesok - nie drobný štrk je ako na pláži, tak i v mori. V mestečku Nin treba odbočiť na autokemp a na krásnú pláž v Privlake - Sabumike.
DSCF2470.JPG
A ešte, v mori sa dno iba postupne zvažuje a je tam veľmi veľa mušličiek - treba zobrať okuliare a šnorcheľ.
DSCF2476.JPG
Deti sa nechceli z pláže ani vrátiť do hotela na obed, resp. večeru. My sme mali ubytovanie v hot. Donat, na tieto pláže je to cca 8km - asi 5 minút jazdy autom.
DSCF2479.JPG

http://www.recenzie-hotelov.sk/gallery. ... rie_id=816
Jarka
halit13
Dovolenkár

Založený: 18 Nov 2007, 18:44

Re:

Odoslaťod lubomir.gregus 16 Jan 2011, 08:29

tak konecne napisal niekto pravdu o Meduline, ak si nechcete pokazit chut z Chorvatska dobre si pozrite tieto fotky, toto su "pieskove plaze" v Meduline - katastrofa

skutocne to tam vyzera tak ako na tychto fotkach, nechapem ako tam moze niekto niekomu odporucit dovolenku

varujem pred sklamanim, poznam takych viacerych a sam som nevedel co si o tom mysliet, na forach to vyzeralo tak 50-50, tak som tam isiel sa pozriet a tieto fotky su pravdive

pozdravujem

artep21 napísal:
SlavkaS napísal:Dalsia pieskova plaz s miernym vstupom na severe Chorvatska je na Istrii v Meduline. Bohuzial v severnejsich castiach je riziko, ze nevyjde pocasie. Aspon nam sa to stalo. Napriek tomu by som s malymi detmi radsej volila vzhladom ku dlzke cesty radsej Chorvatsko, ako Bulharsko. Samozrejme kazdemu moze vyhovovat nieco ine. Inak po spominanom Rabe pokukujem uz par rokov - pocula som len pozitivne ohlasy (i ked vraj posledne roky su tam vraj navaly turistov).

medulin absolutne nedoporučujem, boli sme tam minuly rok a bolo to nieco abnormalne co sa v chorvatsku asi ani nikde inde nechadza, v mori som ani len nohu nemala strčenu a celu dovolenku sme stravili pri bazene :(
je tam železita zem, pri vstupe do vody bol nie štrk ale balvany niečo ako pri železničnej trati a spomínaná piesková pláž bolo jedno smetisko, kde by som vlastné dieťa nepustila ani len pobehať, bolo to pre nás neskutočné sklamanie :(
medulinské "pláže" :evil:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
spomínaná piesková
Obrázok
Obrázok
lubomir.gregus
Nováčik

Založený: 16 Jan 2011, 07:55

Re: Piesková pláž v Chorvatsku

Odoslaťod lubomir.gregus 16 Jan 2011, 08:41

s pieskovymi plazami v Chorvatsku je to trosku problem, nie je ich az tak vela ako kamienkovych, napriek tomu sa pár peknych najde a zasa pred niektorymi zasa treba varovat

Istria (Pula) - Premantura, Medulin - neviem ale tuto lokalitu by som neodporucal, toto nie je moja predstava pieskovej plaze

Kvarner - Rab - Rajska plaza - pozvolny vstup do mora (300-400m), vhodne pre rodiny s detmi, vybudovana infrastruktura, zabava - smykacky, ubytovanie, stanky, suveniry, obdhodiky, obcerstvenie, vsetko, nutna kratka cesta trajektom na ostrov - napriek vsetkemu co sa o tejto plazi pise, azda len pozitivne veci som cital a jednu negativnu s ktorou som plne suhlasil - mne sa tam nepacilo, chyba tomu klud, priroda - Rajska plaza je brutalna masova turistika, co sa tyka kvality plaze napriek vsetkym tym oslavnym hlasom je to slabe v porovnani s inymi plazami.......... pokr.
lubomir.gregus
Nováčik

Založený: 16 Jan 2011, 07:55

Predchádzajúca

Naspäť na More v Chorvátsku

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.