Piesková pláž v Chorvatsku

Tipy na šnorchlovanie, potápanie, pekné pláže

Moderátori: AJKA, rosaria, djxtreme

Piesková pláž v Chorvatsku

Odoslaťod maska4 09 Jan 2008, 12:41

Ahojte vsetci.Poporsila by som o nejaky typ na pieskovu plaz, pripadne jemnejsi strk s postupom do mora v Chorvatsku.Mam dve male deti a bola by som rada keby z toho mora aj nieco mali.
Potešil by ma typ niekde,kde to nie je az tak daleko. Boli sme dole v Orebici.Ubytko skromne, more ale super.Ale ta cesta.....Poprosim, kto viete poradte.
Rozhodujem ,kde s nimi ci Chorvatsko alebo Bulharsko. Dakujem
maska4
Nováčik

Založený: 03 Jan 2008, 21:44

Rab-rajska plaža

Odoslaťod Turista 09 Jan 2008, 12:54

Na ostrove Rab najdete veľkú piesočnatú a plytkú zátoku, ktorá sa volá Rajska Plaža a má vyše kilometra. Je to vhodne pre rodiny s deťmi a neplavcov..
Hneď pri nej je aj Hotel San Marino, ktorý pozostáva z nerekonštruovaných ** pavilónov Lopar a zrekonštruovaných pavilónov*** Sahara, Rab, Veli Mel a Plaža.

Pri Pule vo vilovej štvrti (oproti Punte Verudele) je tiež malá piseočnatá pláž a aj miesto sa volá Pješčana Uvala. Tam je ubytovanie v apartmánoch u súkr. majiteľov.

To sú 2 najsevernejšie a teda aj najbližšie piesočnaté pláže na chorvátskom Jadrane od Slovenska vzdialené cca 600 km (z BA).
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod SlavkaS 09 Jan 2008, 13:04

Dalsia pieskova plaz s miernym vstupom na severe Chorvatska je na Istrii v Meduline. Bohuzial v severnejsich castiach je riziko, ze nevyjde pocasie. Aspon nam sa to stalo. Napriek tomu by som s malymi detmi radsej volila vzhladom ku dlzke cesty radsej Chorvatsko, ako Bulharsko. Samozrejme kazdemu moze vyhovovat nieco ine. Inak po spominanom Rabe pokukujem uz par rokov - pocula som len pozitivne ohlasy (i ked vraj posledne roky su tam vraj navaly turistov).
SlavkaS
Nováčik

Založený: 18 Dec 2007, 19:01

Odoslaťod maska4 09 Jan 2008, 13:04

Dakujem za skoru odpoved. A teraz este skoro taka malickost.Ponuka tie zrekonstruovane aj nejaka cestovka?Alebo treba ist sukromne na neisto? Dakujem.
maska4
Nováčik

Re: Piesková pláž v Chorvatsku

Odoslaťod Zuzka 09 Jan 2008, 15:13

maska4 napísal:Ahojte vsetci.Poporsila by som o nejaky typ na pieskovu plaz, pripadne jemnejsi strk s postupom do mora v Chorvatsku.Mam dve male deti a bola by som rada keby z toho mora aj nieco mali.
Potešil by ma typ niekde,kde to nie je az tak daleko. Boli sme dole v Orebici.Ubytko skromne, more ale super.Ale ta cesta.....Poprosim, kto viete poradte.
Rozhodujem ,kde s nimi ci Chorvatsko alebo Bulharsko. Dakujem

Pekné pieskové a štrkové pláže má na severe mesto Crikvenica, su tam aj atrakcie pre deti. Čo sa týka počasia - na severe sme mali v septembri lepšie počasie ako na Makarskej (2 rodiny našich priateľov zutekali z Omiša pre silný vietor a dážď), my v Crikvenici sme mali počasie v pohode :lol:
Obrázok

Obrázok

Obrázok
Naposledy upravil Zuzka dňa 11 Jan 2008, 23:21, celkovo upravené 1 krát.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod artep21 10 Jan 2008, 12:29

SlavkaS napísal:Dalsia pieskova plaz s miernym vstupom na severe Chorvatska je na Istrii v Meduline. Bohuzial v severnejsich castiach je riziko, ze nevyjde pocasie. Aspon nam sa to stalo. Napriek tomu by som s malymi detmi radsej volila vzhladom ku dlzke cesty radsej Chorvatsko, ako Bulharsko. Samozrejme kazdemu moze vyhovovat nieco ine. Inak po spominanom Rabe pokukujem uz par rokov - pocula som len pozitivne ohlasy (i ked vraj posledne roky su tam vraj navaly turistov).

medulin absolutne nedoporučujem, boli sme tam minuly rok a bolo to nieco abnormalne co sa v chorvatsku asi ani nikde inde nechadza, v mori som ani len nohu nemala strčenu a celu dovolenku sme stravili pri bazene :(
je tam železita zem, pri vstupe do vody bol nie štrk ale balvany niečo ako pri železničnej trati a spomínaná piesková pláž bolo jedno smetisko, kde by som vlastné dieťa nepustila ani len pobehať, bolo to pre nás neskutočné sklamanie :(
medulinské "pláže" :evil:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
spomínaná piesková
Obrázok
Obrázok
Naposledy upravil artep21 dňa 11 Jan 2008, 20:45, celkovo upravené 1 krát.
artep21
Dovolenkár

Založený: 10 Jan 2008, 12:19

Re: Rab-rajska plaža

Odoslaťod maska4 11 Jan 2008, 08:19

Turista napísal:Na ostrove Rab najdete veľkú piesočnatú a plytkú zátoku, ktorá sa volá Rajska Plaža a má vyše kilometra. Je to vhodne pre rodiny s deťmi a neplavcov..
Hneď pri nej je aj Hotel San Marino, ktorý pozostáva z nerekonštruovaných ** pavilónov Lopar a zrekonštruovaných pavilónov*** Sahara, Rab, Veli Mel a Plaža.

Pri Pule vo vilovej štvrti (oproti Punte Verudele) je tiež malá piseočnatá pláž a aj miesto sa volá Pješčana Uvala. Tam je ubytovanie v apartmánoch u súkr. majiteľov.

To sú 2 najsevernejšie a teda aj najbližšie piesočnaté pláže na chorvátskom Jadrane od Slovenska vzdialené cca 600 km (z BA).

Ahojte.Dakujem za tipy.A to ste vsetci cestovali autom alebo aj nejakou cestovkou? DAkujem
maska4
Nováčik

Odoslaťod balloo 11 Jan 2008, 09:21

My sme boli na Rabe minulý rok.Tá piesočnatá pláž sa nachádza v meste Lopar. Ubytovanie sme mali cez cestovku CK Lipa v apatrmáne na súkromí, doprava vlastná.Cesta v pohode z Nitry cca 630km len tie čakačky na trajekt.
Pri trajekte treba byť skoro ráno tj. do 7.00 inak sú rady tak na 3 až 6 hodín. Tam sme čakali asi hodinu ale cestou domov 3.5hod.
Pláže sú naozaj čistý piesok ale ak si chce niekto zaplávať musí prešlapať asi 200m po plitčine.
Ubytovanie nás vyšlo 4dospelé osoby + 3deti do 5rokov na 7dní 27000,-.

ako sa dá sem na fórum vložiť foto nejak mi to nejde? dík
Naposledy upravil balloo dňa 11 Jan 2008, 10:10, celkovo upravené 2 krát.
balloo
Nováčik

Založený: 11 Jan 2008, 09:09

Re: Rab-rajska plaža

Odoslaťod artep21 11 Jan 2008, 09:22

maska4 napísal:
Turista napísal:Na ostrove Rab najdete veľkú piesočnatú a plytkú zátoku, ktorá sa volá Rajska Plaža a má vyše kilometra. Je to vhodne pre rodiny s deťmi a neplavcov..

Ahojte.Dakujem za tipy.A to ste vsetci cestovali autom alebo aj nejakou cestovkou? DAkujem

my chodíme do chorvátska vždy autom a vždy cez cestovku, vyššie spomínané ubytovanie ponúka globtour
artep21
Dovolenkár

Odoslaťod artep21 11 Jan 2008, 10:23

balloo napísal:Ako sa dá sem na fórum vložiť foto, nejak mi to nejde. Dík za info

foto ktoru chceš vložiť musí byť zavesená niekde na nete, napriklad v nejakom tvojom albume, potom na nu kliknes opacnym tlacitkom, das vlastnosti a skopirujes sem adresu url, ktoru das do img zatvoriek /tie vkladas pri pisani prispevku, hore nad ramcekom textu je na to ikonka/, dufam, že som to ako tak napisala zrozumitelne
artep21
Dovolenkár

fotkz

Odoslaťod AJKA 11 Jan 2008, 17:29

balloo napísal:Ako sa dá sem na fórum vložiť foto, nejak mi to nejde. Dík za info

ahoj ballo fotka sa da lahko vlozit z tvojho pocitaca klikni na odpoved a dole pod oknom je napisane vloz foto. Vyberies adresar a vlozis foto. ak by si mal probolem kludne napis.

admin
Obrázok používateľa
AJKA
Mega Cestovateľ

Založený: 31 Júl 2006, 14:07

Re: fotkz

Odoslaťod balloo 14 Jan 2008, 07:53

AJKA napísal:

ahoj ballo fotka sa da lahko vlozit z tvojho pocitaca klikni na odpoved a dole pod oknom je napisane vloz foto. Vyberies adresar a vlozis foto. ak by si mal probolem kludne napis.

admin

Zopár foto z ostrova RAB miesto LOPAR - rajska Plaž leto2007

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
balloo
Nováčik

Odoslaťod AJKA 16 Jan 2008, 15:32

jeee tam to vyzera fakt krasne a kde ste boli ubytovany. Kolko trva cesta zo Slovenska na ostrov Raba a ako ste sa dopravili na ten ostrov?

Siska
Pravda o Vašej dovolenke www.nadovolenke.sk
Obrázok používateľa
AJKA
Mega Cestovateľ

Založený: 31 Júl 2006, 14:07

Odoslaťod balloo 17 Jan 2008, 09:50

AJKA napísal:jeee tam to vyzera fakt krasne a kde ste boli ubytovany. Kolko trva cesta zo Slovenska na ostrov Raba a ako ste sa dopravili na ten ostrov?

Siska

Ubytovaný sme boli v súkromných apartmánoch cez CK Lipa cca 300m od mora. Cesta zo Šurian cez madarsko nám trvala cca 8 hodín. Je to asi 640km. Na ostrov sa dá dostať iba trajktom, kde treba byť skoro ráno inak sú čakačky aj 5 hodín.

Balloo
balloo
Nováčik

Odoslaťod Martina Babisova 17 Jan 2008, 11:41

Ahoj "maska " !
Prosim Ta , ked si pisala o tom Orebici, ze ste tam boli, ja o nom uvazujem tento rok, minuly rok sme boli v Sabunike pri Zadare, aj tam je pieskova plaz a dost dlho plytke more, skor taka zatoka, ale nie uplne pre male deti, ale moj 10 rocny syn si to tam uzil a aj my, takze bolo fajn, ale teraz by som chcela skusit ist niekam juznejsie, ten Orebic ma laka, citala som celkom pozitivne ohlasy, napis mi prosim Ta neico blizsie, ak mozes a hlavne ako dlho Vam trvala cesta.
Dakujem velmi pekne. Mata
Martina Babisova
Nováčik

Založený: 13 Jún 2007, 07:47

Ďalšia

Naspäť na More v Chorvátsku

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.