Hotel Medena pri Trogire

Informácie, otázky a skúsenosti s ubytovaním v Chorvátsku (hotely, apartmány, chaty, penzióny)

Moderátori: AJKA, rosaria, djxtreme

Hotel Medena pri Trogire

Odoslaťod Marek 31 Júl 2006, 17:35

Ahojte , chcem Vás poprosiť o akékoľvek vaše skúsenosti s hotelom Medena pri Trogire v Chorvátsku. Ideme tam koncom augusta s dvoma malými deťmi cez CK Globtour . Ďakujem za akékoľvek info :-) .
Marek
Mega Cestovateľ

Re:Hotel Medena

Odoslaťod jana 31 Júl 2006, 17:36

Niečo som napísala v kolónke Trogir. Ak chceš ešte viac, pýtaj sa.
jana
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Marek 31 Júl 2006, 17:37

Ahoj , zaujima ma úplne všetko .Napríklad na stránke http://recenze-hotelu.invia.cz/chorvats ... nce/R6644/ sú nejaké fotky pláže kde vyzerá že sú dosť ostré kamienky v tejto lokalite , tak ma zaujíma či napr pre deti je nutná obuv (na Makarskej chodili v pohode naboso) . Ďalej ma zaujímajú tipy na výlety a prechádzky v okolí , prípadne či nie je v blízkom okolí nejaká piesočná alebo jemnoštrková pláž . Akékoľvek postrehy , tipy na túto lokalitu , ak ste niekto boli priamo v hoteli Medena ako ste boli spokojný a pred čím sa vyvarovať .....
Marek
Mega Cestovateľ

Odoslaťod jana 31 Júl 2006, 17:38

Ahoj. Pláže sú tam pekné, ale moje deti mali obuv. Ježkov som tam nevidela. Pláž je priamo pri depardensoch, videli sme si z pláže aj izbu aj auto. Na stravu sa chodí do hotela /je tam dosť schodov/.
Strava je výborná, rôznorodá. Myslím, že si každý vyberie. Jedáleň klimatizovaná. Izby v depardensoch veľmi skromné. Starší nábytok. Inak to čistili, ale niekedy som mala pocit, že to odflágli. Dojala ma pleseň na stene v kúpelni, v takej izbe som sa odmietla ubytovať, tak nám ju zmenili. My sme chodili do Trogiru, boli sme v Splite. Na výlete loďou sme neboli, lebo mám dve deti a vtedy mal ml.syn 2 r. a bolo horúco. Je tam tobogán. Ak prehliadneš kvalitu ubytovania /my sme sa v izbe iba vyspali a stále sme boli vonku - pod stromami/, tak je tam inak všetko O.K.
jana
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Marek 31 Júl 2006, 17:39

Ďakujem , za info . Prajem všetkým príjemnú dovolenku ...
Marek
Mega Cestovateľ

odkaz Marekovi

Odoslaťod Eva 18 Aug 2006, 22:44

Neviem, či nie je už neskoro, kedže je už takmer koniec augusta..., ale moja skúsenosť je podobná, ako Janina. Ubztovanie nič moc, všade pribl.rovnaké, či už sa jedná o hotel, alebo depandence, my sme boli od 22.7.do 5.8., ale nám pobyt pokazila synova angína, takže doporučujem poistenie, alebo europs.preukaz poistenca.. taktiež sme mali´pokazené sociálne zar. na izbe, pribl. po týždni sme sa domohli opravy /zápach bol neúnosný/, a na izbách nefunguje klimatizácia. NIKDE! Všade sú veľmi slabé osvetlenia, a nikde tam nie je chladnička, čo nám veľmi chýbalo. Doporučujem aspoň minichladničku, rýchlovarnú kanvicu, špagát a štipce na prádlo, slnečník s podstavcom (na zavrtanie do zeme najlepšie), pre deti topánky do vody - postacia obyč.jarmilky... sú tam ježkovia, najma pri mólach a na okrajoch stien. Potom ešte možem pripomenút vatu a tyčinky do uší, fúka tam dost vietor od mora, a takmer každé druhé dieťa z nášho turnusu malo problémy s ušami, a aj ja som tú vatu do uší sama uvítala... Potom odporúčam aj lieky, krémy a sušené potraviny, šumáky, polievky na zaliatie horúcou vodou, a niečo na obed, pokial máte len polpenziu, nedovolia vam totiž NIČ vyniesť z jedálni, ani nahryznuté jablko... A maličkým detom s to tažšie vysvetluje :-). Potraviny konkr. v okolí Medeny sú veľmi drahé, aj pitie a ovocie, a je lepšie nakúpiť niekde v Trogire, alebo v Splite, pokiaľ idete vlastným autom. Len tak ako príklad: sirup 10 Kuna, jogurt 6-9 kuna, jeden kopček zmrzliny 5 kuna, taký širší plátok melóna pre jednu až dve osoby 8 kuna, malá voda na pitie neochutená 5, veľká 10 kuna, ochutené o 2 kuna viac. ( VODA Z KOHúUTIKOV JE PITNÁ, máme to všetci 4 na vlastnej koži odskúšané..)Topánky do vody 50 kuna na pláži, v obchode 35 kuna.ˇPotom odporúčam karimatky, ak nechcete byt dopichaní od kamienkov. Ináč sa tam všetko dá kúpit, no podst.drahšie ako u nás. Čo dodat? čo možte zobrat, zoberte....:-))) E. :roll:
Eva
Mega Cestovateľ

Re : Eva

Odoslaťod Marek 21 Aug 2006, 09:12

Informácie dorazili ešte včas, odchádzame tento týždeň. Ďakujem za postrehy. Po návrate ešte určite pridám svoj názor aj pre ostatných .
Marek
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 25 Aug 2006, 20:14

Ahoj... no my sme boli maximálne spokojní. Boli sme ubytovaní v depandensoch, ktoré majú omnoho lepšiu polohu ako hotel, pretože sú hneď na pláži. Pokiaľ si človek pozrie obrázky v katalógu, tak je jasné, že nemôže očakávať najnovší nábytok, ale ten čo tam bol vôbec neprekážal. Dokonca sme boli prekvapení, ale prístelka bola omnoho pohodlnejšia ako postele. Izby upratovali každý deň, denne vymieňali uteráky a vysypali kôš... Na stravu sa chodí do hotela, stačí vyšlapať niekoľko schodov a si tam. Strava je výborná a výber je dosť veľký. Čiže sa netreba báť, že budete hľadovať. Stačí si zobrať len niečo na obed.
Pláž je kamienková, ale dá sa ležať aj v chládku pod píniami. Len si treba zobrať karimatky, lebo je tam hodne ihličia. Niektorí nosili do vody aj obuv, ale my sme si žiadneho ježka v menšej vode nevšimli. Je tu aj tobogán, jedna jazda cca 4 Kn.
O prechádzky tu nie je núdza, lebo priamo v Medene sa dá prechádzať popri pláži, kde sa nachádzajú aj nejaké tie bary a obchodíky. Popri mori sa dá prejsť aj do susednej dedinky Seget. Pekný je aj výlet lodným taxíkom do Trogiru, ktorý chodí každú hodinu. Na nákupy je najlepšie chodiť do Trogiru, ale celkom prijateľné ceny sú aj v supermarkete pri hoteli... 1,5 l minerálka 6 Kn, chleba 5 Kn.
Veľmi nás potešili klubové služby, stačilo si len deň vopred zajednať a mohli ste hrať tenis, minigolf alebo pingpong.
A to je asi tak všetko.
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 26 Aug 2006, 19:35

Prave sme s a vratili z depandansov Medena.Vcelku sme boli spokojni. Izbu sme mali zachovalu,TV novu.Na toalete nebola plesen.Strava bola o stupen horsia ako v Rabaci-po renovacii.Chcem vsak upozornit na tieto "malickosti":plaz pred depandensami zasvinena-sklo, flase, spaky,zvysky ovocia,papiere,slamky atd.Ani dalej to nie je ovela lepsie.More sa v poobednajsich hodinach zakalilo, a doplavil sa humus(rastliny, sacky, papiere).Ak budete ubytovany v depandanse s vyhladom na more , pripravte sa na toto: hluk, hluk a tisickrat hluk-v noci.Priamo pred depandansom je totiz nieco ako restauracia kde hra hlasna hudba kludne aj do 3. ci 4. hodiny rana.Hudba v izbach rezonuje 3 krat tak hlasno ako je v skutocnosti pustena , pretoze reproduktory su otocene priamo na hotel. Snazili sme sa to riesit s majitelom , vzdy nam na chvilu vyhovel a potom ich otocil naspat, ked uz hudba vypla zacali chodit pod oknami "mladeznici", dost podgurazeni s velkou chutou kupat sa- presne pod nasimi oknami, zhruba obden, samozrejme okolo 4 hodiny rano.Aby toho nebolo dost ,uz okolo 7 hodiny rano mali pred nasimi dverami zraz upratovacky, ktore po sebe vykrikovali, po zemi tahali vysavace a okolo pol 8 h. nam uz strkali kluce do dveri,nemat nase z druhej strany vpalili by nam rovno do postele.Takze o spanku na tejto dovolenke sa hovorit neda.A to sme uz boli v mnohych hoteloch v Chorvatsku, kde hrala hudba a aj sa upratovalo, ale toto bol fakt vrchol.Ostatne depandensy tento problem mozno nemali taky vyrazny.Co sa tyka stravy bola fajn, ale na toto musim upozornit:Ovocie sa neda vyniest ani ked ho mate napoly zjedene.Pritom vam do tasky raz pozru raz nie, takze ak mate na to povahu v taske sa ho môžete pokušat vyniest, ale ked si ho chcete v klude dojest a niest ho ako clovek v ruke ,urobia z vas kriminalnika.Ani v inych hoteloch co sme boli sa nesmelo vynasat s vynimkou Ugljanu, ale taketo ponizovanie nebolo nikde. Manzel sa raz tak nasral, že tresol dopoly zjedenu broskynu pani kontrolorke na jej ctene papiere.Ten pohlad na nu stal za to! A to nespominam to ze vecerat sa dalo iba v priebehu 2 hodin , takze tam bol natresk a zabijat tam cas a hlavne miesto jedenim bananu ci broskyne bol fakt zbytocny "luxus", nehovoriac o tom že človeku by to ovocie chutilo mozno 1 az 2 hodiny po veceri viac.Ak vam nevadi hlasna hudba , nemate radi po veceri ovocie, a mate chut ist na vzdialenejsie plaze- ktore su cistucke, budete ma t len dobre zazitky. My sa v podstate na tychto negativach uz len smejeme.Mali sme fajn naladu a tu sme si udrzali po celu dobu.Syn sa nam pri odchode takmer rozplakal tak mu bolo smutno ze uz ideme domov , a to sme tam boli 2 tyždne.Takze hlavu hore a hor sa do depandensov Medena.
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Mima 30 Aug 2006, 06:36

:roll: To máš pravdu, že to s tým kontrolovaním preháňanú, ale asi majú takú skúsenosť s ľuďmi, že keby to povolili, vynášali by aj stoličky.
Ja som bola tento rok v Girandelle v Rabacu a tam sme normálne mohli ísť s jablkom v ruke. Ale keď som sledovala niektorých ľudí /nie len Slovákov/ - hádzali si ovocie do tašky, pečivo do tašky no bolo to otrasné.
Napr. môj syn 3 - ročný niekedy na raňajkách neziedol vôbec nič, tiež som mala pokušenie mu zobrať aspoň nejaké pečivo, ale bolo mi to také blbé, že som to nedokázala.

A v tej Medene je pravda, že tá ROBA tam stála ako postrach. Tam sme boli minulý rok.
Mima
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Hosť 31 Aug 2006, 15:50

tak s tym vynasanim suhlasim ... ale my sme boli zaciatkom augusta a more bolo cistucke ani poobede nic nedonieslo takze dost asi zalezi od pocasia v okoli, buriek ... no a ta hudba tam hrala tak do 12 hod ale na nervy nam liezla az po tyzdni lebo cely cas mal rovnaky repertoar :D ale bolo to znesitelne, nam sa tam dost pacilo a urcite by som isla znova :)
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Marek 04 Sep 2006, 07:27

Ahojte.
Takže zopár postrehov. V Hoteli Medena sme boli od 26.8 - 2.9 čo už je asi po vrchole sezóny a preto aj keď je celý komplex vrátane depadensov a prilahlého apartmánového komplexu rozsiahly tak na plážach nás bolo tak akurát a žiadna tlačenica sa nekonala . Pláž bola v pohode , určite aj pre deti (ako takmer v celom Chorvátsku odporúčam obuv - istota je istota). Čistota mora bez vážnych pripomienok , avšak zhoršuje sa smerom k prístavu Seget Donji cca 2km smer Trogir( nie je dôvod sa tam ísť kúpať) .Strava bola super, len nám vadilo neskorý začiatok večere - 19.00 hod. Inak pokiaľ máte doma dieťa čo zvyknete nútiť jesť , odporúčam. Naše deti sa zmenili na týždeň na nepoznanie a bolo nutné ich neustále upozornovať že nie je slušné sa správať ako svorka hladných vlkov.
Teraz k deťom , hotel má vynikajúce animátorky ( dve chorvátske dievčatá Maja + ? ) .
Animácie su doobeda 10.00 - 11.30 poobede 17.00 - 18.30 a večerná minidiskotéka. Ak si niečo zaslúži absolútne uznanie tak práve práca animátoriek ( deťom sa pri lúčení s Majou zaleskla aj nejaká slzička).
My sme bývali v hoteli ( depadensi som videl len zvonku a určite majú lepšiu polohu z pohľadu prístupu na pláž) . Ubytovanie bolo adekvátne cene , mali sme izbu na 6.poschodí - super výhľad na more . Uznávam však , že ak niekto dostal izbu v hoteli na 1. alebo 2. poschodí a ešte aj smerom k príjazdovej ceste k hotelu tak mu mohol vadiť hluk prichádzajúcih a odchádzajúcich hostí.
Celkovo tento hotel určite s čistým svedomím môžem hlavne rodinám s deťmi odporučiť.
Je toho určite ešte veľa čo by bolo možné spomenúť aj keď mnohé detaily boli spomenúté v predchádzajúcich príspevkoch ,vždy však platí že vaša dovolenka dopadne dobre len ak si budete všímať to pozitívne a nad niektoré veci sa povznesiete.
Marek
Mega Cestovateľ

Naspäť na Ubytovanie - Chorvátsko

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.