Dostali ste hotel, ktorý ste si objednali?

Vaše skúsenosti a zážitky so službami a kvalitou ponúkaných zájazdov konkrétnych CK

Moderátor: AJKA

Dostali ste hotel, ktorý ste si objednali?

Odoslaťod Zuzka 31 Jan 2007, 12:44

Po minulé roky sa niektorým CK často stávalo, že v Egypte a Tunisku často ubytovali svojich klientov do úplne iného hotela ako si vybrali. Neboli to len Last minute, ale aj First Minute. Zaujímalo by ma, či sa to stávalo aj vlani, alebo sa CK konečne zachovali seriozne.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Re: Dostali ste hotel, ktorý ste si objednali?

Odoslaťod Jedi99 31 Jan 2007, 12:58

Zuzka napísal:Po minulé roky sa niektorým CK často stávalo, že v Egypte a Tunisku často ubytovali svojich klientov do úplne iného hotela ako si vybrali. Neboli to len Last minute, ale aj First Minute. Zaujímalo by ma, či sa to stávalo aj vlani, alebo sa CK konečne zachovali seriozne.

ide skor o serioznost HOTELOV, ktore casto prijmu viac objednavok ako maju kapaciu (overbooked), cestovka je potom povinna Ti najst hotel takej istej cenovej alebo vyssej kategorie..., cize stat sa Ti moze aj to ze sa dostanes do lepsieho hotela....

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

Overbooking

Odoslaťod Turista 31 Jan 2007, 15:24

Najväčšia šanca, že budete presunutí do iného hotela hrozí hlavne v auguste, keďže všetci Taliani, Francúzi a Španieli sa hromadne vyberú na dovolenky. Potom sa stáva, že sú niektoré postele v hoteloch predané aj 2 krát.
Vôbec pri tom nehrá rolu, že ste si hotel kúpili na First Moment a v predstihu 8 mesiacov. Cestovky to majú "ošterené" vo svojci Všeobecných a záručných podmienkach, ktoré síce nikto pri objednávaní dovolenky nečíta, ale podpisom cest. zmluvy potvrdzuje, že sa s nimi oboznámil a súhlasí s nimi. Potom sa nestíha čudovať, ako je možné, že ho cestovka presunula do iného hotela. Stáva sa to aj veľkým nemeckým touroperátorom, nielen u nás. Tam to však ľudia nevnímajú až tak citlivo ako u nás. Pokiaľ ešte zostane zachovaná kvaliita a kategória hotela a rovnaké stredisko, tak sa to ešte dá prežiť, ale pokiaľ Vás šupnú úplne mimo , ako ste chceli, tak to dokáže negatívne ovplyvniť celú dovolenku.

Dobre si preto všímajte VZP a hlavne pasáže o zmene dohodnutých služieb. Sú totiž aj CK, ktoré negarantujú NIČ.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod Jedi99 01 Feb 2007, 10:41

Katy2 napísal:Jedi99 a Turista, dakujem za vase prispevky, ososbne ma velmi tesi, ze po rokoch stretavam aj "pacosov", ktori citaju podmienky..:-) DAKUJEM

:) :lol: :lol:

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod EL 02 Feb 2007, 21:04

A ešte požadujem aj certifikát o zaplatení poistky proti insolventnosti. Ale tie už našťastie CK dávajú automaticky.
EL
Cestovateľ

Založený: 07 Sep 2006, 18:52

Odoslaťod dana.s 07 Feb 2007, 17:37

ak si objednas zajazd u nemeckej alebo rakuskej cestovke, je minimalne riziko, ze by si nedostala vybrany hotel. seriozne cestovky sa snazia mat spokojnych klientov a nasledky neseriozneho konania su v tychto statoch podstatne horsie
dana.s
Dovolenkár

Založený: 16 Aug 2006, 17:51

My sme Slovaci

Odoslaťod ceco78 07 Feb 2007, 20:34

dana.s napísal:ak si objednas zajazd u nemeckej alebo rakuskej cestovke, je minimalne riziko, ze by si nedostala vybrany hotel. seriozne cestovky sa snazia mat spokojnych klientov a nasledky neseriozneho konania su v tychto statoch podstatne horsie

Nesuhlasim. Bol som aj s nemcami a ziadna vyhra. Ponahlal som sa a chcel som len vypadnut. Neoveril som si do coho idem. :(
Vysledok: pokazeny zaludok, crevne problemy este pol roka na to, predali mi zajazd bez poistky ( :!: ), ked som volal do cestovky - predali mi to na Slovensku - vykaslali na mna. :evil:
Po 4 ( :!: :evil: ) dnoch dohadovania sa mi nakoniec vymenili hotel a zachranil sa zbytok dovolenky ale.... :?
Takyto prepad som potom od Slovakov nezazil.
V principe - je to otazka spravneho vyberu.
Dobru dovolenku nie je dobre uponahlat.
Lepsie je nechat si cas na vyber a dat si poradit od fachmanov. :idea:
ceco78
Nováčik

Založený: 24 Aug 2006, 19:01

Odoslaťod EL 08 Feb 2007, 17:48

Ja osobne si myslím, že Slovenské CK (myslím tým CK s min. 10 ročnou tradíciou)sú na dosť dobrej úrovni. Majú celkom dobrú ponuku aj pre menej solventných klientov, aj pre náročných klientov. Ale mám taký pocit, že ľudia očakávajú za málo peňazí luxus. Pre mňa dovolenka na 14 nocí pobytu spolu s dopravou busom za cca 8000,-Sk je veľmi dobrá ponuka a očakávam od tejto ceny aj primerané ubytovanie. Verte mi, nečakám luxus 5* hotela s personálom, ktorý mi nosí raňajky do postele. Je potrebné si uvedomiť, že aj u nás nie je bohvieako lacno a s triezvym rozumom porovnať ceny ubytovania u nás a v zahraničí. A to som zvedavá, aká by bola cena u nás za ubytovanie typu štúdia, alebo apartmánu. Pri výbere dovolenky doporučujem CK zameranej na krajinu, do ktorej chcete cestovať a hlavne doporučujem dobre si prečítať informácie o stredisku a ubytovaní. Čítam poctivo, podľa toho aj vyberám. A nestalo sa mi, že som výberom bola sklamaná, nakoľko som vedela, do čoho idem. Teraz si veľa ľudí povie, že som z nejakej CK a robím reklamu. Nie som, ale mám dlhoročné skúsenosti s cestovaním na dovolenky cez SK CK a som s nimi veľmi spokojná. Zatiaľ čo mi ponúkali, to som aj bez problémov dostala.
EL
Cestovateľ

Založený: 07 Sep 2006, 18:52

Odoslaťod radox1 08 Feb 2007, 18:57

My letime s Kartagom 14.09 do hotela Aqua blue resort a mam obavy aby nam nezmenili hotel co je beznou praktikou tejto cestoky tak preto uvitam info o tomto hoteli ci aj vam sa to stalo v minulosti.Neverim ze je to len zo strany hotela ,je to podla mna aj vypocitavost cest.kancelarii.Boli pripady ked boli premiestnene cele turnusy.
radox1
Dovolenkár

Založený: 05 Feb 2007, 11:46

Odoslaťod Jedi99 08 Feb 2007, 19:59

radox1 napísal:My letime s Kartagom 14.09 do hotela Aqua blue resort a mam obavy aby nam nezmenili hotel co je beznou praktikou tejto cestoky tak preto uvitam info o tomto hoteli ci aj vam sa to stalo v minulosti.Neverim ze je to len zo strany hotela ,je to podla mna aj vypocitavost cest.kancelarii.Boli pripady ked boli premiestnene cele turnusy.

trosku silne slova ze beznou praktikou, mas to statisticky podlozene ? posledne 4 roky sme boli cez Kartago, stale sme dostali ten hotel ktory sme si vybrali a nikdy neboli ziadne problemy....

napr. v 2004 vznikol podobny problem z lietadlami ako bude asi tento rok, vtedy odpadla jedna egyptska letecka spolocnost...., bez problemov Kartago poriesilo napr. odvoz do Budapesti a spat, a dostali sme este 2 dni naviac zdarma (z dovodu nedostatku lietadiel......) plus este jeden vylet zdarma, mali sme na vyber alebo nepojdeme nikde, alebo odlet z budapesti s tym ze tam budeme o dva dni dlhsie...., alebo si to presunieme na iny termin.....

Silne pochybujem ze tu ide o vypocitavost cestoviem (mozno u niektorych), je vseobecne zname, ze hlavne v EGYPTE je prebookovanie hotelov uplne bezna vec, a velmi casto sa stava ze maju objednanych cez 120% kapacity hotela......

kamosom sa stalo aj take ze fakt bol hotel plny a kedze nikde nebolo volne v tej istej cenovej a **** kategorie, dostali sa bez doplacania do 5* hotela........

pevne verim ze sa Ti nic take nestane aby si musel menit hotel....... a ze zazijes skvelu dovolenku...

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Odoslaťod radox1 09 Feb 2007, 11:50

pokial to je tak ,to ma len tesi.ja som vychadzal z mnozstva precitanych recenzii,ktore to takto vykreslovali.ja idem do aqua blue4*mimo centra ktory prevysuje aj niektore 5*hotely.darmo mi daju nahradu ked chcem mat klud a daju ma do centra.alebo niekam kde bude plaz mala zatoka bez koralov.alebo niekam do hotela kde mi budu davat napoje do 2dc plastikovych poharikov a este k tomu si musim vystat radu,zatial co tu si capujem sam.takisto je roziel novy a stary hotel.tiez by mi vadilo sa handrkovat s opitymi rusmi,ked viem ze v tomto hoteli nie su.
vybral som si hotel na zaklade recenzii taky ktory splna moje poziadavky a preto vymena aj ked o triedu vyssia by mi vadila.suhlasim s tebou vychcanych klientov je dost.
radox1
Dovolenkár

Založený: 05 Feb 2007, 11:46

Odoslaťod dana.s 09 Feb 2007, 13:18

to, ze je riziko vymeny hotela pri AT a DE cestovkach minimalne, som pisala na zaklade vlastnych skusenosti. bola som asi 20x na dovolenke s tymito cestovkami, a to s roznymi a nejednalo sa len o pobytove zajazdy, ale aj o programy fly-drive-sleep, kombinacie ostrovov à la carte a poznavacie zajazdy, ale nestalo sa mi ani jediny raz, ze by som nedostala hotel, ktory som si vybrala. rada by som vedela od katy2 a ceco78, konkretne o aku cestovku (alebo lepsie "Veranstalter") islo, ktora vam zmenila hotel, pripadne neodrzala podmienky zmluvy, aby som sa im v buducnosti vyhla, dakujem a prajem prijemne dovolenky.
dana.s
Dovolenkár

Slovenske cestovky lepsie ako rakusaci a nemcuri

Odoslaťod ceco78 09 Feb 2007, 18:33

dana.s napísal:to, ze je riziko vymeny hotela pri AT a DE cestovkach minimalne, som pisala na zaklade vlastnych skusenosti. bola som asi 20x na dovolenke s tymito cestovkami, a to s roznymi a nejednalo sa len o pobytove zajazdy, ale aj o programy fly-drive-sleep, kombinacie ostrovov à la carte a poznavacie zajazdy, ale nestalo sa mi ani jediny raz, ze by som nedostala hotel, ktory som si vybrala. rada by som vedela od katy2 a ceco78, konkretne o aku cestovku (alebo lepsie "Veranstalter") islo, ktora vam zmenila hotel, pripadne neodrzala podmienky zmluvy, aby som sa im v buducnosti vyhla, dakujem a prajem prijemne dovolenky.

No neviem. Podla mna si musela mat extra stastie. Pokial chces konkretnu cestovku - bude to zniet hlupo - ale popisoval som tu len najhorsi pripad z viacerych - a islo zakazdym o niekoho ineho - nechcem to tu rozvliakat - islo o tych "NAJRENOMOVANEJSICH" - cize podla Teba "spolahlivych" :( .
Rakuskej cestovke ani nenapadne, aby Ta vyprevadili az k check in - pri ubytovavani Ta "vypustia" pred vchodom do hotela, atd., atd.
U Slovakov som taketo nieco nezazil. Az mi potom pripadalo smiesne, ked si niektori stazovali na "zleho delegata" slovenskej cestovky, lebo tento "nebol 24 hodin na hoteli" kde nasinec byval. Nemcur po Tebe ani nestekne - ak prides na info dobre, ak nie este lepsie.
No a rakusakom sa uz vyhybam. Cestujem zo Slovakmi. :wink:
ceco78
Nováčik

Odoslaťod dana.s 09 Feb 2007, 20:20

ahoj, ceco78, mozno som mala "extra stastie", ale nepocula sm ani staznosti od niekoho ineho zo zajazdu. asi kazdy ocakava od ck nieco ine, mna by nenapadlo, ze by ma ck mala vyprevadzat k check-in, pripadne ich pritomnost pri ubytovani v hoteli, zrejme sa predpoklada pri klientoch vacsia samostatnost. ono by to bolo aj technicky tazko zvladnutelne, odlety su casto z roznych krajin z desiatok letisk, niekedy su do destinacie aj 2-3 lety a autobus rozvaza klientov do roznych hotelov, ktorych by iste nepotesili dlhe cakania kvoli zbytocnej pritomnosti delegata pri ubytovani.
samozrejme, ze info pripadne welcome drink su dobrovolne a delegat je v hoteli pritomny len par hodin do tyzdna. normalne je aj, ked zastupca partnerskej ck na destinacii nehovori tvojou recou (alebo po nemecky) a je zastihnutelny len na telefone a info o odchode posle faxom na recepciu, to su bezne fungujuce veci a ani ma nenapadlo sa nad tym zamyslat. pre mna je dolezite, ze som o vsetkom vcas informovana, som ubytovana vo vybranych hoteloch a vsetko (aspon doteraz az na 1 zruseny let) funguje ako ma a zaroven viem, na koho sa mozem v pripade nudze obratit. takisto mam aj pochopenie pre vynimocne nepredvidane udalosti (napriklad strajk v hoteli) a nenecham si nimi kazit dovolenku.
ale samozrejme, ze kazdemu vyhovuje nieco ine a vela ludi preferuje radsej SK ck.
dana.s
Dovolenkár

Zaklad je – necakat na"zazracnu last minute" ale kupit skor

Odoslaťod ceco78 12 Feb 2007, 13:33

Danka v principe si vystihla podstatu veci a sucasne potvrdzujes moje slova. :)
Nemcuri naozaj predpokladaju vacsiu samostatnost od klienta – teda mas si kupit zajazd, odvezu ta z letiska, ak chces povedia (v nemcine alebo anglictine) o mieste pobytu a potom vacsinou tak akorat na telefon :( .
Od slovenskej CK sa predpoklada, ze vsetko technicky zvladne.
U nemcurov s tym nikto nepocita.
V com je teda ten ich skvely nemecky alebo rakusky servis? :roll:
Slovaci tiez neprichadzaju do krajin z jedneho letiska a iba v jednom lietadle a v jeden den raz za dva tyzdne.
A tie druhe veci co nepotrebujes, vacsina Slovakov hej. Ver, ze ak by si nemcur mohol vybrat medzi slovenskym a nemeckym standartom – berie ten slovensky – pokial by ho co i len raz okusil. :wink:
A vymena hotela? Este sa mi nestalo, ze ked som si hotel kupil zavcasu a necakal s kupou dovolenky 3 dni pred odchodom, ze by som nedostal presne ten hotel co som si kupil.
Dolezite je nechat si spravne poradit a nekupovat na poslednu chvilu.
Navyse ked som si kupil first minute tak som nielen mal uzasne vyhodnu cenu ale okolo mna z cestovky aj na hoteli behali akosi starostlivejsie.
:D
ceco78
Nováčik

Ďalšia

Naspäť na CK - Hotely a destinácie

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.