Ceny zájazdov a kurz koruny voči euru

Vaše skúsenosti a zážitky so službami a kvalitou ponúkaných zájazdov konkrétnych CK

Moderátor: AJKA

Ceny zájazdov a kurz koruny voči euru

Odoslaťod Zuzka 20 Jan 2007, 17:23

Pri prezeraní katalógov CK na leto 2007 ma prekvapilo, že napriek posilňovaniu koruny voči euru a doláru väčšina hotelov zdražela, alebo si aspoň udržala minuloročnú cenu. Veľmi vyskočili aj povinné tzv "servisné poplatky", čo navyšuje cenu dovolenky o vyše 4-5 tisíc. (Napr Satur: servisné 3300, vízum 900,- poistenie na 8 dní 448,-Sk.) Za výzum do Egypta stále pýtajú cca 1000 korún, hoci skutočná cena je 15 dolárov (cca 400,- Sk) a CK odmietajú bez víz predať zájazd, hoci na letisku nie je žiadny problém si ho individuálne zakúpiť.
Zaujímal by ma váš názor na túto tematiku, privítala by som aj odpovede pracovníkov CK, prečo sú tieto poplatky také vysoké a prečo ceny zájazdov išli hore a nie dole. Pochopím, že niektoré hotely mohli zdražieť svoje služby, no pri porovnaní minuloročného katalogu Hydrotouru šli ceny na cca 80% hore.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod Muchotrafka 22 Jan 2007, 13:35

Ja som si vsimla, ze stuplo Grecko, konkretne grecke ostrovy ako Kreta alebo Rhodos. Pri 3* hoteli (a viac) kde su sluzby all inclusive sa to zacina pri 30 tisic na 8 dni, cize sa z toho zachvilku stane nedostupna exoticka destinacia. Na porovnanie, 4* hotel all inclusive vo Venezuele na 11 alebo 12 dni stoji od 35 tisic vyssie.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod Rena 22 Jan 2007, 17:53

máte pravdu,ceny sú vysoké,obyčajný človek si o chvíľu nebude môcť dovoliť už ani to Chorvátsko :( ,čo je naozaj smutné/ i keď to vychádza už drahšie ako letecky/.Ďaľší problém je izba 2+2 ,takže s dvoma deťmi môžme asi sedieť doma :roll: .No čo,trend je maximálne jedno baby ....
Rena
Obrázok používateľa
Rena
Mega Cestovateľ

Založený: 17 Aug 2006, 19:24

Re: Ceny zájazdov a kurz koruny voči euru

Odoslaťod Jedi99 22 Jan 2007, 23:55

Zuzka napísal:Pri prezeraní katalógov CK na leto 2007 ma prekvapilo, že napriek posilňovaniu koruny voči euru a doláru väčšina hotelov zdražela, alebo si aspoň udržala minuloročnú cenu. Veľmi vyskočili aj povinné tzv "servisné poplatky", čo navyšuje cenu dovolenky o vyše 4-5 tisíc. (Napr Satur: servisné 3300, vízum 900,- poistenie na 8 dní 448,-Sk.) Za výzum do Egypta stále pýtajú cca 1000 korún, hoci skutočná cena je 15 dolárov (cca 400,- Sk) a CK odmietajú bez víz predať zájazd, hoci na letisku nie je žiadny problém si ho individuálne zakúpiť.
Zaujímal by ma váš názor na túto tematiku, privítala by som aj odpovede pracovníkov CK, prečo sú tieto poplatky také vysoké a prečo ceny zájazdov išli hore a nie dole. Pochopím, že niektoré hotely mohli zdražieť svoje služby, no pri porovnaní minuloročného katalogu Hydrotouru šli ceny na cca 80% hore.

mozno ze tvrda konkurencia tlaci ceny zajazdov dolu, a cestovky zneuzivaju svoje postavenie a aspon nejake koruny z nas vypucia na vsetkych poplatkoch

ale oni sa spametaju ked je lacnejsie si kupit dovolenku v nemecku alebo rakusku
potom uviidime ako budu musiet skakat....

bude to zaujimave od 2009 ked ceny budu v eurach, a uvidime ci sa dostanu pod ceny rakuska a nemecka

Marek
Obrázok používateľa
Jedi99
Mega Cestovateľ

Založený: 15 Aug 2006, 21:59

ceny zájazdov

Odoslaťod maross 23 Jan 2007, 19:22

Čaute.
Naozaj nedá mi, aby som nepodporil tento Váš názor. Zoberte si napr. minulý rok po náraste ceny ropy nás pred nástupom na dovolenku potešili palivovým príplatkom, no a rád by som videl či ceny leteniek padli cenou dole keď ropa neskutočne klesla......
-----------------------------------------------------------------------
No a euro šlo dolu myslím cca 5-6 Sk t.j zájazd ktorý stál moju rodinu cca 1500€ x 40Sk =60.000 Sk by mal stáť 1500x 34,5 Sk = 51.700 Sk. A samozrejme ďalšie peniaze dolu za zníženú cenu ropy....
Takže by som mal ísť na dovolenku za 50,000, pretože v každom hoteli predsa služby nezdražejú...
Toto je len môj názor, ak som sa v niečom pomýlil tak sorry...
Čaute
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Založený: 09 Aug 2006, 19:39

Naspäť na CK - Hotely a destinácie

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.