JOY GROUP Hotels v Turecku - bankrot???

Vaše skúsenosti a zážitky so službami a kvalitou ponúkaných zájazdov konkrétnych CK

Moderátor: AJKA

JOY GROUP Hotels v Turecku - bankrot???

Odoslaťod Turista 08 Mar 2010, 11:07

Na českom webe sa objavili tieto spravy:
Bankrot hotelového řetězce Joy Group

Provozovatel jednoho z největších hotelových řetězců v Turecku, společnost Joy Group, vyhlásila dnes bankrot! Celkem 16 hotelů, z toho 14 pětihvězdič­kových byly oblíbené také mezi českými turisty.

Seznam hotelů společnosti Joy Group:
Joy Kiris World Hotel, Joy Ma Biche, Joy Kimeros Resort, Bodrum Joy, Joy Club Pegasos World, Joy Pegasos Resort INCEKUM, Joy Club Pegasos INCEKUM, Joy Pegasos Royal, Joy Nashira Resort, Hotel Kiris Joy, Joy World palác, Joy Pegasos palác, Joy Hychtv hotelu Joy Pegasos Royal Incekum

Ahoj
zajímalo by mě, jak budou tuto situaci řešit naše cestovky s lidmi, kteří si už třeba dovolenou v některém z těchto hotelů zaplatili?
Dva roky jezdíme do hotelu Joy Pegasos Royal v Incekum a letos jsme chtěli jet potřetí. Zaplatili jsme celou dovolenou už v únoru, abychom se nemuseli o nic pozdeji starat. To jsme nemohli tušit, že hotel zbankrotuje! My teď nevíme, jestli někam vubec pojedem!!!
Dva roky jezdíme do hotelu Joy Pegasos Royal v Incekum a letos jsme chtěli jet potřetí. Zaplatili jsme celou dovolenou už v únoru, abychom se nemuseli o nic pozdeji starat. To jsme nemohli tušit, že hotel zbankrotuje! My teď nevíme, jestli někam vubec pojedem!!!
ahoj tak jsem to hledal na google a nechal jsem si přeložit několik článků s ve všech píšou to samé a to že majetek Joy a jejich 16 hotelů ja zabaven a jejich dluhy jsou 140 mil. tur.l. Ale vzhledem k počtu zaměstnanců to má řešit i tur. vláda.Nedávají tomu ale šanci a chtějí z toho udělat exepl. případ.Vzali si moc půjček a nestíhají platit. Jinak také hledám veškeré inf., protože já měl jet do Nashiry

Viete to niekto overit z ineho zdroja?
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Re: JOY GROUP Hotels v Turecku - bankrot???

Odoslaťod Sanyo 08 Mar 2010, 11:36

Tiez som o tom cital, no celkom tomu nerozumiem :lol:. Udajne ma Joy Group obrovske dlhy a tak im bol ich majetok zabaveny :shock:. Nemam absolutne ziadnu predstavu co sa bude diat dalej, no urcite to nie je prijemne pre tych, ktori si zabookovali zajazd do tychto hotelov. Zo slovenskych CK ponuka tieto hotely Kartago, a to Joy Pegasos Resort, Joy Pegasos World, Joy Nashira, Joy Bella, Joy Hydros a Joy Kimeros. Hotely Joy Pegasos Resort a World okrem spolocnosti Joy group patria aj do spolocnosti Pegasos Hotels. Takze Joy Gropu asi nebude 100%-nym vlastnikom tychto hotelov :?. Uvidime ako sa bude situacia vyvijat. Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Nov 2006, 14:26

Odoslaťod maross 08 Mar 2010, 19:28

Čaute.
No toto zaujíma aj mňa.
Na nete som zachytil iba útržky...
príspevok vo fóre zo včera :

...no manželov známy/ pracuje v hoteli v centre antalie /v spominal,že JOY neplatil zamestnancom už pár mesiacov, ale čo je na tom pravdy fakt netuším,ak, tak predpokladám, že to vezme iná sieť a dovolenkujúci si to ani nevšimnú snáď

a tiež :
www.joyhotels.com - je žiaľ nefunkčné...
:?
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Založený: 09 Aug 2006, 19:39

Odoslaťod Sanyo 09 Mar 2010, 19:41

Na ceskom orbione sa objavila informacia, ktoru niekto ziskal priamo z Kartaga. Joy Group nie je 100%-nym vlastnikom uz spominanych 16 hotelov. Vacsinovymi vlastnikmi tychto hotelov su britska CK Firt Choice, a nemecka CK Tui, spolocnost Joy Group zabezpecovala len chod hotelov. Nic sa diat nebude, zmluvy budu dodrzane a dovolenkari skoncia tam kde si pobyt zaplatili :wink:. Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Odoslaťod maross 09 Mar 2010, 20:02

Čaute.
Tak ako je uvedené vyššie.
TUI a First Choice majú podiel a vplyv na činnosť JOY Group Hotels a garantujú platnosť zmlúv a rezervácií aj napriek tomu, že prebieha súdne konanie pre dlhy.
Pre prípad, že by bol na spoločnosť JOY bol vyhlásený konkurz tak TUI A First Choice založia novú spoločnosť, ktorá bude v plnom rozsahu riadiť činnosť hotelov, ale zmení sa názov hotelov, pričom garantujú kvalitu služieb ako bolo uzatvorené v zmluvách.
Kartágo už priamo jedná s TUI a FChoice.
Pre prípad žiadosti o zmenu hotela JOY na iný cestovka toto nepovažuje za opodstanené a bolo by nutné zaplatiť poplatok...
Info je priamo z cestovky.
Čaute
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Odoslaťod petik 10 Mar 2010, 14:45

Čaute.
Keď som si precital tento prvy prispevok az ma zamrazilo, mam totiz objednanu dovolenku v Turecku v hoteli Pegasos World cez Kartago. Hned som tam volal, ale oni o nicom nevedeli. Tak po precitani poslednych recenzii som sa trochu ukludnil a dalej budem netrpezlivo cakat na dalsie spravy ohladom joy group hotels. Vdaka za cerstve info.

s pozdravom Petik
Obrázok používateľa
petik
Cestovateľ

Založený: 13 Aug 2006, 18:37

Odoslaťod maross 11 Mar 2010, 14:58

petik napísal:Čaute.
Keď som si precital tento prvy prispevok az ma zamrazilo, mam totiz objednanu dovolenku v Turecku v hoteli Pegasos World cez Kartago. Hned som tam volal, ale oni o nicom nevedeli. Tak po precitani poslednych recenzii som sa trochu ukludnil a dalej budem netrpezlivo cakat na dalsie spravy ohladom joy group hotels. Vdaka za cerstve info.

s pozdravom Petik

-----------------------------------------------
Čau.
Na infolinke Kartágo Ti to vysvetlia :
+421 2 57 20 57 20

Čau
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sanyo 11 Mar 2010, 18:12

Vyjadrenie CK Kartago Tours:

CK EXIM a KARTAGO TOURS bola informovaná zo strany svojich partnerov v Turecku o tom, že proti firme JOY, ktorá doteraz zabezpečovala chod niektorých hotelov v Turecku, bolo iniciované súdne konanie o insolventnosti.
V tejto súvislosti CK EXIM/KARTAGO TOURS vstúpila do priameho kontaktu s väčšinovým vlastníkom hotelov, ktorým je britská CK First Choice (resp. nemecká CK TUI), pre ktorú firma JOY zabezpečovala prevádzku spomínaných hotelov.

viac sa docitate na http://www.kartago.sk/novinky/detail-no ... p?cislo=94

Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Sanyo 10 Apr 2010, 13:35

Hotely spolocnosti Joy Group sa odteraz budu volat TTH-Tui Travel Hotels. Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Odoslaťod maross 10 Apr 2010, 17:03

Čau.
Tak ako píšeš, potvrdila to aj CK Kartágo na svojej stránke :

Zmena názvu siete z JOY na TTH
06.04.2010

Hotely siete JOY v Turecku (Nashira, Pegasos World, Pegasos Resort, Bella, Hydros, Kimeros) budú odteraz vystupovať pod novým názvom TTH (TUI Travel Hotels).

Čaute.
maross má rád more
Obrázok používateľa
maross
Mega Cestovateľ

Naspäť na CK - Hotely a destinácie

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.