francuzsko pariz

Vaše skúsenosti a zážitky so službami a kvalitou ponúkaných zájazdov konkrétnych CK

Moderátor: AJKA

francuzsko pariz

Odoslaťod Semiramis85 26 Júl 2008, 12:28

Ahojte,

kupila som si letenku do pariza na 9.-12. 3. 2009 a chcela som sa spytat ci vie niekto poradit nejake ubytko, za rozumnu cenu a dostupne metrom, busom, vlakom z letiska Orly. ideme tam (ja a priatel) na 3 noci a chceme si pozriet hlavne eifelovku a versailes. nikdy som v parizi nebola tak sa chcem spytat na nejake info. nejake dobre rady. dakujem
Semiramis85
Nováčik

Založený: 25 Júl 2008, 21:59

Re: francuzsko pariz

Odoslaťod nelynka24 26 Júl 2008, 13:01

Semiramis85 napísal:Ahojte,

kupila som si letenku do pariza na 9.-12. 3. 2009 a chcela som sa spytat ci vie niekto poradit nejake ubytko, za rozumnu cenu a dostupne metrom, busom, vlakom z letiska Orly. ideme tam (ja a priatel) na 3 noci a chceme si pozriet hlavne eifelovku a versailes. nikdy som v parizi nebola tak sa chcem spytat na nejake info. nejake dobre rady. dakujem

bola som v Paríži minulý rok v septembri a pravdupovediac ma nenadchol. Za romantické mesto ho nepovažujem. :cry: Boli sme tam v období, kedy si počasie robilo čo chcelo, jeden deň bolo 27 stupňov, na druhý zima a ledva 5 stupňov. Boli sme tam u rodiny, tá nás povozila autom, ale tam sú iné zápchy, nie ako u nás. Tam je zápcha aj na tri - štyri hodiny a nikomu to nevadí. Čo mňa ale prekvapilo, tak obľúbenosť štrajkov a z toho dôvodu sme sa do Louvre ani nedostali. Ale zato nám černoch hodil zapálenú flašu na auto. :?

Eifellovka - masovka, na každé poschodie iná cena vstupného. Výhľad na celý Paríž, ale viac menej sú to len budovy, Concorde, Soucre Cour a Seina. U nás v UFE podobný výhľad. Versailles - krásne záhrady, len sa to oplatí vtedy, keď sú rozkvitnuté, lebo inak je to len zelený živý plot, nejaká tá vinica a polofunkčná fontána. na jeseň a skorú jar vraj nie sú ani tie sochy vyložené vonku. Ale v máji to musí byť paráda. Zámok - polovicu rekonštruovali, bola sprístupnená len jedna časť, ale aj to mi bohate stačilo. Naše Slovenské zámky považujem za 100 krát krajšie. Akurát milovníci malieb si prídu na svoje. Za povšimnutie však stoja steny, kde pozornému návštevníkovi neuniknú tajné dvere v každej miestnosti. Inak v našom období, kopec japonských turistov, a keď sme si nahlas prekladali nápisy po slovensky, boli sme upozornení, že to sa nesmie, že na to si musíme zaplatiť tlmočníka - mimochodom anglického, alebo nemeckého, iná reč v ponuke nebola.
Moulin rouge - ak by ma neupozornili že tam je, tak si ho ani nevšimnem. Zastrčené, maličké, akurát len veľmi drahé.
Soucre Cour - bazilika, ktorá sa mi páčila zo všetkého najviac. Bola úchvatná. Za 2 E možnosť zapáliť si maličkú sviečku, pomodliť sa, fotenie zakázané. Zo schodov pred bazilikou krajší výhľad než z eiffelovky.
Tiež odporúčam Miniatúry - zobrazenie Francúzska v maličkých sadrových odliatkoch - krásne, pri každom tématická hudba. No na jar to asi nebude mať tú správnu šťavu.

Ubytko - od 45 E na noc- aj to motel, žiaden komfort, v centre Paríža pod 70 E ani nič nebolo. Taktiež strava je tam veľmi drahá pre našinca, ktorý nemá extra plat. Jedna bageta od 0, 90 E, croisant - 1 - 1,50, nuttela - 2,80 E a pod. . majú však vynikajúce kapučíno a pohľad na naaranžované ovocie vynikajúce čerstvosťou - to u nás ani nevidieť. Samozrejme ich srdcovkou sú syry - tie nájdeš od výmyslu sveta. Cena tiež od 1,50 E. Pozor ale, poväčšine sú aromatické. Mne osobne vôbec nechutil kozí syr.

Čo sa však oplatí, tak je to kozmetika. Nájdeš tam ale Loreal, Vichy, Garnier a Avene. Sú však aj o polovicu lacnejšie než u nás. Oblečenie nie. Takže, hlavne si priprav veľa Eur. :wink:
nelynka24
Cestovateľ

Založený: 11 Júl 2008, 16:20

Odoslaťod nelynka24 26 Júl 2008, 17:02

katy2, myslím že toto fórum je na vyjadrenie vlastného názoru, ktorý nemusí byť pozitívny. viď iné témy, kde cestujúci nenájdu na iných dovolenkách ani slzu peknú :wink: ja som aspoň tú kozmetiku našla :D
a viď tvoje info nie je pozitívnejšie od môjho.
ale každý si urobí vlastný názor, ja sa teraz nezastrelím, že mne Paríž úžasný a romantický nepríde. Možno niekto to vidí inak a na Paríž nedá dopustiť, ja bohužial nie, pre mňa je to len obyčajné mesto. :wink:
nelynka24
Cestovateľ

Založený: 11 Júl 2008, 16:20

dakujem

Odoslaťod Semiramis85 26 Júl 2008, 17:43

Vdaka obidvom,

som rada za kazdy nazor, je jasne ze nie kazdemu sa vsetko paci. ja viem ze marec nie je nic moc cas na Pariz a versailles, ale sak uvidime ako sa mi tam bude pacit. mne teraz ide hlavne o tom aby som sa v tom meste nestratila :-) a stastne sa vratili domov. dakujem aj za tie stranky uz som si ich ocekla. mapu parizskej mhd mam vytlacenu. a myslim ze hotel alebo hostel sa da najst aj lacnejsie ako 70eur. ja som nasla celkom v pohode za 30E. nie som narocny cestovatel. co sa tyka pamiatok, je mi jasne ze za 3 dni sa toho neda vela vidiet. neidem sa tam nahanat za vsetkym a monu lisu si pozriem aj na nete. :-) skor si idem oddychnut a vychutnat aspon taku mikro dovcu.
dakujem este raz za rady. kludne piste aj dalsi. budem len rada.
Semiramis85
Nováčik

Odoslaťod laura 26 Júl 2008, 18:14

skús sa ubytovať tuto - stránka je aj v slovenčine:

www.hotelmodernedutemple.com/
laura
Nováčik

Založený: 18 Máj 2008, 14:57

Odoslaťod Muchotrafka 27 Júl 2008, 16:06

Tri dni na cely Pariz plus Versailles su malo. Je dobre zamerat sa na to, co koho zaujima, lebo v Parizi je velmi vela muzei, rozne galerie, mne osobne sa pacila aj plavba po Seine a zaujimava bola aj stvrt La Defense. Co sa tyka ubytovania, existuju aj stranky v slovencine, kde si rovno mozes zabookovat ubytovanie bez kreditnej karty. V Parizi sa za centrum mesta povazuje ovela vacsie uzemie, ako je to u nas a moze sa stat, ze z okrajovej casti Pariza je trebars k Eiffelovke dvojhodinova cesta autobusom, pripadne kombinovany prestup na metro.
Ja som bola viackrat vo Francuzsku a osobne mam radsej juzne Francuzsko (oblast Provence, primorske oblasti okolo Nice alebo Cannes alebo narodny park Camargue).
Urcite sa oplati vidiet Pariz, aj ked za tri dni toho clovek vela neuvidi, staci si ale pozriet na webe, ze co je kde a nejak si uz doma urobit "itinear" cesty.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod Semiramis85 13 Aug 2008, 18:39

no mne je uplne jasne ze za 3 dni sa neda vidiet vsetko. jasne ze si urobim dajaky plan, co chcem co nechcem vidiet. idem sa tak skor trosku poflakat. marec nie je moc lakavy mesiac, co sa parkov a vsetkeho tyka. ale chcem sa skor flakat ulickami, posediet na lavickach a kade tade. ale dakujeeeeeeeem za vsetky infosky.
Semiramis85
Nováčik

Paríž

Odoslaťod Zuzka 13 Aug 2008, 20:52

Pre niekoho konkurencia, pre mňa je tento web hlboká studňa informácií:

http://mesta.orbion.cz/pariz/ Na tejto stránke nájdeš veľké množstvo informácií o Paríži.

Tu zas celé Francúzsko. http://francie.orbion.cz/

Ďalšia stránka: http://www.cestujeme.name/ostatni.php?idd=4
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod luben 14 Aug 2008, 07:40

No tiez si myslim, ze Pariz je uzasny a najlepsie si ho vychutnas naozaj tak, ako pises. Posediet na kavicke ,ci pri decku vina a pozorovat parizanov , turistov a detaily tohto velkomesta. Ja idem do Pariza po dlhsej dobe uz asi 15 krat , teraz koncom augusta. Poradili mi, ze z letiska sa najlacnejsie dostanem autobusom 285 na konecnu metra c.7 a potom uz metrom. Na cestu pouzijem uz spominany carnet. Osobne by som ti odporucila aj vecernu plavnu po Seine, ked su vsetky pamiatky osvetlene. Je to pekny zazitok. Je tam niekolko lodnych spolocnsti, treba si to pozriet na webe. Listok na plavbu cca. 10 Eur Odporucam ti kupit si nejaky dobry bedeker a tie 3 dni si pripravit okruhy, ktore chces vidiet.
Ja mam napr. na prvy den takyto program : Ile de la Cite, kvetinovy trh na Louis Lepine, k Notre Damu, Saint Chapelle, Conciergerie – väznica a palace Justice, most Pont Neuf, stvrt Les Halles –brucho Pariza, centrum G. Pompidou, Forum des Halles – obchody a zahrady, naspäť na Rue Rivoli k Louvru, pozdĺž Jardin des Tuileries, k Place Vendome, Place de la Concorde a po Champs Elysees k Víťaznému oblúku . Atd.
Prajem ti krasne zazitky.
luben
Nováčik

Založený: 06 Jan 2008, 15:40

Re: francuzsko pariz

Odoslaťod sapinto 06 Feb 2009, 01:21

Ahoj, ak ti mozem poradit stranku - www.hostelbookers.com, najdes tam velky vyber hostelov a hotelov za dobre ceny
sapinto
Mega Cestovateľ

Naspäť na CK - Hotely a destinácie

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.