O-Tours (OTTAR Tours)

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

O-Tours (OTTAR Tours)

Odoslaťod Turista 15 Júl 2010, 11:36

Zaregistroval som, že sa v Partizánskom "usadila" nová CK O-Tours. Podľa ich webu (http://www.o-tours.sk) ide o dcéru pražskej CK OTTAR Tours, ktorá sa špecializuje hlavne na Egypt. Na slovenskej stránke ponúkajú aj odlety z Bratislavy.

Len ma trocha zaráža, že keď podnikajú na SLovensku, nemajú poistenie insolventnosti , resp. som ich na žiadnom zozname poistených CK u slov. poisťovní nenašiel. Poistka od českej ČPP sa vzťahuje len na zájazdy českej materskej firmy a naviac na nej nie je uvedená suma na akú je CK poistená, čo (po skúsenostiach s Karyou) je dosť dôležitý údaj, takže treba byť aj obozretný....
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Re: O-Tours (OTTAR Tours)

Odoslaťod O-Tours SK 22 Júl 2010, 10:31

Pekný letný deň prajem, vážený Turista, milí čitatelia diskusií, cestovatelia a vyznávači poznávania nových krajín. Ako správne uviedol pisateľ príspevku, od 01.mája 2010 sa rozhodnutím vedenia českej cestovnej kancelárie OTTAR Tours (O-Tours) s.r.o. Praha, vytvorila jej dcérska pobočka pre Slovensko so sídlom v Partizánskom - O-Tours Slovensko, ako organizačná zložka materskej spoločnosti (pobočka). Z pohľadu ponuky slovenského cestovného ruchu ide o nový subjekt CK na Slovensku, ktorá sa špecializuje na Egypt, Maroko, Chile, Peru a Dominikánsku republiku. Samozrejme pre väčšinu klientov v ČR a v SR je Egypt krajinou, ktorá je veľmi navštevovaná, a to nielen z aspektu relatívnej dostupnosti, určitej dávky exotiky, historickej nostalgie poznania krajiny faraónov, originalitou egyptskej kuchyne, ale predovšetkým aj z hľadiska istoty a stability počasia v tejto blízko rovníkovej krajine (zoberte si napr. tento rok - na začiatku high sezóny Grécko vykazovalo len 22 stupňov C, ...). Klienti pobočky cestovnej kancelárie O-Tours Slovensko majú momentálne odlety z Bratislavy, ale v krátkej dobe pripravujeme aj odlety z Košíc. Ako pisateľ uvádza na českom cestovateľskom diskusnom fóre Orbion sa nachádzajú prevážne pozitívne ohlasy klientov, ktorí strávili dovolenkový pobyt s našou CK. Je to výsledkom predovšetkým toho, že CK OTTAR Tours i jej slovenská pobočka sa snažia prinavrátiť cestovnému ruchu ľudskosť, čestnosť, kvalitný servis, profesionalitu a osobný prístup ku klientovi, kedy klient pre nás neznamená v žiadnom prípade len číslo cestovnej zmluvy. A samozrejme podstatnú položku pre rozhodnutie sa cestovať s našou CK O-Tours je aj cena, ktorá je už na webstránkach http://www.o-tours.sk alebo http://www.o-tours.cz konečná a obsahuje všetky poplatky (na rozdiel od reklamných ťahov typu: "do Egypta už za 300 €!", a pripočítaním si ďalších povinných príplatkov sa klient zrazu dostáva do veľmi vzdiaľujúcich sa euro čísiel od avízovanej ceny).
Vážený Turista (ale i potencionálni klienti našej CK O-Tours Slovensko), nech Vás "nezaráža" fakt, že ste nenašli našu CK poistenú proti insolventnosti medzi poisťovňami na Slovensku. Naša CK, a tým to platí aj pre všetkých klientov (momentálne slovenských i českých, ktorí trávia pobyt prostredníctvom slovenskej pobočky O-Tours Slovensko) - bez ohľadu z ktorej krajiny pochádzajú - je poistená proti insolventnosti v České Podnikatelské Pojišťovně, a.s. Vienna Insurance Group, pretože podľa českého obchodného práva, pokiaľ by sme neboli poistený proti insolventnosti a každoročne by sme si neuhrádzali poistku, tak by nám živnostenský úrad nedovolil podnikať v tejto oblasti a s okamžitou platnosťou by nám odobral licenciu. Pobočka O-Tours Slovensko je len organizačnou zložkou materskej cestovnej kancelárie v Prahe a riadi sa českým obchodným právom, aj keď si plní všetky právne a finančné povinnosti voči územiu štátu, na ktorom organizačná zložka pôsobí. Aj v zmysle slovenského právneho poriadku o podnikaní na území SR sme splnili všetky náležitosti a príslušný krajský živnostenský úrad nám poistenie o insolventnosti v ČR odobril aj pre územie SR. Ďalej by som chcel poznamenať, že zmluva medzi našou CK a ČPP, kde je stanovená aj výška ceny poistky, je bilaterálnou zmluvou medzi CK a ČPP, to znamená, že výška sumy sa nezverejňuje. Je možné si však overiť, či všetky náležitosti voči ČPP má naša CK splnené (http://www.cpp.cz). Nadôvažok, každý náš klient pred cestou do miesta pobytu obdrží kartičku o poistení o insolventnosti spolu s pokynmi ako súčasťou všetkých písomných dokladov, s ktorými vycestováva do svojej destinácie (voucher na služby a ubytovanie, zdravotné poistenie, letenky, ...). Súhlasím však s Turistom, že v každom prípade vycestovania s ktorokoľvek CK a pri všetkých okolnostiach pobytu v zahraničí prostredníctvom CK, treba byť vždy zdravo obozretný.
Obrázok používateľa
O-Tours SK
Nováčik

Založený: 21 Júl 2010, 11:02

Odoslaťod hudba 22 Júl 2010, 12:49

Pôsobí to na mňa veľmi seriózne.
hudba
Dovolenkár

Založený: 13 Júl 2009, 16:05

Odoslaťod O-Tours SK 22 Júl 2010, 13:19

Serióznosť je jednou z našich priorít, takže vo svojom príspevku uvádzam len skutočné fakty, na ktoré mám potrebnú dokumentáciu. Písal som, že sa snažíme byť inou CK ako klienti poznajú. Hlavne slušná ku klientovi. Rozumiem preto Vašej rozčarovanosti nad našou serióznosťou.
Obrázok používateľa
O-Tours SK
Nováčik

Odoslaťod asco 22 Júl 2010, 14:00

O-Tours SK napísal:Serióznosť je jednou z našich priorít, takže vo svojom príspevku uvádzam len skutočné fakty, na ktoré mám potrebnú dokumentáciu. Písal som, že sa snažíme byť inou CK ako klienti poznajú. Hlavne slušná ku klientovi. Rozumiem preto Vašej rozčarovanosti nad našou serióznosťou.

ako pisete vyssie ste organizacnou zlozkou zahranicnej spolocnosti podnikajucou na uzemi SR.
ako takej vam iste bolo pridelene i sIovenske ICO - mozete ho uviest, prosim?
nepodarilo sa mi totiz podla nazvu vasu CK v OR najst...dakujem!
rovnako by som ocenil (a urcite i ostatni potencialni klienti) uvedenie konkretnej vysky poistnej sumy - to by snad nemal byt ziaden problem, ze?
Obrázok používateľa
asco
Mega Cestovateľ

Založený: 22 Aug 2006, 16:40

Odoslaťod O-Tours SK 22 Júl 2010, 14:46

Myslím, že Vás uspokojím len čiastočne. Naše IČO na Slovensku je: 45 620 172, vydané 08.06.2010 na prevádzkovanie pobočky CK, dokonca Vám môžem poskytnúť aj DIČ DPH , nakoľko sa vedenie rozhodlo odvádzať DPH na Slovensku za klientov zo slovenskej pobočky (čo zákon neukladá), ale je to serióznosť voči krajine kde je pobočka zriadená: SK4020280396. Momentálne sme v stave podania na OR, takže podľa OR nás ešte nemôžete dohľadať, preto všetky obchodné transakcie pobočky zastrešuje materská spoločnosť v Prahe. V českom OR nás nájdete v každom prípade.
Nakoľko si ctíme bilaterálnosť zmluvy, výšku poistnej sumy proti insolventnosti Vám bohužiaľ zverejniť nemôžem, znova Vás len môžem odporučiť na našu poisťovaciu spoločnosť Česká Podnikatelská Pojišťovna, a.s. Vienna Insurance Group, Budějovická 5, 140 21 Praha 4, alebo na http://www.cpp.cz.
Obrázok používateľa
O-Tours SK
Nováčik

Odoslaťod hudba 22 Júl 2010, 14:55

Ja som to s tou serioznostou myslela vazne, nie ironicky. Ja som obycajny obcan, ktory tomuto statu plati svedomito a nacas vsetky platby a okrem toho sa snazim usetrit tak, aby sme raz v roku mohli ist na dovolenku. A tak ako sa ja snazim odvadzat perfektnu pracu na svojom pracovisku, tak to ocakavam aj od ostatnych na svojich miestach. A ked si potom kupim dovolenku a cestovka skrachuje, tak som rozcarovana. Bolo by fajn chodit s nasou cestovkou a pritom sa citit na dovolenke rovnopravne s inou klientelou a nie druhorado.Preto som sa celkom potesila tomu, ze to vyzera navonok seriozne...
hudba
Dovolenkár

Založený: 13 Júl 2009, 16:05

Odoslaťod asco 22 Júl 2010, 15:04

O-Tours SK napísal:Myslím, že Vás uspokojím len čiastočne. Naše IČO na Slovensku je: 45 620 172, vydané 08.06.2010 na prevádzkovanie pobočky CK, dokonca Vám môžem poskytnúť aj DIČ DPH , nakoľko sa vedenie rozhodlo odvádzať DPH na Slovensku za klientov zo slovenskej pobočky (čo zákon neukladá), ale je to serióznosť voči krajine kde je pobočka zriadená: SK4020280396. Momentálne sme v stave podania na OR, takže podľa OR nás ešte nemôžete dohľadať, preto všetky obchodné transakcie pobočky zastrešuje materská spoločnosť v Prahe. V českom OR nás nájdete v každom prípade.
Nakoľko si ctíme bilaterálnosť zmluvy, výšku poistnej sumy proti insolventnosti Vám bohužiaľ zverejniť nemôžem, znova Vás len môžem odporučiť na našu poisťovaciu spoločnosť Česká Podnikatelská Pojišťovna, a.s. Vienna Insurance Group, Budějovická 5, 140 21 Praha 4, alebo na http://www.cpp.cz.

ako mozete teda podnikat na Slovensku bez zapisu v zivnostenskom alebo obchodnom registry? kto vam to ICO pridelil? obe databazy su pravidelne aktualizovane a nejako sa tam to ICO nenachadza, hmmm
btw: uvedne DIC pre DPH je registrovane na matersku cesku firmu a nie na jej slovensku pobocku!
k otazke poistenia: bilateralny neznamena neverejny a tajny :D ... v kazdom pripade i ziadna odpoved je odpoved a ja osobne by som do ruk vasej firmy (?) urcite nezveril ani cent kym nebude legalne zapisana do obchodneho registra
Obrázok používateľa
asco
Mega Cestovateľ

Odoslaťod O-Tours SK 22 Júl 2010, 15:25

Milá "hudba" presne o to o čom píšete Vy ide aj nám. Naozaj bez akejkoľvek irónie. Pokiaľ sa nám podarí našou snahou dosiahnuť stav, o ktorom píšete, bude to pre nás najväčšia satisfakcia za našu prácu spolu so spokojnosťou klienta. Ako bývalý klient cestovných kancelárii som si odskúšal všemožné situácie, dokonca aj stav, že za ušetrené peniaze na jednej z mojich rodinných dovoleniek som sa hneď po prílete do jednej destinácie a hotela otočil aj s rodinou a batožinami a jednoducho nebyť jednej "pani z cestovky", ktorá mi pobyt vybavovala v hlavnom meste, ktorá na základe mojej sms nás premiestnila prostredníctvom tamojšej delegátky do zodpovedajúceho hotela, už by som asi v živote na dovolenku nešiel. A ešte jedna úprimnosť za úprimnosť. Viete ako sa jej nadriadený pán riaditeľ odmenil za pomoc klientovi v ďalekej cudzine? Na hodinu ju prepustil, Dodnes (stalo sa to pre 2 rokmi) mám biľak na duši sa pani z cestovky za neadekvátne správanie jej riaditeľa aspoň ospravedlniť (nepodarilo sa mi zistiť kontakt na jej adresu ani mobil). Keďže osud to zahral tak, že dnes som ja za prepážkou a vybavujem klienta, rozhodne mi nikdy túto skutočnosť z mysle nikto nevygumuje. Preto Vás plne chápem. (prepáčte neuvádzam zámerne ani CK ani meno pani z cestovky a destináciu)
Obrázok používateľa
O-Tours SK
Nováčik

Odoslaťod asco 22 Júl 2010, 15:43

este jednu prosbu by som mal:
- na vasej internetovej stranke sa v procese rezervacie nezobrazuju vseobecne podmienky a tak by som vas poprosil o ich zverejnenie, resp. zaslanie do SS. dakujem!
Obrázok používateľa
asco
Mega Cestovateľ

Odoslaťod O-Tours SK 22 Júl 2010, 15:47

Vážený "asco" rozhodne nás už o niekoľko dni v OR nájdete. Všetky dáta (IČO, DIČ DPH) sú samozrejme registrované na "matku" teda na OTTAR Tours s.r.o. Praha, Česká republika, ktorá si na území SR otvorila svoju organizačnú zložku zahraničnej osoby v zmysle platných zákonov Slovenskej republiky a teda všetky uvedené relevantné dokumenty pre jej ustanovenie boli vydané príslušnými orgánmi SR v zmysle platných a novelizovaných zákonov.
Je čas dovoleniek a preto Vám prajem rozhodne šťastnú voľbu Vašej obľúbenej destinácie prostredníctvom CK, pre ktorú sa sám a dobrovoľne rozhodnete. (Všeobecné podmienky sú na web stránke, ale pre istotu Vám ich posielam na SS)
Obrázok používateľa
O-Tours SK
Nováčik

Odoslaťod asco 22 Júl 2010, 15:57

O-Tours SK napísal:Vážený "asco" rozhodne nás už o niekoľko dni v OR nájdete. Všetky dáta (IČO, DIČ DPH) sú samozrejme registrované na "matku" teda na OTTAR Tours s.r.o. Praha, Česká republika, ktorá si na území SR otvorila svoju organizačnú zložku zahraničnej osoby v zmysle platných zákonov Slovenskej republiky a teda všetky uvedené relevantné dokumenty pre jej ustanovenie boli vydané príslušnými orgánmi SR v zmysle platných a novelizovaných zákonov.
Je čas dovoleniek a preto Vám prajem rozhodne šťastnú voľbu Vašej obľúbenej destinácie prostredníctvom CK, pre ktorú sa sám a dobrovoľne rozhodnete. (Všeobecné podmienky sú na web stránke, ale pre istotu Vám ich posielam na SS)

je to rozhodne zaujimave, ze deklarujete sulad so vsetkymi pravnymi normami SR a pritom nefigurujete v OR :o
urcite vsak uz o niekolko dni tomu bude inak a budete podnikat nielen de facto ale i de jure - drzim vam palce!

tie potvorske vseobecne podmienky fakt neviem na web stranke najst (link by mi urcite pomohol) a ani do mojej schranky nedorazili :roll: - urcite to je vsak len nejake nedorozumenie a predpokladam, ze o niekolko dni ich tam rozhodne najdem :wink:
Obrázok používateľa
asco
Mega Cestovateľ

Odoslaťod O-Tours SK 22 Júl 2010, 16:02

Vážený "asco" ďakujeme za podporu. Prosím, Všeobecné podmienky sú v pdf a SS ich ako prílohu neberie, môžete mi poslať Váš civilný e-mail, rád Vám ich zašlem. (mail rozhodne nezneužijeme)
Obrázok používateľa
O-Tours SK
Nováčik

Odoslaťod asco 22 Júl 2010, 16:52

O-Tours SK napísal:Vážený "asco" ďakujeme za podporu. Prosím, Všeobecné podmienky sú v pdf a SS ich ako prílohu neberie, môžete mi poslať Váš civilný e-mail, rád Vám ich zašlem. (mail rozhodne nezneužijeme)

dakujem, link mi prisiel do SS a tak som takpovediac uspokojeny :mrgreen:
Obrázok používateľa
asco
Mega Cestovateľ

Odoslaťod modeor 22 Júl 2010, 18:12

Ja osobne pristup tejto CK ocenujem. Na rozdiel od niektorych ich konkurencnych spolocnosti sa nesnazia toto forum "nenapadne" zahltit vytvaranim falosnych profilov ale vystupuju otvorene a s ochotou diskutovat co sa mi ako adminovy rozhodne paci :) Takze by som tu rad privital O-Tours aj ked ich nepoznam a ani niesu nas sponzor ( vlastne nikto nas nesponzoruje :( iba Mr Google :) )
Obrázok používateľa
modeor
Administrátor

Založený: 23 Júl 2006, 12:04

Ďalšia

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.