CK TURANCAR

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

Re: CK TURANCAR

Odoslaťod peter964 16 Aug 2011, 17:33

takže pridám aj ja svoju skúsenosť s firmou Turancar. Cestovali sme tento rok do Španielska, ale s inou cestovkou, Turancar len zabezpečoval prepravu. Už pri nástupe v BA, ked som videl čo prišlo som nechápal. Predpotopný autobus (síce Mercedes, ale to najlepšie už mal dávno za sebou), po usadení do sedačky som si najprv myslel že cestujem do susednej dediny a nie do španielska. sedačky natlačené na seba. osoby s viac než 185 cm nemajú šancu poskladať si tam nohy. prišlo mi zle ked som si uvedomil že takto budem trpiet dve noci a 1800 km. :twisted: navyše moja 12 ročná dcéra ked sa oprela o sedadlo tak sa jej operadlo preklopilo až k dalšiemu cestujúcemu na nohy. tak som vodiča upozornil nech s tým niečo spraví. ten začal frflať že cestujúci všetko polámu a pokazia, že oni to musia potom opravovať. napokon to "opravil" tak že operadlo už síce bolo zaaretované, ale dalo sa tam sedieť len v pravom uhle a nesmelo s ním manipulovať aby sa to zase nesklápalo susedovi na kolená. to bolo asi nejaké memento predtým čo nás ešte čaká cestou späť. tam sme prišli ok, aj ked to nepohodlie ma ubíjalo, ale nejako som to prežil.
dovolenka prebehla v pohode a prišiel deň odchodu autobus mal priviesť nový turnus ráno a po 9 hod povinnej prestávke pre vodičov sme mali večer ísť domov. Lenže nič nie je také jednoduché. ráno v deň odchodu sme žiadny nový turnus nevideli. a dozvedeli sme sa že autobus mal poruchu 100 km od miesta príchodu. Odpadlo mu ľavé zadné dvojkoleso. Naštastie v tej chvíli vraj išli velmi pomaly. ani si nechcem predstaviť čo by sa stalo v plnej rýchlosti. Napokon to vypálilo tak že autobus bude opravený až na druhý deň a cestovka nám zabezpečí na ešte jednu noc stravu a ubytovanie. 24 hodinové čakanie nie je veľmi príjemné a boli sme štastný ked sme na druhý deň okolo19 hod večer vyrazili konečne na cestu domov. cesta do BA mala trvať 21 hodín. Lenže nič nie je také jednoduché. Po asi troch hodinách jazdy sa ozvala obrovská rana z priestoru ľavého zadného kolesa :!: . všetci cestujúci, a najmä tí čo sedeli vzadu, čakali kedy nás predbehnú naše vlastné kolesá. autobus s obrovským buchotom sa doplazil na nalbližšie dialničné odpočívadlo, kde nebolo nič len jedna plastová kadibúdka. kedže bola už tma vodič vybral miniatúrne svietidlo a išiel zistiť čo sa stalo. všetci boli zúfali predstavovali si tie najhoršie scénare s niekolko hodinovým čakaním. napokon vodič zistil že to je "iba" defekt ľavého zad. vnútorného kolesa. keď sme videli to svietidlo so svitivostou cigaretového zapalovača s ktorým sa vybrali opravovať defekt nám veľa optimiznu nepridalo. naštastie tam odpočíval slovenský kamion a vodič rozsvietil svetelnú rampu na kabíne a natočil svoj stroj tak aby osvietil inkriminované miesto na autobuse. teraz už viem a oceňujem, prečo niektoré kamiony sú vysvietené ako vianočné stromčeky. úsmev na tvárach nám zamrzol ked sme videli tú pneumatiku čo tam vodič išiel montovať. jedna polovica po diagonále mala ako-taký dezén, ale druhá polovica pripomínala pneu z formule 1. úplne hladká, a navyše tam boli ako bonus efektné bubliny. po našich protestoch že táto guma nie je prevádzky schopná a v autobuse sú rodiny s deťmi, vodiči argumentovali tým, že im šéf zakázal objednať novú pneu, ktorú nám ponúkla francúzska dialnična asistenčná služba, ktorá tiež prišla na miesto, lebo stála 1000€. Plný autobus cestujúcich a rodiny s deťmi nemajú hodnotu 1000 € podla logiky šéfov turancaru :twisted:
Po 2,5 hod sme napokon sadli do autobusu a zvyšok cesty sme tŕpli ako dlho vydrží tá guma. Naštasie vydržala. Defektom táto anabáza však neskončila. na talianskej dialnici sme sa dostali do zápchy a zdržanie dalšej 2,5 hod.
Tesne pred taliansko-rakúskou hranicou prišla dalšia show ktorá nám zase pocuchala nervy. pri vjazde na mýtnicu sa vytvoril lievik ktorý sa pohyboval krokom a vodič v snahe dostať sa čím skôr na mýtnicu išiel v odstavnom pruhu. samozrejme že nás odstavili policajti ktorý sú háklivy na podobné srandičky ako bezdovodná jazda v odstavnom pruhu. navyše sa im nepozdával odtrhnutý plechový kryt nad ľavým zadným kolesom, ktorý autobus stratil pri tom incidente s odtrhutou nápravou, a velmi krútili hlavami aj nad tou formulovou pneumatikou. samozrejme že sme očakávali že nás odstavia kvoli nesposobilosti autobusu dalšej jazdy. napokon po polhodine dohadovania sme sa konečne pohli. či to bolo aj s pokutou neviem, vodiči sa nepochválili.
Po tejto strastiplnej jazde, ked sme prekročili rakúsko-slovenskú hranicu, sa autobusom ozval rachot padajúcich kameňov, ktoré popadali všetkým cestujúcim. Na prekvapenie všetkých autobus zastal na benzínke v Rusovciach a vodiči vyhlásili 20.min prestávku. vraj z dovodu výmeny vodičov. Lebo to už sa nemohli vymenit na stanici na Nivách kam to bolo cca 10 min. Navyše nový vodič ani netušil kde je v BA autobusová stanica Mlynské nivy, tak nás aspoň povozil po Petržalke. Okrem toho asi bol aj farboslepý lebo pri výjade z mosta Apollo prešiel veselo na červenú. My čo sme vystupovali v BA na autobusovej stanici Mlynské nivy, sme úprimne ľutovali tých čo cestovali až do Žiliny, či do Martina.
Výsledný rezultát:
1/bez ohľadu na to kto zabezpečuje dopravu, už nikdy viac autobusom do španielska, je to velké nepohodlie.
2/navyše s autobusom firmy turancar už vobec nie - nikdy viac, ani z Bratislavy do Trnavy. moj známy mal tento rok s nimi skúsenosť, ktorá moje poznatky len potvrdila. išiel do grécka a počas dažďa im kvapkala voda na hlavy. :roll:
3/pred tým než idete autobusom na dovolenku si dobre preverte firmu ktorá vás povezie.
peter964
Nováčik

Založený: 18 Jan 2009, 16:34

Re: CK TURANCAR

Odoslaťod lastovička 18 Aug 2011, 08:55

Som prekvapená, :( bola som s nimi dvakrát v Paríži a autobusy v pohode a celý zájazd na slušnej úrovni a v Paríži sa šoferi orientovali bez problémov...škoda,že si kazia meno...
lastovička
Mega Cestovateľ

Založený: 25 Mar 2009, 06:26

CK TURANCAR -poznávacie zájazdy

Odoslaťod cossimo 08 Aug 2013, 09:48

Pozor na poznávacie zájazdy organizované CK TURANCAR. Ich sprievodcovia nemajú platné osvedčenia platné v Ríme a predpokladám, že ani v ďalších mestách . Zistili sme to až priamo v Ríme, kde sme počúvali výklad sprievodkyne "potajme" alebo sme výklad nedostali žiadny. Stalo sa, že sprievodkyňa s nami nešla ani do kostola či do múzea s výhovorkou, že nakoľko nemá platné osvedčenie, nemôže tam podávať výklad. Po podaní sťažnosti nás informovali, že ich sprievodcovia majú osvedčenia ale len v SR, čo priamo odporuje ich katalógu. NIKDY VIAC.
cossimo
Nováčik

Založený: 06 Aug 2013, 14:22

Predchádzajúca

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 0 hostí.