CK MEDINA

Vaše otázky a skúsenosti s konkrétnymi CK

Moderátori: AJKA, Zuzana

Odoslaťod eji 02 Jún 2008, 10:40

my sme mali poistenie alianz
mame vsetky papiere o poskodeni z letiska, potom z kufra nalepky, cestne vyhlasenie, letenky, poste vsetko....na letisku povedali, ez to mam zaniest do cestovky
tak sme zaniesli a tam to vraj zacali vybavovat.....a ked sme tam volali, tak stale, ze este to neni vybavene, treba cakat, lebo tunisania su pomaly a tak dalej :(
tento rok idem aj tak s tou istou cestovkou, tak snad uz nieco spravia
eji
Nováčik

Založený: 10 Júl 2007, 23:05

Odoslaťod miranda 02 Jún 2008, 12:46

ahojte,

aj my ideme cez medinu a v zmluve mame komplexne postenie s Alianz a je tam poistenie batoziny 20.000,- 1 kus max. 10.000,-. A kde maju, ze nerucia za batozinu ked ju odovzdam na letisku? Nic take tam pisane predsa nie je?
miranda
Nováčik

Založený: 28 Máj 2008, 07:41

CK Medina

Odoslaťod dada1 09 Jún 2008, 09:06

Miranda , chcem sa spytat vy ste dostali nejake poistenecke karticky , alebo ako poistenie vam stacila zmluva o zajazde? Nevie mi nahodou niekto poradit ?
dada1
Cestovateľ

Založený: 04 Jan 2007, 15:23

Re: MEDINA - JE dobrá?

Odoslaťod Anita 24 Aug 2008, 12:29

Tento sok sme s Medinou dovolenkovali 2x a nevieme si tuto cestovku vynachvalit. Na vystave sme si kupili FM na jun, Grand Hotel v Sharm El Sheikhu. Mali sme malu dusicku, lebo ten hotel v case, ked sme ho kupovali, este otvoreny nebol (Medina nas na to upozornovala a slubili, ze mesiac pred odletom daju vediet, ci sa hotel stihol dokocit a ak nie, mozme si vybrat akykolvek iny zajazd za takych istych podmienok ako ked sme si dovolenku kupovali). Hotel nakoniec vraj otvarali zaciatkom maja, my sme isli v polovicke juna, vsetko fungovalo ako malo a dovolim si tvrdit ze je to jeden z najlepsich hotelov v Sharme (pred tym sme boli v Sharme 4x). Strava a sluzby nemali konkurenciu, pri hoteli su nadherne koralove utesy - za nas pobyt sme niekolkokrat videli plavat delfinov a zraloky (samozrejme nie tie "ludozrave"). Delegatka Ivana bola mimoriadne ochotna a fundovana, co sa tiez casto nestava. Po tejto skusenosti sme si objednali este jednu dovolenku do Turecka, Stella Beach, hotel nas zase nesklamal (aj ked s Grandom v Sharme sa porovnat neda), lietadlo nemeskalo (leteli sme Sky Europom), delegat Alex bol uplne v poriadku. Vlani sme boli v Alba Resorte (tiez v Turecku), v porovnani s Albou je Stella slabsia (na toto sme ale boli cestovkou tiez upozorneni), je to skor pre tych ktori nemaju radi prilis velke komplexy. Strava v Stelle bola vyborna, vyhlad sme mali bocne na more, co sa da hotelu vytknut, je akurat slaba klimatizacia spolocnych priestorov (klima sice je zapnuta na plne pecky, ale dispozicne riesenie haly je take, ze ta klima nestiha).Na buduci rok zvazujeme zase Turecko, novy hotel Alba Queen (vedla Alba Resortu), boli tam znami a boli velmi spokojni.
Anita
Mega Cestovateľ

recenzia na cestovku

Odoslaťod vicky223 11 Jún 2013, 15:45

čaute... narazila som na novu cestovku, ktorá mi príde finančne celkom fajn, len ju nepoznám, tak sa chcem spýtať či ich niekto z vás pozná... je to MEDINA- cestovali ste už niekedy s nimi?
Za odpoved dakujem
vicky223
Nováčik

Založený: 10 Máj 2013, 15:43

Re: CK MEDINA

Odoslaťod Turista 12 Jún 2013, 07:22

MEDINA nie je nová, keďže už po 2 roky za sebou vyhrala súťaž o Najserioznejšieho touroperátora medzi slovenskými CK. Hlasovali o tom cestovne agentúry, ktoré provízne predávajú zájazdy viacerých slovenských CK. Takže je to do určitej miery veľmi dobré yvsvedčenie pre túto CK, ke´dže CA majú najlepší prehľad o správaní sa a kvalite služieb slovenských CK.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Odoslaťod vicky223 12 Jún 2013, 14:21

HLAVA napísal:Ahojte cestoval už niekto s Medinou? :?: Chcel by som sa spytat co Vas na tejto CK zarazilo, a naopak potesilo. Za info Dakujem :o

Ahoj...ja som s nimi ešte necestovala, ale som rada, že si otvoril tuto debatu, lebo som si u nich kupila teraz last-minute-spanielsko- tak som zvedava :)
vicky223
Nováčik

Založený: 10 Máj 2013, 15:43

Odoslaťod Turista 18 Aug 2013, 06:42

Medina skrachovala- v sobotu 17.8. poslali mailom toto oznámenie cestovkam:
Vážení klienti, vážení obchodní partneri,
s poľutovaním Vám musíme oznámiť, že v súvislosti s neočakávaným úpadkom materskej spoločnosti v zahraničí, ako aj zložitej situácie v Egypte, ktorý bol našou nosnou destináciou od vzniku našej spoločnosti , sme nútení ku dňu 17.8.2013 ku 21:00 hod. vyhlásiť platobnú neschopnosť a zároveň v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z. ukončiť činnosť.
Ukončenie činnosti a uspokojenie oprávnených nárokov sa uskutoční v úzkej súčinnosti s Európskou cestovnou poisťovňou, ktorá na seba v zmysle zákona 281/2001 Z.z. a platnej zmluvy na poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie, týmto okamihom preberá všetky oprávnené nároky klientov a partnerov CK Medina Tours s.r.o.
Zároveň informujeme spoločne s partnermi, ktorí zabezpečujú leteckú prepravu a pobyt v zahraničí, že:
a.) Klienti, ktorí sú momentálne v zahraničí, riadne bez akejkoľvek zmeny dočerpajú všetky nimi zaplatené služby vrátane dopravy do vlasti v plánovanom termíne,
b.) Klienti, ktorí do okamihu vyhlásenia platobnej neschopnosti ešte nevycestovali, si uplatnia svoje oprávnené nároky v Európskej cestovnej poisťovni. V zmysle dohody budú všetci klienti kontaktovaní priamo poisťovňou v priebehu najbližších dní.

Za vzniknutú situáciu sa všetkým ospravedlňujeme
S úctou
Cestovná kancelária Medina Tours s.r.o.
Turista
Mega Cestovateľ

Založený: 07 Dec 2006, 14:53

Predchádzajúca

Naspäť na CK - Informácie a otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.