Aquapark Damlatas - Alanya

Vaše skúsenosti a tipy na výlety, aquaparky, festivaly, discotéky, bary a iné atrakcie

Moderátori: AJKA, Aja

Aquapark Damlatas - Alanya

Odoslaťod Sanyo 22 Jún 2008, 16:24

Ahojte. Viete mi poskytnut nejake info o tomto aquaparku. Mna by hlavne zaujimala cena. Kolko stoji celodenny listok? Da sa kupit listok aj na par hodin? Toto je jediny aquapark v Alanyi? Stoji za to? Ci v blizkosti je nejaky lepsi (najlepsie priamo v Alanyi). Dik za info. Sayno
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Nov 2006, 14:26

Re: Aquapark Damlatas - Alanya

Odoslaťod Muchotrafka 22 Jún 2008, 18:27

Ja ked som isla na tu pevnost, tak sme isli okolo takeho krpateho aquaparku, ze jeden tobogan tam bol, tak neviem, ci toto nahodou nebude ono. Ale to bolo strasne malicke, velky aquapark je v Antalyii, kam aj priletis lietadlom. Da sa tam dostat autobusom niekolkokrat denne z autobusovej stanice v centre Alanye. Vstupne rataj na osobu od 30 euro.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Odoslaťod Sanyo 22 Jún 2008, 19:09

Tych 30euro si myslelela konkretne na Antalyu alebo vseobecne na aquaparky v Turecku? A co sa tyka este toho aquaparku v Alanyi tak si asi videla ten kam chceme ist. Viem ze je tam malo toboganov, tym padom by mala byt aj celkom fajn cena, ale urcite nebude, lebo je na lukrativnom mieste skoro v centre Alanye. Budeme ubytovani v hoteli na Keykubatovej plazi - Sea Sight a preto hladam nejaky aquapark, ktory je naozaj blizko.
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

aquapark

Odoslaťod ivanka 22 Jún 2008, 20:22

tak sanyo,aby som zacala od zaciatku.tvoj hotel je od letiska v antalyi vzd.3hod.cesty.tam asi nepojdes do aquaparku.a od toho v alanyi to tiez nie je blizko.navyse je maly,neda sa tam schovat pred slnkom,ak ho uz mas dost.musel by si najprv cestovat od vasho hotela do centra a tam nasadnut na dalsi dolmus a vystupit pri aquaparku.funguje to tak,ze nastupis do dolmusu a povies mu,kam chces ist.on ti zastavi,inak ak chces vystupit z dolmusu zdvihnes ruku a on zastavi.vtedy aj platis.vsetky dolmuse maju konecnu v centre alanye,vozia odtial do hotelov na keykubatovej plazi a na opacnu stranu.aquapark je od konecnej vzd.asi 1km cez mesto.byvala som hned pri nom,skoro nikdy nebol preplneny.je na slabsej urovni ale na vysantenie staci.ja by som z tvojho hotela do neho nesla.zabity den.skor vyberam hotel,kde uz su tobogany.mam s tym len dobre skusenosti.su drahsie ako tvoj sea sight ale mam v nom vsetko na celodennu zabavu.mozno ma niekto lepsiu skusenost z min.roku.ja som bola v egypte,tak ho mohli dobudovat k lepsiemu.
ivanka
Cestovateľ

Založený: 13 Jún 2007, 19:36

Odoslaťod Sanyo 22 Jún 2008, 20:49

Sea Sight som si vyberal hlavne koli skvelemu pomeru cena:vyssia kvalita (4*):lokalita. Ja chcem ist do toho aquaparku len pre to, ze nie je az tak daleko. Par km - a som tam (dolmusom). Ked mam tu moznost, tak by som rad nieco skusil. Urcite to nebude take, aky je Titanic Aquapark v Hurghade, ale keby to nebolo az tak drahe, tak by som sa tam vybral (co aj ja sam dost pochybujem). Hotel Sea Sight ma jeden maly tobogan - nic moc. Uvidim. A nevies este o nejakych dobrych vyletoch? Pamukale nehrozi - velmi daleko, volaco co je na dosah. Urcite by sme sli na pevnost v Alanyi, do jaskyne Damlatas a mozno aj ten aquapark. Nevies este o niecom podobnom. Dik za info. Sayno
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Odoslaťod ivanka 22 Jún 2008, 20:59

ja vylety nemusim ,navstivila som hamam,skvela vec.r.2002 robili vylety do sultan hamam za 50mariek.stalo to za to.teraz to uz ponukaju priamo v hoteloch ale neviem na akej urovni.vyskusame.mame to v cene.my sme vylihovaci na plazi a bufetaci, na vylety budem chodit v dochodku.potom dam vediet.vyskusala som parasailing,parada,15min za25euro.tento rok aj s malym skusime tandem.ja mam rada taketo veci na dovolenke.inak neporadim.
ivanka
Cestovateľ

Odoslaťod Sanyo 22 Jún 2008, 21:13

Ver mi, aj ja by som sa najradsej venoval aktivitam ako parasailing, alebo vodne lyze, ale do Turecka sa v blizkej buducnosti par rokov dopredu nechystam. Egypt je Egypt. Tam by som chodil najradsej kazdy rok. Ak by sa mi tam pacilo viac ako v Egypte, tak sa tam rad vratim, ale u mna vzdy vyhraval a asi aj bude Egypt. More, plaze, krajina a cena. V Turecku 5* hotel na 12 dni cez hlavnu sezonu AI priamo na plazi do 25000 na osobu nenajdem. V egypte si mozem vyberat s naozaj velkeho sortimentu. Koli tomu by som chcel nieco to pozriet v Turecku. Sanyo
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Odoslaťod ivanka 22 Jún 2008, 21:16

uplne ta chapem,aj ja vyberam aj podla ceny.ale egypt ma sklamal.len to more maju najlepsie.to necakaj v tr.
ivanka
Cestovateľ

Odoslaťod Sanyo 22 Jún 2008, 21:21

Takze hovoris, ze more je lepsie v Egypte? Aj ja som si to myslel. Este jedna taka otazocka ohladom pocasia. Kde je teplejsie? V Hurghade alebo v Alanyi? Ako pozeram pocasie na nete, tak v Alanyi je vzdy o stupen viac ako v Hurghade. Je tam naozaj teplejsie? A fuka tam aj nejaky vietor? Este raz dik za info.
Obrázok používateľa
Sanyo
Mega Cestovateľ

Odoslaťod ivanka 22 Jún 2008, 21:37

nefuka tam vietor je tam "peklo"oproti hurghade.nam tam bolo "zima"9.jula.a to sme neboli sami,co sa im to nezdalo po navsteve tiez turecka.nechapali z toho vetrika,co tam fukal od mora a naozaj,ked si vysiel z mora,bolo ti trochu"chladno".maleho som musela zababusit.a aj krajsie sa opalis v turecku.nam ta klima v tr viac vyhovuje.len to more je horsie.alebo presnejsie nie je take krasne.ale je teple.
ivanka
Cestovateľ

Vylety

Odoslaťod Muchotrafka 23 Jún 2008, 18:19

Co sa tyka vyletov:

1. CLnkovanie na jazere v Manavgate.

2. Rafting - toto ale skutocne neodporucam, lebo ja som to sice videla len na DVD ale mala som dost, moj frajer tam bol. Vylet na cely den stal 30 euro, rano isli, vecer sa vratili. Rafting prebiehal tak, ze tam hrali rozne trapne sutaze ala materska skola a potom sa isli odviest. Na jednom rafte sedelo cca 15 ludi + domaci, mali sice oblecene vesty, ale asi jak z praveku, ze si videl, ze raft je tak pretazeny, ze ledva sa udrzi nad vodou. Masovka jak svina, ze jeden raft vedla druheho. Bezpecnost nulova, je to dost daleko v horach, bola velmi studena voda, takze polovicka ludi, co tam boli ochorela.

3. Perge a Aspendos - su to nejake anticke pamiatky, neviem presne o co sa jedna, nakolko tento celodenny zajazd bol posledny den pred odchodom a to som uz nikam nechcela ist, lebo som nevedela, ako to bude vyzerat v den odchodu. Ludia ale odchadzali o 5,00 rano a vratili sa skoro o polnoci.

4. Pamukkale - sam vies, ze je to strasne daleko, skutocne, z hotela sme isli o druhej rano a vratili sme sa o jednej v noci dalsieho dna. 3/4 zabera cesta, zastavka v kobercarni (podla ocakavania, ziadny kseft). V jazierkach na Pamukkale sa uz neda volne chodit a uz vobec nie kupat ako to bolo kedysi, lebo to turisti brutalne znicili, takze je ohradena cesticka, kde je 5-6 napustenych jazierok (umelo podotykam) a voda je tak isto v tych ostatnych umelo regulovana. Cize ides s davom, je to na cca hodinu-dve. Su tam aj take kupele, ale tam som vnutri nebola. Este je tam aj Hieropolis, co je vlastne stary cintorin, tam chodis medzi tymi ruinami niekdajsich "nahrobkov". Potom sa ide naspat, zastavka vo vyrobni jantaru alebo coho (nie, viem ze jantar je prirodny, ale tak podobne to vyzeralo), kde bol zase nulovy kseft. Potom bola vecera pri jazere a islo sa naspat. V autobuse bola priserna zima z klimatizacie.

Som si spomenula, ze ja mam doma aj taku mapku, kde su vyznacene hotely, takze sa tam mozem mrknut, kde sa ten tvoj priblizne nachadza.
Obrázok používateľa
Muchotrafka
Mega Cestovateľ

Založený: 01 Aug 2006, 11:00

Naspäť na Výlety a atrakcie

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.