Naj -super dovolenka v Chorvátsku - poradte prosím

Iné a otázky a informácie o ubytovaní a dovolenke v Chorvátsku

Moderátori: AJKA, rosaria, djxtreme

Naj -super dovolenka v Chorvátsku - poradte prosím

Odoslaťod janulik 17 Mar 2008, 11:32

Chceli by sme s prežiť najlepšiu dovolenku v Chorvátsku s 3,5 ročným dieťaťom. Ak viete niekto o super destinácii, myslím tým pekné more, pláže vhodné pre deti, dobrý hotel a prostredie, rušný nočný život, akcie pre deti... Prosím dajte vedieť.
Dakujem pekne.
janulik
Nováčik

Založený: 17 Mar 2008, 11:28

Odoslaťod tatino 17 Mar 2008, 15:13

Ahoj.
Tak to je ťažko radiť ,pretože 100 ludi 100chuti. My sme boli na severe aj v strede aj južne a každe ma niečo svojske ,čim južnejščie tym horšia strava ,v hoteloch myslim, ale zas tie plaže lepšie. ja neviem ,Napr. Vodice....tamm by som už nešiel pretože večer to tam vyzeralo ako v polsku na trhu ,dav ťa prenašal z jedneho konca na druhy :? . Na kvarnere teda crikevnicka riviera...... no večinou betonove platy ,to akože plaže.tento rok ideme na Krk do bašky ,podla recenzii je to super pre deti tak uvidime,potom ti možem naúpisať ako tam bolo ,tiež ideme s detmi,1 a 6 rokčne,ideme hned na začiatku predsezony tak ak idete neskor potom ti možem povedať ake to tam je.
inak celkom sa nam pačilo v Trogire hotel medena pred 4 rokmi len to bolo dosť do kopca

No moc som ti asi neporadil ale aspon dve miesta možeš vyradiť :wink:
tatino
Dovolenkár

Založený: 25 Feb 2008, 20:38

Re: naj -super dovolenka v Chorvátsku - poradte prosím

Odoslaťod Zuzka 17 Mar 2008, 15:19

janulik napísal:Chceli by sme s prežiť najlepšiu dovolenku v Chorvátsku s 3,5 ročným dieťaťom. Ak viete niekto o super destinácii, myslím tým pekné more, pláže vhodné pre deti, dobrý hotel a prostredie, rušný nočný život, akcie pre deti... Prosím dajte vedieť.
Dakujem pekne.

Podobná téma tu už bola založená.

http://www.dovolenky.com/forum/viewtopic.php?t=39
Zuzka
Mega Cestovateľ

Založený: 08 Aug 2006, 20:08

Odoslaťod janulik 17 Mar 2008, 15:27

tatino napísal:Ahoj.
Tak to je ťažko radiť ,pretože 100 ludi 100chuti. My sme boli na severe aj v strede aj južne a každe ma niečo svojske ,čim južnejščie tym horšia strava ,v hoteloch myslim, ale zas tie plaže lepšie. ja neviem ,Napr. Vodice....tamm by som už nešiel pretože večer to tam vyzeralo ako v polsku na trhu ,dav ťa prenašal z jedneho konca na druhy :? . Na kvarnere teda crikevnicka riviera...... no večinou betonove platy ,to akože plaže.tento rok ideme na Krk do bašky ,podla recenzii je to super pre deti tak uvidime,potom ti možem naúpisať ako tam bolo ,tiež ideme s detmi,1 a 6 rokčne,ideme hned na začiatku predsezony tak ak idete neskor potom ti možem povedať ake to tam je.
inak celkom sa nam pačilo v Trogire hotel medena pred 4 rokmi len to bolo dosť do kopca

ahoj, dakujem moc...daj mi potom vedieť ak by bolo možné na rybka65@azet.sk
Ja som už bola v Baške Vode pred niekoľkými rokmi.....bývali sme v súkromných izbách, pláž bola výborná - kamenistá aj more bolo super.
janulik
Nováčik

Odoslaťod tatino 17 Mar 2008, 16:09

No tak tu Bašku vodu niekedy vyskušame aj my ,doteraz sme sa jej ani neviem prečo vyhýbali,neviem či tam je nejaky hotel ,čo by nam vyhovoval. Sme totižto leňori lenivi čo idu na dovolenku oddychovať a nie variť tak :lol: :lol: ,ale zas nie sme naročny All inclusive zrovna nemusime ale........... :D , Chodime hlavne kôli deťom,velmi to pomaha , potom mame tak rok pokoj od doktorov aj my aj deti :wink:
tatino
Dovolenkár

Odoslaťod Zuzka 17 Mar 2008, 16:29

tatino napísal:Ahoj.

Práve priamo v Crikvenici sú krásne pieskové pláže. Doniesla som si odtiaľ aj jemný piesok. Niektoré pláže sú platené cca 12 kun, sú však pekné, udržiavané, sú tam sprchy a WC, bary, reštaurácie, detské preliezky, plno upravenej zelene. Strava v reštauráciách výborná, pestrý nočný život.

http://chorvatsko.orbion.cz/fotogalerie ... otogalerie

http://chorvatsko.orbion.cz/fotogalerie ... nica-1345/
Zuzka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod tatino 17 Mar 2008, 17:25

wau :shock: tak vidiš my sme boli prave v Selcoch a vtedy tam boli len betonove platy a v crikevnici pristavne mola a taka kamenita plaž :shock: :shock: je pravda že to bolo už pred asi 10timi rokmi ale žeby sa totak zmenilo???? no ale asi ano podla tych foto :shock: :wink:
tatino
Dovolenkár

Odoslaťod Zuzka 17 Mar 2008, 18:25

tatino napísal:wau :shock: tak vidiš my sme boli prave v Selcoch a vtedy tam boli len betonove platy a v crikevnici pristavne mola a taka kamenita plaž :shock: :shock: je pravda že to bolo už pred asi 10timi rokmi ale žeby sa totak zmenilo???? no ale asi ano podla tych foto :shock: :wink:

Bohužial mi stále padá net a nejde mi odoslať fotky piesočnatých pláži. Tak snáď nabudúce. Je tam ale veľmi pekne, dobré ubytovacie kapacity, pláže na výber aké má človek najradšej - piesok, štrk, kamene, betónové platne. More úžasne čisté. V prípade zlého počasia dobré východisko pre návštevu napr. kolosea v Pule so zastávkou v Opatiji (krásne bývalé šlachtické letovisko). My sme si odbehli 1 deň do Benátok (250 km), lebo nám strašne lialo, pritom v Benátkach bolo pekne a teplo.
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Zuzka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod tatino 17 Mar 2008, 18:39

tak supeeer, ešte otazočka .V ktorom hoteli ste boli? či na sukromi?alebo vedela by si najaky hotel doporučiť?
tatino
Dovolenkár

Odoslaťod Zuzka 17 Mar 2008, 18:56

tatino napísal:tak supeeer, ešte otazočka .V ktorom hoteli ste boli? či na sukromi?alebo vedela by si najaky hotel doporučiť?

Bývali sme v Selciach na súkromí cca 200m od mora. Išli sme cez rakúsku CK, bývanie trošku drahšie cca 540 eur na 8 nocí pre 4 osoby, ale krásne a nové. Mali sme apartmán s veľkou kuchyňou a v nej s 3 sedeniami, 2 spálne, kúpelňa a terasa s grilom. Určite aj v Crikvenici sa dá nájsť pekné bývanie.
Obrázok

Obrázok
Zuzka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod tatino 17 Mar 2008, 19:08

No ako som už písal čo sa tyka dovolenky my sme leňori leniví :lol: :lol: :lol: ,takže so stravou :wink: čo sa tyka sukromi v HR tak to mame poobzerane a pekne ,no len ta strava :wink:
tatino
Dovolenkár

Odoslaťod Zuzka 17 Mar 2008, 19:17

tatino napísal:tak supeeer, ešte otazočka .V ktorom hoteli ste boli? či na sukromi?alebo vedela by si najaky hotel doporučiť?

http://www.adrialin.sk/apartman-chorvat ... _2769.html

Posielam link na ubytovanie. Treba sa v tom pohrabať a vytypovať si ubytovanie. Daj si podrobné vyhľadávanie, o čo máš záujem - ja som mala napr, že chcem pláž do 100m, obchod do 300m a pod. Boli sme v septembri, ceny sa nezmenili 66 eur za noc na 4 osoby, kod 2769. Ubytovanie bolo nove, moderné, vkusne zariadené, žiadne zlepovanie, čo dom dá. Vzhľadom na zlé počasie, sme ho dostatočne využili. V kuchynke bolo naozaj všetko, nič nechýbalo.
Zuzka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod janulik 17 Mar 2008, 19:20

tatino napísal:No ako som už písal čo sa tyka dovolenky my sme leňori leniví :lol: :lol: :lol: ,takže so stravou :wink: čo sa tyka sukromi v HR tak to mame poobzerane a pekne ,no len ta strava :wink:

no ved máš pravdu. Ja som si tiež myslela, že budem variť, ale sme si povedali, že ideme na dovolenku a nie ešte v kuchyni sa obšmietať. :D dosť mám varenia celý rok, na dovolenke treba oddychovať, aj ked pri malej dcérke asi ťažko :P Pravdupovediac som dosť sklamaná s tých katalogov, ktoré ponúkajú perfektné hotely a pláže....a ked človek vidí /aj vdaka recenziám...že to nie je pravda.....tak ma to hnevá. Ozaj vdaka tomuto foru ma jedná dobrá duša zachránila od špinavých medulinských pláži....dakujem.
janulik
Nováčik

Odoslaťod Zuzka 17 Mar 2008, 19:43

tatino napísal:No ako som už písal čo sa tyka dovolenky my sme leňori leniví :lol: :lol: :lol: ,takže so stravou :wink: čo sa tyka sukromi v HR tak to mame poobzerane a pekne ,no len ta strava :wink:

My sme sa stravovali v reštauráciách, vždy v inej - je to oveľa lepšie, ako na hoteli. V Crikvenici je dobrá reštaurácia, kde jedlo podávajú v plechových maľovaných miskách, ako mali naše staré mamy pred 50 rokmi. Strava fakt vynikajúca! Však si nebolo kde sadnúť! V Crikvenici je veľký supermarket, kde majú výborný výber. Na raňajky sme si kúpili každý deň čerstvé pečivo alebo chlieb, zeleninku, syr, šunku, jogurty, na obed sme si okolo štvrtej uvarili polievku a večer sme šli do Crikvenice, kochali sme sa západmi slnka a vždy niekde dobre sa najedli. Mali sme šťastie a objavili sme známe ich rybie týždne, kde ponúkajú fantastické kalamáre (ligni).
Zuzka
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Zuzka 17 Mar 2008, 19:53

janulik napísal:

no ved máš pravdu. Ja som si tiež myslela, že budem variť, ale sme si povedali, že ideme na dovolenku a nie ešte v kuchyni sa obšmietať. :D dosť mám varenia celý rok, na dovolenke treba oddychovať, aj ked pri malej dcérke asi ťažko :P Pravdupovediac som dosť sklamaná s tých katalogov, ktoré ponúkajú perfektné hotely a pláže....a ked človek vidí /aj vdaka recenziám...že to nie je pravda.....tak ma to hnevá. Ozaj vdaka tomuto foru ma jedná dobrá duša zachránila od špinavých medulinských pláži....dakujem.

Ja som tiež rozmaznaná a nemienim celú dovolenku stráviť pri hrncoch, no manžel sa obetoval a navarila a deti zas umyli riad! :lol: Ale väčšinu sme večerali v reštauráciách a ochutnávali ich domácu kuchyňu, čo v hoteli nie je zvykom, tam býva kuchyňa skôr medzinárodná - ani ryba ani rak :(
Zuzka
Mega Cestovateľ

Ďalšia

Naspäť na Ubytovanie - iné otázky

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.