Malorka-hotel Insotel Club Cala Mandia

Informácie o Baleárskych ostrovoch, vaše otázky a skúsenosti s ubytovaním na Ibize, Formentere, Mallorce a Menorce

Moderátori: AJKA, dusana1

Malorka-hotel Insotel Club Cala Mandia

Odoslaťod bombal 02 Jún 2009, 15:25

Od 3 - 14 júla 2008 som s rodinkou bol na dovolenke na Malorke - hotel Insotel Club Cala Mandia 4*. Cez ck Hydrotour.Podam info + foto daneho hotela.
Obrázok používateľa
bombal
Dovolenkár

Založený: 11 Apr 2007, 19:59

Re: Malorka-hotel Insotel Club Cala Mandia

Odoslaťod Hosť 16 Júl 2009, 21:10

Ahoj , ja mam v plane tam ist s rodinkou v auguste a pozeram LM od Hydrotouru. Takze by si to odporucal, nie je to prilis velky komplex a kopa ludi a hluku ? Izby su rovnake ak ides cez rakusku cestovku alebo nasu? Daju sa robit vylety po krajine odtial alebo len nevytiahnes nohy z komplexu. Dakujem
Hosť
Mega Cestovateľ

Odoslaťod bombal 31 Júl 2009, 14:15

Vratil som sa len pred nedavnom z Kapverd preto trochu neskoro moja odpoved.Cala mandia je velky komplex 4-pavilonov.Kopec ludi ale je to velke takže žiadna davova tlačenica.Každy pavilon ma svoje bary,bazeny,lehatka.Plaž je spoločna - verejna.Na vylet sa da cestovat a cestovat.Na vyber je toho kopa.Navšteva hlavneho mesta,mesta Porto Cristo,aqua park,historia,vylet na nakupy alebo požiciaj si auto a možeš prejst celu Malorku.Cala Mandiu určite odporúčam.Peknu dovolenku želám. :wink: :wink: :wink:
Obrázok používateľa
bombal
Dovolenkár

Založený: 11 Apr 2007, 19:59

Odoslaťod Eliot 23 Aug 2009, 18:29

Dobrý deň, včera sme sa z Cala Mandie vrátili, tak by som sa tiež rád podelil o názor/mini recenziu.

S dovolenkou sme boli celkovo veľmi spokojní, až na strašný let smerom tam,resp. čakanie na neho (vyjadrím sa v téme Seagle Air). Hotel ako už bolo spomenuté sa delí na 4 časti: ABCD, my sme boli ubytovaní v časti A - hlavná budova, izbu sme mali od recepcie skutočne na skok.

V časti A sme navštevovali dve dostupné reštaurácie, líšili sa v podstate len v tom, že v jednej si bolo potrebné nápoje čapovať, v druhej vás obslúžil personál. Čo sa týka jedla bolo naozaj chutné, výber bol dostačujúci, ale nejako extra ohúrený som ním tiež nebol (v porovnaní s takými arabskými 5* hotelmi). Personál lietal ako špinavé prádlo, často krát boli reštaurácie na môj vkus príliž preplnené, občas som čakal dokonca v radoch, kým sa dostanem ku švédskemu stolu aby som si nabral jedlo. Sem tam ma naštval nejaký ten nemec, ktorý sa predomňa drzo natlačil a zobral posledný kus mäsa :) , kedže kuchár ešte nestihol mäso doplniť. (čo ma tiež občas prekvapilo, prázdne tácky, vystresovaný kuchár rýchlo dopeká..) Čašníci boli ale skutočne príjemní a milí. Celkový dojem z reštaurácií mám až na pár spomenutých detailov dobrý.
Keď sme medzi raňajkami, obedom alebo večerou dostali na niečo chuť, navštevovali sme Snack bar, kde sú dostupné napr. pizze, hotdogy, hamburgery, hranolky, ovocie a pod. + samozr. nápoje.

Izba bola pekná, k dokonalosti mi chýbal napr. koberec, ale celkovo spokojnosť:) , mali sme výhľad na bazény, v diaľke naľavo aj na kúsok mora. Po vstupe do izby viedla chodba, pozdĺž ktorej boli dvere do spálne a kúpeľne, chodba končila v, nazvime to v obývačke s dvomi pohovkami, stolom, stoličkami, tv, mini kuchyňkou a balkónom. Upratovanie bolo pravidelné a v poriadku.

Čo sa týka pláže, bola pomerne dosť daleko, takých 7 minút od hlavnej budovy (ktorá bola najbližsie) by som povedal. Pláž nieje len hotelová, ale je dostupná aj pre verejných hostí, dôsledkom čoho sa na nej nijako nerozlišuje či ste hotelový hosť alebo nie, preto sa platí aj za slnečníky a lehátka (2 lehátka a 1 slnečník nás na deň vyšiel na 11€ niečo) a tiež neplatí all inclusive v bufete, či reštaurácii. Celkovo je pláž pekná, skôr dlhá ako široká, príjemný hebký piesok, more čisté, sem-tam riasy, obklopené krásnými útesmi kam sa dá výnsť a prejst popri pobreží. Celkovo sú v blízkom okolí daľšie dve pláže, tie sme však nenavštevovali, s Cala Mandiou sme boli spokojní :) Osušky sa dajú vypožičiat a to nasledovým spôsobom- požiada sa o ne na recepcii, kde vám vystaviia papiere podla množstva osušiek, za 1 sa platí depozit 20 € (!), s papiermi sa ide do infocentra v C časti (kde sa okrem iného sústreďuje aj vypožičiavanie športového náradia), kde vám samotné uteráky vydajú, dajú sa meniť každé 3 dni. Pred odchodom uteráky vrátite v infocentre, opečiatkujú sa papiere, ktoré vám na začiatku dali na recepcii ( a máte ich celý čas u seba) a na ich preukázanie na recepcii vám vrátia peniaze.

Ďalšou aktivitou potrebnou vybaviť na recepcii bola all inclusive karta, používa sa tu namiesto all incl. náramkov, na ktoré som zvyknutý v iných hoteloch. Na izbu dostanete jednu kartu, na ktorú sa treba odfotiť. Odfotia vás priamo na recepcii a fotku nahrajú na kartu. Potom pri využívaní all incl. služieb (ak si napr. barman dá tú námahu :) ) môže potiahnutím karty skontrolovať že ste to naozaj vy, kto služby využíva a má ich zaplatené. Stalo sa nám však napr. že večer sme si išli dať do baru drink a barman od nás pýtal kartu, ktorú sme nachali v peňaženke na izbe. Pointu celého kartového systému nechápem, náramky máte vždy na ruke a tak je jednoznačné či na službu máte nárok alebo nie..

V okolí hotela sú dobré nákupné možnosti, dá sa nakúpiť suveníry, nájdete tu aj viac potravín, drogéria..Menšia kaviareň a pod.

Zastúpenie CK bolo výborné, milý delegát Daniel, + animátori Richard a Janka. Na recepcii pracovala aj istá pani zo Slovenska, ktorá vždy rada poradila.

Celkovo je Mallorca krásna, oplatí sa prenajať si auto a pochodiť ostrov. Možností je naozaj vela, prenajať si auto sa dá buď priamo v hoteli, alebo v jednej z požičovní blízko hotela, ktorých je asi 4. Požičiavajú prevažne malé autá, ktoré sa osvedčia v úzkych uličkách na kopcoch, kde sem tam ide naozaj o milimetre či prejdete :) Celkovo sú dopravné spojenia na Mallorce výborné, diaľnicami prepojený celý ostrov, množstvo kruhových objazdov, tunely, podchody..:) Palma je nádherné a obrovské hlavné mesto, plné histórie, malých námestí s kaviarničkami, úzkych uličiek, prístavov, krásna stredomorská atmosféra. Navštívili sme aj delfinárium, ktoré bolo tiež nádherné. Oplatí sa pochodiť autom aj západné pobrežie a pochodiť aj typycké Mallorské dedinky a vrchy s nádherným výhľadom.

Uh, rozpísal som sa trochu viac než som plánoval :) Každopádne ak by niekto mal ešte nejaké otázky kľudne sa spýtajte..:)
Eliot
Nováčik

Založený: 03 Aug 2009, 20:30

Odoslaťod Lauranská Bea 29 Júl 2011, 18:35

Toto je ten najhorší hotel v akom som bola . Všetko je zle napísané .Ked som chcela ísť na pláž musela som prejsť cez dve cesty a plus k tomu este okolo kruhového objazdu . Už nikdy viac . Pláž je ďaleko od hotela okolo kilometra.
Lauranská Bea
Mega Cestovateľ

Naspäť na Ubytovanie - Baleárske ostrovy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.