Gran Canaria

Informácie o Kanárských ostrovoch, vaše otázky a skúsenosti s ubytovaním na Tenerife, Gran Canarií, Fuerteventure a Lanzarotte

Moderátori: AJKA, Aja

Gran Canaria

Odoslaťod dusana1 01 Okt 2006, 12:00

Ahoj, na budúci rok v júli sa chystám s rodinou na Gran Canariu. Je to vôbec prvý krát čo cestujem na Kanárske ostrovy. Vedel by mi niekto napísať niečo o fakultatívnych výletoch na Gran Canarii? Poprípade ako je to s požičaním auta? Ideme na juh, kúsok od Playa de Ingles do hotela Sun Club Aquila Playa na Aqula Playa. Ako to býva s počasím v júli? Dá sa kúpať v oceáne?
dusana1
Dovolenkár

Založený: 04 Aug 2006, 10:51

Re: Gran Canaria

Odoslaťod ina 08 Okt 2006, 12:27

dusana1 napísal:Ahoj, na budúci rok v júli sa chystám s rodinou na Gran Canariu. Je to vôbec prvý krát čo cestujem na Kanárske ostrovy. Vedel by mi niekto napísať niečo o fakultatívnych výletoch na Gran Canarii? Poprípade ako je to s požičaním auta? Ideme na juh, kúsok od Playa de Ingles do hotela Sun Club Aquila Playa na Aqula Playa. Ako to býva s počasím v júli? Dá sa kúpať v oceáne?

Ahoj dusana. Na Gran Canarii som bola 3krat a chystam sa aj tento rok. Nikdy som tam ale nebola v lete, vzdy len v zime - a je tam fantasticky. Je tam stale prijemne pocasie - ani v lete tam nebyvaju horucavy - okolo 28 stupnov, ocean nie je velmi teply - najviac okolo 24 stupnov, december-januar /ked tam chodim ja/ okolo 21. V zime sme tam zazili teploty od 24-31 stupnov.
Vacsina hotelov ma vyhrievane bazeny, ak by sa ti zdal Atlantik studeny.
Pamiatok tam vela nie je - ale my tam unikame z hnusnej zimy sa vyhriat a nacerpat dobru naladu na prezitie slovenskej zimy a tmy:)
Auto sa da pozicat /my sme vyuzivali pozicovnu Orlando/ - daju sa ceny najst na internete. Vylety je dobre podnikat sukromne - funguje tam miestna MHD aj taxi je pomerne lacne. Individualne sa da ist do Palmitos Parku - kaktusy, rastliny, kvety, ZOO - je to umiestene v prekrasnej prirode.
Odporucam aj prehliadku rybarskeho mesta Mogan - ak by ste mali auto - cesta vedie okolo pobrezia, v skalach. A organizovane sme boli na celodennom vylete po ostrove /vnutrozemie, v horach/ - stalo to za to.Daju sa aj objednat plavby plachetnicou, vyhiladkovou lodou s presklennym dnom atd.
My chodime na plaze do Maslapomas - nadherne piesocne dumy - urcite sa tam chodte pozriet.
Silvester a Vianoce su tam fantasticke - stromcek na plazi, a so sampusom:)
ina
Mega Cestovateľ

Re: Gran Canaria

Odoslaťod pavla66 25 Feb 2007, 22:14

ina napísal:
dusana1 napísal:Ahoj, na budúci rok v júli sa chystám s rodinou na Gran Canariu. Je to vôbec prvý krát čo cestujem na Kanárske ostrovy. Vedel by mi niekto napísať niečo o fakultatívnych výletoch na Gran Canarii? Poprípade ako je to s požičaním auta? Ideme na juh, kúsok od Playa de Ingles do hotela Sun Club Aquila Playa na Aqula Playa. Ako to býva s počasím v júli? Dá sa kúpať v oceáne?

Ahoj dusana. Na Gran Canarii som bola 3krat a chystam sa aj tento rok. Nikdy som tam ale nebola v lete, vzdy len v zime - a je tam fantasticky. Je tam stale prijemne pocasie - ani v lete tam nebyvaju horucavy - okolo 28 stupnov, ocean nie je velmi teply - najviac okolo 24 stupnov, december-januar /ked tam chodim ja/ okolo 21. V zime sme tam zazili teploty od 24-31 stupnov.
Vacsina hotelov ma vyhrievane bazeny, ak by sa ti zdal Atlantik studeny.
Pamiatok tam vela nie je - ale my tam unikame z hnusnej zimy sa vyhriat a nacerpat dobru naladu na prezitie slovenskej zimy a tmy:)
Auto sa da pozicat /my sme vyuzivali pozicovnu Orlando/ - daju sa ceny najst na internete. Vylety je dobre podnikat sukromne - funguje tam miestna MHD aj taxi je pomerne lacne. Individualne sa da ist do Palmitos Parku - kaktusy, rastliny, kvety, ZOO - je to umiestene v prekrasnej prirode.
Odporucam aj prehliadku rybarskeho mesta Mogan - ak by ste mali auto - cesta vedie okolo pobrezia, v skalach. A organizovane sme boli na celodennom vylete po ostrove /vnutrozemie, v horach/ - stalo to za to.Daju sa aj objednat plavby plachetnicou, vyhiladkovou lodou s presklennym dnom atd.
My chodime na plaze do Maslapomas - nadherne piesocne dumy - urcite sa tam chodte pozriet.
Silvester a Vianoce su tam fantasticke - stromcek na plazi, a so sampusom:)

Také jsme byli na plážích Maspalomas a uvažujeme, že se tam znovu podíváme. Zaujala mne poslední věta - o Vánocích a Silvestru. Platili jste si někdy příplatek za slavnostní večeře na konci roku? Protože je to docela pálka, tak by mne zajímalo, co je v tom zahrnuté a zda se to vůbec vyplatí. Je to jen víc jídla nebo i nějaký program?
pavla66
Nováčik

Založený: 25 Feb 2007, 22:03

Gran Kanaria Playa del Ingles - hotel IFA DUNAMAR

Odoslaťod Rika 06 Júl 2007, 09:29

Ahojte. V júni 2007 sme boli na GRAN Canarii v hotely IFA Dunamar. Bolo tu pekné prostredie, dobrá strava, pekné ubytovanie. Mali sme blízko na pláž, iba bez cestu, je tu veľa reštaurácii na denné ale hlavne na večerné posedenie a pobavenie. Požičali sme si auto a boli sme pozrieť po ostrove - je to pekný a zaujímavý výlet, navštívili sme ZOO, aquapark, piesočné duny. Bolo tu fajn a v tomto období tu nie je tak teplo, v priemere 26 C. Mali sme so sebou 6 ročnú dcéru a čo bolo na škodu, že v tom hotely kde sme boli ubytovaní nerobili program pre deti a hotel bol obývaný staršími ľuďmi v dôchodkovom veku vaččšinou nemci.
Rika
Nováčik

Založený: 29 Mar 2007, 10:21

San Antonio

Odoslaťod Sunnie 26 Júl 2007, 13:03

My sa chystame teraz v auguste na Gran Canaria, letovisko San Antonio. Bol niekto v tomto letovisku? Uvitame nejake infosky. Tiez si planujeme pozicat auto a nieco pochodit.
Sunnie
Nováčik

Založený: 25 Jún 2007, 10:18

Naspäť na Ubytovanie - Kanárske ostrovy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.