apartmány Sokratis I.+II.

Informácie o Jonských ostrovoch, vaše otázky a skúsenosti s ubytovaním na Korfu, Zakynthose, Lefkade, Kefalónií, Ithake, Paxose a iné

Moderátor: AJKA

apartmány Sokratis I.+II.

Odoslaťod skovri 04 Jan 2007, 08:16

Prosím Vás, bol niekto v apartmánoch Sokratis? Potrebovala by som nejaké info a fotky z daného zariadenia. Ďakujem veľmi pekne.
Zuzana

:) :D :) :D :) :D :) :D
skovri
Dovolenkár

Založený: 04 Dec 2006, 12:27

Re: apartmány Sokratis I.+II.

Odoslaťod pald 15 Aug 2007, 08:08

skovri napísal:Prosím Vás, bol niekto v apartmánoch Sokratis? Potrebovala by som nejaké info a fotky z daného zariadenia. Ďakujem veľmi pekne.
Zuzana

:) :D :) :D :) :D :) :D

Dobry den,boli ste ubytovany v studiu Sokrates,ak ano ake bolo ubytovanie?Dakujem.Pali
pald
Nováčik

Založený: 15 Aug 2007, 07:59

pre Paliho

Odoslaťod skovri 15 Aug 2007, 08:30

Minulý piatok sme sa vrátili z týchto apartmánov. Boli sme veľmi spokojní. Ubytovanie je síce jednoduchšie, ale veľmi pekné a čisté. Je treba si so sebou zobrať niečo na komáre, pretože ich tam bolo strašne veľa. reštaurácia je od apartmánov vzdialená asi 20 metrov. varia tam veľmi chutne. Každý večer sa tam koná nejaký program, buď je to karaoke, oldies alebo grécky večer. Stravu si nezakupujte cez Ck, pretože priamo na mieste Vás vyjde oveľa lacnejšie. Napr. V CK sme si platili 300,-Sk za večeru, ale na mieste by nás vyšla 6 euro. A to je rozdiel pri viacdňovom pobyte.
Ale navdí, poučili sme sa. Ešte by som sa tam vrátila. Zažili sme tam kopec zábavy. majitelia sú veľmi prívetiví a milí.
Pláž je dlhá a piesočnatá. grécko má určite aj krajšie pláže (toto bola moja 5. dovolenka v Grécku), ale stačilo to. Lehátka a slnečníky boli zadarmo. Pokiaľ nefúkalo, more bolo krásne čisté. je dosť plytké, takže asi po 150 metroch nájdete nejakú väčšiu hĺbku.
Apartmány sú od centra vzdialené približne 1,5 km. Bola som tam 1x, a povedala som, že nikdy viac. Angličania na každom rohu, hluční, arogantní, nevychovaní. Zvyšok dovolenky sme strávili na pláži, v reštaurácii, prípadne na prechádzkach po okolí.
Neváhala by som sa tam vrátiť.
Peknú dovolenku prajem.
skovri
Dovolenkár

Re: pre Paliho

Odoslaťod pald 15 Aug 2007, 08:38

skovri napísal:Minulý piatok sme sa vrátili z týchto apartmánov. Boli sme veľmi spokojní. Ubytovanie je síce jednoduchšie, ale veľmi pekné a čisté. Je treba si so sebou zobrať niečo na komáre, pretože ich tam bolo strašne veľa. reštaurácia je od apartmánov vzdialená asi 20 metrov. varia tam veľmi chutne. Každý večer sa tam koná nejaký program, buď je to karaoke, oldies alebo grécky večer. Stravu si nezakupujte cez Ck, pretože priamo na mieste Vás vyjde oveľa lacnejšie. Napr. V CK sme si platili 300,-Sk za večeru, ale na mieste by nás vyšla 6 euro. A to je rozdiel pri viacdňovom pobyte.
Ale navdí, poučili sme sa. Ešte by som sa tam vrátila. Zažili sme tam kopec zábavy. majitelia sú veľmi prívetiví a milí.
Pláž je dlhá a piesočnatá. grécko má určite aj krajšie pláže (toto bola moja 5. dovolenka v Grécku), ale stačilo to. Lehátka a slnečníky boli zadarmo. Pokiaľ nefúkalo, more bolo krásne čisté. je dosť plytké, takže asi po 150 metroch nájdete nejakú väčšiu hĺbku.
Apartmány sú od centra vzdialené približne 1,5 km. Bola som tam 1x, a povedala som, že nikdy viac. Angličania na každom rohu, hluční, arogantní, nevychovaní. Zvyšok dovolenky sme strávili na pláži, v reštaurácii, prípadne na prechádzkach po okolí.
Peknú dovolenku prajem.

Dakujem za odpoved,dufam ze nas tam komare nezozeru :D .My ideme v polovici septembra tak dufam ze bude dobre pocasie.Este raz dakujem a prejem pekny den.Pali
pald
Nováčik

Re: pre Paliho

Odoslaťod pald 15 Aug 2007, 08:44

pald napísal:
skovri napísal:Minulý piatok sme sa vrátili z týchto apartmánov. Boli sme veľmi spokojní. Ubytovanie je síce jednoduchšie, ale veľmi pekné a čisté. Je treba si so sebou zobrať niečo na komáre, pretože ich tam bolo strašne veľa. reštaurácia je od apartmánov vzdialená asi 20 metrov. varia tam veľmi chutne. Každý večer sa tam koná nejaký program, buď je to karaoke, oldies alebo grécky večer. Stravu si nezakupujte cez Ck, pretože priamo na mieste Vás vyjde oveľa lacnejšie. Napr. V CK sme si platili 300,-Sk za večeru, ale na mieste by nás vyšla 6 euro. A to je rozdiel pri viacdňovom pobyte.
Peknú dovolenku prajem.

Dakujem za odpoved,dufam ze nas tam komare nezozeru :D .My ideme v polovici septembra tak dufam ze bude dobre pocasie.Este raz dakujem a prejem pekny den.Pali

Este sa chcem spytat ako je to s kuchynnkou v apartmane,planujeme si obcas varit treba nam nieco doniest pribor a podobne alebo je vsetko tam?Odporucate nejaku dobru restauraciu?Ak mate nejake pekne fotky mozete mi ich poslat na pavol.lucan@gmail.com.Dakujem.Pali
pald
Nováčik

Pali

Odoslaťod skovri 15 Aug 2007, 12:11

Milý Pali, čo sa týka kuchynky, tak tá je naozaj miniatúrna. Dajú sa tam pripraviť len tie najnutnejšie jedlá. Je tam dvojplatnička, varná kanvica a chladnička.
Čo sa týka stravy, nerobila by som si ťažkú hlavu, pretože hneď v reštaurácii patriacej k týmto apartmánom sa dá za super ceny najesť. Kontinentálne raňajky vyjdú na 2 eurá, anglické raňajky na 3 eurá a večera na 6 eur. ceny sú veľmi dobré.
Fotografie budem mať až za týždeň.
majitelia sú dvaja bratia, veľmi milí a ochotní pomôcť kedykoľvek a s čímkoľvek :o)))))))))
Ešte sa chcem opýtať odkiaľ ste? Bola by som rada, keby som mohla takú drobnosť po vás poslať priamo majiteľovi.
Zuzana
skovri@pobox.sk
skovri
Dovolenkár

sokratis

Odoslaťod kmarta 09 Júl 2008, 10:29

Vrátil sa už tento rok z týchto apartmánov?Ako bolo? Ako prebiehala cesta autobusom?Aké sú ceny napr. do Achilionu, aquaparku? Čo stojí požičanie auta?
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

info o Sokratise

Odoslaťod kmarta 30 Júl 2008, 23:07

V Nedeľu sme sa vrátili z Korfu kde sme boli ubytovaní v týchto apartmánoch. Čítala som tu, predtým, že bolo super, že ubytovanie bolo pekné a čisté tak pridávam zopár fotiek z nášho apartmánu:
Obrázok
to bolo v izbe

Obrázok
toto chodba

Obrázok

Obrázok
a takto vyzeralo v kúpelni. A takto si čisté a pekné ubytovanie nepredstavujem.
V informačnej knihe sa písalo, že každý tretí deň sa upratuje apartmán a v strede pobytusa mení post. bielizeň - tak to stálo len v tej knihe. Len tretí deň nám prišli vysypať kôš -veď načo by chodili, veď tam bývali Slováci a tí nech sú spokojní.
A milí majitelia? Tí nám až liezli na nervy so svojím good family restaurant a na ubytovanie kašľali. Pre informáciu v jedálnom lístku gyros 5 eur, pivo 2 eurá a nablokované za dva gyrosy a jedno pivo 18 eur - dobrá matematika nie? Hlavne, že nad Slovákmi pohŕdavo kývli rukou ale Angličan by sa mu tam neubytoval a ani my keby sme to predtým videli.
A kde bola tá pekná dlhá piesková pláž? My sme tam videli možno 300 m pieskovej pláže- no piesok nič moc a more samá riasa - celých 14 dní. Pri brehu morské živočíchy a riasy, ďalej trávy človek nevedel na čo stúpi a až po prekonaní toho potom čisté more. Ani som sa deťom nečudovala, že nechceli do mora a veď málokto bol vo vode.
Ešteže bola možnosť požičať si auto- 14 dní by sme na tomto mieste nezvládli a aspoň sme videli, že ostrov je krásny no ten Kavos bolo to najhoršie čo na ostrove existuje.

Čiže Sokratis a Kavos nikdy viac a neodporučila by som to nikomu.

A ešte boli tu na fóre otázky na cestu autobusom - tak tá bola v pohode - vyrážali sme o polnoci a o na druhý deň o 10 hod. sme už boli pri apartmánoch.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Odoslaťod Elena 11 Aug 2008, 07:51

Ahojte, my sme sa vrátili z Korfu 5.8.08, boli sme ubytovaní v app. Kostas. Ubytovanie bolo ok aj s bazénom čo nás zachránilo. Úplne súhlasím s Martou, ktorá opísala stav pláže úplne presne. Bolo to niečo neskutočné. Nikdy by som si nemyslela, že niečo takéto hnusné može byť na Korfu. Možem len potvrdiť, že vstup do mora bol viac ako otrasný všade naplavené chaluhy a asi meter od brehu boli kamene a kúsky nejakých tehál alebo čo to vlastne bolo. Ľudia boli sklamaní, čo sa určite prejavilo aj na návštevnosti pláže. Syn vôbec do mora nechcel ísť , kúpal sa tam asi 3 krát, nazbieral si rýchlo mušle a ostatok dovolenky sme strávili pri bazéne a na výletoch. Samotné mestečko Ag. Petros je o ničom, je tam veľmi veľa opustených a chátrajúcich app. a barov. Sú tam až dva obchody s potravinami, ktoré sú slabo zásobené. Veľmi nám tam chýbala pekáreň. Čo sa týka suvenírov tak tie sú tu drahé. Radšej si ich chodte nakúpiť do hlavného mesta, je to tam lacnejšie a veľký výber.
Čo sa týka Kavosu, tak to bolo hrozné. Boli sme tam len raz a nikdy viac. Je to vlastne len dlhá ulica s otvorenými barmi, všade opitá anglická mládež, ktorý tam prišla kôli alkoholu a "radovánkam".

Ako Marta písala o family restorante Sokratis, s tým účtom tak aj nám sa stalo niečo podobné.
Objednali sme si večeru a nápoje, potom sme si ešte pri bare kúpili zmrzlinový pohár. Na zaplatenie sme čakali asi hodinu, totálne nás ignorovali a ked nakoniec priniesli účet tak si z drzosťou naúčtovali zmrzlinu, ktorú sme už mali dávno zaplatenú. Veď Slováci si to určite nevšimnú no nie?
Elena
Nováčik

Založený: 13 Dec 2006, 13:10

Odoslaťod kmarta 11 Aug 2008, 21:43

No z cenami suvenírov je pravda, že sú veľmi drahé napr. trička v Kavose stáli 8 -9 eur a tie isté v hlavnom meste 5-6 eur a boli sme ešte v stredisku Santa Barbara a tam boli suveníry ešte lacnejšie napr. to čo stálo v Kavose 3 eurá tak tam to bolo za 1 euro.
Ja som len bola dosť sklamaná z toho, že cestovka ktorá ma v logu - do Grécka s Grékmi vyberie to najhoršie miesto, ktoré na ostrove existuje - robia totiž iba to jedno stredisko. Ja som sa spoliehala na to, že vyberajú tie najkrajšie miesta ale mýlila som sa, v tomto sklamali na plnej čiare. Nikto z nášho turnusu tam nebol pokojný a keď sme striedali prichádzajúcich dovolenkárov tak som si v duchu povedala, že ich ľutujem, lebo nevedia čo ich tam čaká.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Re:

Odoslaťod Aninka 29 Dec 2009, 08:56

kmarta napísal:No z cenami suvenírov je pravda, že sú veľmi drahé napr. trička v Kavose stáli 8 -9 eur a tie isté v hlavnom meste 5-6 eur a boli sme ešte v stredisku Santa Barbara a tam boli suveníry ešte lacnejšie napr. to čo stálo v Kavose 3 eurá tak tam to bolo za 1 euro.
Ja som len bola dosť sklamaná z toho, že cestovka ktorá ma v logu - do Grécka s Grékmi vyberie to najhoršie miesto, ktoré na ostrove existuje - robia totiž iba to jedno stredisko. Ja som sa spoliehala na to, že vyberajú tie najkrajšie miesta ale mýlila som sa, v tomto sklamali na plnej čiare. Nikto z nášho turnusu tam nebol pokojný a keď sme striedali prichádzajúcich dovolenkárov tak som si v duchu povedala, že ich ľutujem, lebo nevedia čo ich tam čaká.

Som rada, že nie som jediná kto bol nespokojný s CK do Grécka s Grékmi, bola som s nimi na Zakhyntose to som bola spokojná, ale na Corfu to bolo katastrofa, bývali sme v apt. dome Dora, majiteľ veľmi priateľský, ubytko no v ránmci Grécka ok, ale bývala som aj v čistejšom, ale Kavos mestečko duchov tak sme ho nazvali. Nič tam nebolo len opitá anglická mládež a to mám 35 a myslela som si že som tam najstrašia. Žiadne ovocie, zelenina, proste nič, samé bary a discotéky, neviem prečo Aeolus vôbec niečo také ponúka a nupozorní svojich klientov na to, že to nie je stredisko pre malé deti, a Sokratis no to je len jeden ziskuchtivý majiteľ, trápny grécky večer, priste keby sme nemali bazén a prenajaté auto tak si myslím, že Corfu je otrasný ostrov, našťastie sme chodili na iné miesta, takže sme spoznali celý ostrov.
Anka
Obrázok používateľa
Aninka
Nováčik

Založený: 17 Dec 2009, 13:18

Naspäť na Ubytovanie - Jónske ostrovy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.