Studia Braziliana v Dasii - Korfu

Informácie o Jonských ostrovoch, vaše otázky a skúsenosti s ubytovaním na Korfu, Zakynthose, Lefkade, Kefalónií, Ithake, Paxose a iné

Moderátor: AJKA

Studia Braziliana v Dasii - Korfu

Odoslaťod mackopeta 17 Máj 2008, 11:29

Bol niekto v Dasii v stúdiách Braziliana? Ideme tam s 2,5ročnou dcérkou, a recenzií na túto oblasť je málo... :?
mackopeta
Nováčik

Založený: 17 Máj 2008, 11:10

Odoslaťod zko 02 Jún 2008, 12:22

V Dassii a v Braziliane sme boli pred 6 rokmi a veľmi sa nám páčilo. Ubytovanie bolo s jednoduchym nie najnovším vybavením, ale neviem či tam medzitým neprebehla rekonštrukcia. Na prízemí bolo veľmi príjemne, vraj na poschodí bolo dosť teplo. Dom je obrastený voňavými kvetmi a má vlastný oplotený dosť veľký areál vhodný ako výbeh pre deti. Je to trochu ďalej od pláže a trochu na kopci, zato je tam pomerne kľud a na rozdiel od okolitých domov tam nesmrdelo neustálé grilovanie. Náš apartmán pre dve až tri osoby spočíval z dvoch miestností pričom každá mala vlastný !!! záchod a sprchu. Pláž je úpne netypická, okrem pomerne úzkeho pásu štrku a piesku tam je totižto denne pestovaný anglický trávniček so zelenučkou trávičkou. Na trávniku sú roztrúsené olivovníky pod ktorými sa dá ležať v tieni, sú to prvé obsadené miesta :)
Obrázok
zko
Nováčik

Založený: 21 Apr 2008, 14:17

Odoslaťod zko 02 Jún 2008, 12:23

Pridám ešte foto z pláže.

Obrázok
zko
Nováčik

Odoslaťod zko 02 Jún 2008, 12:41

Ešte ma napadlo:
Odporúčam barový pult v strede pláže, predávajú tam za dobrú cenu vynikajúce šaláty.
Tiež odporúčam veľký obchod so zeleninou a ovocím mimo strediska na ľavej strane cesty pri hlavnej ceste smerom na Kerkiru (hlavné mesto).
Pekná štrko-piesková pláž je na ľavej strane za skalnatým výbežkom (nevidnoo ju vôbec), dá sa tam prejsť peši popri vode po pobreží popri opustenom kláštore, alebo peši (nepríjemné v teple) či autom štrkovou cestou cez stredisko. Okolie skalnatého výbežku je vynikajúce na šnorchlovanie v teplej plytkej vode, lebo je tam skalnaté dno s množstvom života.
Obrázok
zko
Nováčik

ďakujéém

Odoslaťod mackopeta 02 Jún 2008, 17:53

ďakujem za fotky, naozaj je málo recenzií na túto oblasť...ale zatiaľ ma to zaujalo veľmi. apartmány vraj prešli rekonštrukciou, ale pravdu povediac, my dovolenku nevyberáme na základe ubytovania, ale pre okolitú prírodu, najmä zeleň...a tej vraj na Korfu je a veľa. Tak uvidíme, ale už teraz viem, že budeme spokojní, my sme také duše, že si berieme aj z toho zlého len to dobré... Tak prajem každému krásnu dovolenku, plnú oddychu a pokoja...
mackopeta
Nováčik

Založený: 17 Máj 2008, 11:10

na Nete som nasla taketo hodnotenie

Odoslaťod mandarinka 02 Jún 2008, 19:05

Ahoj! Na Korfu som bola v r. 2003 cez CK Turancar. Bývali sme v Dassii v apartmánoch Braziliana. Dassia je malé mestečko, kde priamo na pláži sú taverny a bary. V cenntre mestečka je plno obchodíkov. Pláž je úzka piesková . Priamo na pláži sa nachádzajú veľké hotelové komplexy, ku ktorým patrí aj anglický trávnik so stromami, kde sa môžete schovať pred slnkom, pretože to tam riadne pripeká.
Čo sa týka mora v Dassii, tak to nie je žiadna sláva. Na potápanie nič moc.
Pokiaľ pôjdete na Korfu, určite nevynechajte výlet autobusom okolo ostrova, ku ktorému patrí aj návšteva paláca Achilion, ktorý dala postaviť Sisi. Ďalšou zastávkou je Paleokastritsa, ktorá je najkrajším zálivom na ostrove. Je tam prestávka na kúpanie. Tam je more super čísté. Na vyhliadke Bella Vista je nádherný výhľad na celú Paleokastritsu.
Na Korfu určite nesmiete vynechať návštevu Kanála lásky - Sidari. My sme tam boli autom, ktoré sa tam dá požičať. Inak v Dassi je veľa požičovní áut a skútrov (ako všade inde). Čo sa mne páčilo na Korfu je množstvo paliem, človek si ozaj pripadá ako v raji.
V Grécku som bola 4x, z toho na ostrove Thassos aj Zakynthos, ale jednoducho pre mňa aj moje deti je táto dovolenka nezabudnuteľná. Ozaj, čo sa týka toho Aqualandu, tento výlet sme si kúpili od delegátky. V tom Aqualande je fakt super, sú tam tobogány aj pre úplne malé deti. Každý človek si tam nájde niečo pre seba. Môžem porovnať s Waterparkom v Thessalonikách - tam sme boli sklamaní, pretože v porovnaní s Korfu tam bolo oveľa menej atrakcií.
Tak ahojte a hor sa na Korfu!!!
Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Naspäť na Ubytovanie - Jónske ostrovy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.