Roda Beach Resort a Spa 2008 - Korfu

Informácie o Jonských ostrovoch, vaše otázky a skúsenosti s ubytovaním na Korfu, Zakynthose, Lefkade, Kefalónií, Ithake, Paxose a iné

Moderátor: AJKA

Odoslaťod zojinka 01 Aug 2008, 21:43

montika napísal:... tak potom to je ina kava cestovat s takym drobcom ... mas moj obdiv. Ja mam skoro 15 rocnu dceru, ale obcas aj ju musim krotit na tych dovolenkach, lebo vecne otazky: "uz tam budeme? ... kolko este? ... mami ja som uz hladna ..." :D tak Ti drzim palce a uzite si to ... samozrejme uz moju recenziu nestihnes, lebo Vy nas vlastne striedate, ale myslim si, ze budete letiet cez den ... ved sa to tam strieda ako na pase ...

Ďakujem, dúfam, že bude fajn. Už sme absolvovali niekoľko predĺžených víkendov a jednu dovolenku na SK. Vždy som mala pred cestou obavy a nakoniec som bola príjemne prekvapená, že to "vypálilo" lepšie, než som čakala. Tiež vám prajem, aby ste si na dovolenke poriadne oddýchli, krásne počasie a kopec pekných zážitkov :D
Obrázok používateľa
zojinka
Nováčik

Založený: 21 Mar 2008, 22:08

Re: Roda Beach Resort a Spa 2008 - Korfu

Odoslaťod montika 27 Aug 2008, 05:57

... uz sme sa vratili z tejto dovolenky ...
hotel, recepcia, izby - super; personál - ako ktorý, ale v podstate ústretový a úslužný; animačný program - medzinárodný team totálne nudný, francúzi boli super, ale málokto im rozumel zo SK skupiny; pláž - tragédia.
Snažila som sa svoje dojmy skrátit, ale v konecnom dosledku sme sa cítili dobre, akurát neodporúčam, pokial si chcete uzit more a "nádhernú širokú piesočnatú pláž". V priebehu budúceho týždňa sem hodím link, kde budú uložené fotky z celého strediska a posúďte sami...
Písala som do tohoto fóra, že som písala do cestovky na základe Vašich roznych recenzii a ziadala som dohliadnut na to, aby sme dostali izbu, za aku sme si zaplatili ... vyslo to. Mali sme nadhernu izbu rodinneho typu, s presklennym oddelenim od deti a so zavesom. Musela som sa radovat, ked som otvorila dvere na terasu ... mali sme dokonca vyhlad na more, za co sme si vobec nezaplatili, takze ta moja "reklamacia v predstihu" zaposobila. A co bolo dolezite pre nas - boli sme v budove hned oproti recepcie. Som tej pani z cestovky velmi vdacna. Boli tam rodiny, ktore nedostali izby, za ktore si zaplatili a dokonca niektori mali na izbe mravce. Niektori si v izbicke striekali rozne pripravky proti mravcom, ti sikovnejsi ziadali vymenu s odovodnenim, ze ich dieta je na stipance alergicke. Toto odovodnenie pohlo s personalom a prestahovali ich.
montika
Dovolenkár

Založený: 07 Júl 2008, 18:17

Odoslaťod centrum 28 Aug 2008, 15:33

Ahojte, s tou izbou si mala asi len max stastie, alebo zeby si bola nejake VIP?
My sme boli s Klubom Markiza velmi spokojni, o deticky bolo postarane velmi dobre. Kazdy vsetko len kritizuje, co tak aj nieco pochvalit?
centrum
Nováčik

Založený: 28 Aug 2008, 15:30

Odoslaťod montika 28 Aug 2008, 16:05

centrum, nie som ziadne VIP, iba nic nenechavam na nahodu, mam to v povahe a stacilo iba v predstihu kontaktovat cestovnu kancelariu a upozornit na forum - nespokojnych zakaznikov. Aby som este upresnila znenie mojho prispevku: v konecnom dosledku sme boli spokojni, delegatka Nikoleta Andova a animator klubu markiza Tomas boli skveli, aj sme sa rozpravali s nimi o mnohych veciach tykajucich sa hotela ... akurat plaz bola skareda a to videli vsetci, ktori tam boli aj sam manazer hotela si to uvedomuje, ale zial nic s tym nevedia narobit. Ze vraj je zakazane na ostrove Korfu vozit piesok na plaz / na upravu plaze /. JEDINE PLAZ je problem! Ale predsa necestujeme k moru preto, aby sme si to more vychutnali? :wink:
montika
Dovolenkár

Odoslaťod cestovatel 28 Aug 2008, 17:00

Nakoľko som bol iniciatorom témy RODA BEACH RESORT a k tejto téme som napísal aj niekoľko vyjadrení, chcem zareagovať na príspevok týkajúci sa aj práce zástupcov CK HYDROTOUR.
Naša partia dospelí + dvaja chalani sme boli taktiež ubytovaní naproti hlavnej budovy, možno sme mali tie isté izby č. 808. Ubytovanie nemalo chybu a nakoľko sa náš celkový pobyt v hoteloch ALL blíži k číslu 20, tak to bola jedna z najlepších izieb. Mne osobne sa páčila kúpeľna.
Práca zástupcov CK bola katastrofálna, absolutne sa na túto prácu nehodili a nevedli samozrejme ani nič vybaviť. Nie je to len môj názor podobného zmýšlania, boli ani iní dovolenkári. Riešenie výmeny izieb, práca s deťmi v klube markíza - rodičia ich tam radšej nedávali, info o požičiavaní aút, pohybové nadanie Tomáša pri tancovaní počas záverčnej pesničky okolo 23.00 hod. toto všetko bolo na veľmi slabej úrovni. Počas pobytu sme sa dozvedeli, že výber delegátov CK bol robený v Pieštanoch a že bol vraj náročný. Tak neviem, ako sa tam mohli títo zástupcovi CK dostať, zrejme len po známosti inak by tam neboli. Ale aj to je obraz Slovenska. Porovnajte si prácu Zuany a Romana, ktorí boli od Považskej Bystrici a ich bolo skutočne vidieť. I ked repezentovali hotel a sieť MITSSIS boli super, najmä Roman, s ktorým sme aj po návrate s dovolenky v kontakte.
CK HYDROTOUR tak ako sme sa streli aj na Ibize v Cala Taride Beach v r. 2006 s prácou ich delegátov majú veľké rezervy a to by sa takejto CK považovanej za jednu z najlepších na Slovensku nemalo stávať. Mali by sa nad týmto kompetentní už raz poriadne zamyslieť.
Ja osobne tomu neverím, že CK intervenovala za kvalitu izieb, ale bola to asi šťastná náhoda, a tie sa tiež v cestovaní vyskytujú. Ale je podstatné, že to zodpovedalo spokojnosti a kvalite dovolenky.
Pláž a more nás trochu zaskočili, boli sme na celodennom výlete a videli sme aj krajšie pláže a lepšie more. Ale to všetko dokopy asi sa nedá - dobré ubytovanie, kvalitné jedlo v super reštike, dobrý pitný režim, práca animátorov a samozrejme odlety lietadiel v určenom čase. Je logické, že z tohoto všetkého môže niečo zaškrípať. A prírode sa nedá rozkazovať.
Ale napriek tomu všetkému bol to pre nás a môžem povedať, že trochu už skúsených cestovateľov "sen" na ktorý často spomíname a pripomíname si prežité chvíle prostredníctvom filmu, ktorý som tam nafilmoval. Hlavne pre chalanov, ktorí boli po prýkrát pri mori bol to úžasný zážitok, ktorý sa ím natrvalo vryl do ich mysle.
Takže ahojte a tešte sa, že tá budúca dovolenka možno bude taká dobrá, ako táto ktorú ste prežili na ostrove Korfu v RODA BEACH RESORT.
Obrázok používateľa
cestovatel
Cestovateľ

Založený: 10 Aug 2006, 16:38

Odoslaťod montika 28 Aug 2008, 18:10

mili cestovatel, mas pravdu a musim este skonstatovat, ze v Cala Taride na Ibize sme boli v roku 2007 a ti animatori nemali chybu. Manzel sa mi smeje za jeden moj zvyk: prideme z dovolenky a na druhy den uz vyberam dovolenku na dalsi rok. Boli sme na Rhodose, kde sa nam pacilo a chceme sa na ten ostrov vratit. Vybrali sme si hotel Lindos Princess, ktory sme videli na vlastne oci, lebo sme boli nedaleko ubytovani a ked sme mali cestu okolo, tak sme si ten hotel pozreli a velmi sa nam tam pacilo. Moj navrh cela rodina schvalila a uz teraz sa tesim, ze po rocnej tvrdej makacke sa opat vyberieme ny dovolenku k moru.
PS: Roman a Zuzka boli velmi prijemni a zhodou okolnosti s nami Zuzka letela domov /mala tam aj rodicov na dovoleke/, lebo to tam uz nemohla vydrzat, tak sa vypytala skor ako mala odtial v skutocnosti odist.
Aj ja hovorim - tesme sa na dovolenku na buduci rok :)
montika
Dovolenkár

Odoslaťod centrum 30 Aug 2008, 16:03

S pracou delegatky Nikolety sme boli velmi spokojni, vybavila a poradila nam vsetko co sme potrebovali. S autami nebol ziaden problem, nahlasilo sa u delegatky a na dalsi den bolo pred hotelom. Riesit pohybove kreacie Tomasa po 23.hod sa mi zda trocha detinske a smiesne. S deckami to vie senzacne. Niekedy sa mi zda, ze dovolenkari ocakavaju take veci, ktore si v zivote nebudu moct dovolit a niektori su taki, ktori setria na dovolenku 5 rokov, pocas dovolenky su bohmi a dalsich 5 rokov budu znova jest len suchy chlieb. Vsak cestovatel? Asi tak....
centrum
Nováčik

Založený: 28 Aug 2008, 15:30

Odoslaťod Miroslava 30 Aug 2008, 19:46

Neda mi nereagovat .V tomto hoteli sme boli koncom jula, ubytovanie sme mali vyborne, z terasy travnik z lehatkami 5 m od plaze. Cestovka splnila vsetko - az na tu siroku plaz, delegatka Nikoleta bola v pohode, snazila sa. Ja som osobne bola spokojna aj s klubom Markiza, aj ked sa mi ich aktivity zdali "obycajne", dolezite bolo nadsenie mojej dcery. Ona bola spokojna, tak ako na kazdej dovolenke s KM. Co ma sklamalo, bol personal - v restauracii, v bare, na recepcii. Ich spravanie (az na priatelské vynimky) hodnotim tak, ze maju tolko hosti, ze si ich ani nevazia. V Grecku sme boli piaty krat, vzdy sme sa stretli s prijemnymi ludmi a tu som mala pocit, ako keby som bola v inej krajine. Mozno to neplatí pre cely ostrov, ale ja sa uz na Korfu urcite nevratim.
Obrázok používateľa
Miroslava
Nováčik

Založený: 09 Feb 2007, 21:49

Odoslaťod Avilka 31 Aug 2008, 09:48

Montika, tak to sme tam boli spolu. IRodinnú izbu sme mali OK, známi, keď požiadali managment o zmenu izby z prízemia na poschodie kvôli bezpečnosti, tak im hotel vyhovel.
Ad Tomáš- malá našej kamarátky ho zbožňovala. Medzinárodnému tímu, v ktorom boli aj naši (Zuzka+ Roman+ Emilia + Tomáš) velil miestny boss animátor a dosť tvrdo si presadzoval svoje "kreatívne" umelecké idey. V podstate sme boli, vzhľadom na to, že Korfu poznám, spokojní. Vadila mi ale slaná a chlórovaná voda v bazéne. S jedlom som mala smolu- dostala som tam otravu, pravdepodobne z grilovanej ryby a keďže som imunodeficitná, tak mám ešte aj dnes problém. Boli sme jeden večer v činskej reštaurácii, ale nič moc.
V hotely je aj SPA- vyskúšala som zopár masáži. Pracuje tam manželský pár z maďarska- obaja sú super.
Avilka
Dovolenkár

Založený: 06 Júl 2007, 12:33

Odoslaťod nelynka24 05 Sep 2008, 13:13

montika napísal:mili cestovatel, mas pravdu a musim este skonstatovat, ze v Cala Taride na Ibize sme boli v roku 2007 a ti animatori nemali chybu. Manzel sa mi smeje za jeden moj zvyk: prideme z dovolenky a na druhy den uz vyberam dovolenku na dalsi rok. Boli sme na Rhodose, kde sa nam pacilo a chceme sa na ten ostrov vratit. Vybrali sme si hotel Lindos Princess, ktory sme videli na vlastne oci, lebo sme boli nedaleko ubytovani a ked sme mali cestu okolo, tak sme si ten hotel pozreli a velmi sa nam tam pacilo. Moj navrh cela rodina schvalila a uz teraz sa tesim, ze po rocnej tvrdej makacke sa opat vyberieme ny dovolenku k moru.
PS: Roman a Zuzka boli velmi prijemni a zhodou okolnosti s nami Zuzka letela domov /mala tam aj rodicov na dovoleke/, lebo to tam uz nemohla vydrzat, tak sa vypytala skor ako mala odtial v skutocnosti odist.
Aj ja hovorim - tesme sa na dovolenku na buduci rok :)

som rada montika že sa ti dovolenka páčila, si sa jej aj obávala. my sme sa vrátili z Rodosu a ja osobne už túto krajinu nemusím. vychválený hotel ktorý som vybrala veru nič moc, krajina suchá, pamiatky som videla aj krajšie - napíšem minirecenziu. Korfu je tak trošku opäť môj sen, na ten hotel som tiež poškulovala, ale uvidíme čo bude o rok a s najväčšou pravdepodobnosťou to vyhrá Turecko alebo Egypt v ktorom sme ešte neboli.

Na obranu delegátov a zásupcov ck však musím povedať, že iba raz sa mi stalo že slečna si prišla užiť 3 mesačnú dovolenku a práci sa nevenovala, inak skúsenosť veľmi dobrá, študenti sú veľmi milí, snaživí, ústretový, kvalitne predávajú výlety cez ck :D a robia dobré meno ck. Vážne, len jednu negatívnu skúsenosť som mala, ale to je asi aj o výchove daného človeka.
nelynka24
Cestovateľ

Založený: 11 Júl 2008, 16:20

Predchádzajúca

Naspäť na Ubytovanie - Jónske ostrovy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.