Roda Beach Resort a Spa 2008 - Korfu

Informácie o Jonských ostrovoch, vaše otázky a skúsenosti s ubytovaním na Korfu, Zakynthose, Lefkade, Kefalónií, Ithake, Paxose a iné

Moderátor: AJKA

Odoslaťod lula 17 Júl 2008, 14:57

Tinusa napísal:Ahoj Lula,
mame jednu dceru - 7-rocnu. Tak bude mat aj kamaratky.
:) Vcera som si pozrela zahranicne recenzie a som dost prekvapena - precitala som si ich asi 7 a tej kritiky bolo naozaj malo. Izby vychvalovali (asi to potom bude tym, ze opat nasincom davaju tie horsie), aj plaz a more OK, personal, strava takisto, akurat len ze by hotelu dali 4*. Nechame sa prekvapit. :roll:

Tinuska, ani nevieš ako si ma povzbudila, malá sa určite poteší kamoške. A dúfam, že prežijeme peknú dovolenku aj keď možno nebude všetko naj.... Tak sa určite uvidíme :D
lula
Nováčik

Založený: 15 Júl 2008, 14:00

Odoslaťod martinka11 20 Júl 2008, 17:22

ahojte vsetci...je tu niekto,kto cestuje na Korfu,hotel Roda Beach Resort & SPA,v termíne od 22.7.08 do 1.8.08????
martinka11
Nováčik

Založený: 20 Júl 2008, 17:18

Odoslaťod martinka11 21 Júl 2008, 07:44

ahojte...ako som už písala idem na Korfu.Odlietam s rodinkou 22.7.Po prečítaní recenzií na tento hotel som bola veľmi sklamaná.Úplne ma to dradilo.A teraz neviem či sa mam tešiť,alebo či báť.Ide tam niekto v tom mojom termíne???prosím rýchlu odpoveď...veď už zajtra letíme...
martinka11
Nováčik

Založený: 20 Júl 2008, 17:18

Odoslaťod Miroslava 21 Júl 2008, 14:28

martinka11 napísal:ahojte...ako som už písala idem na Korfu.Odlietam s rodinkou 22.7.Po prečítaní recenzií na tento hotel som bola veľmi sklamaná.Úplne ma to dradilo.A teraz neviem či sa mam tešiť,alebo či báť.Ide tam niekto v tom mojom termíne???prosím rýchlu odpoveď...veď už zajtra letíme...

Martinka11, minulý rok sme boli na Kose, tiež hotelová sieť Mitsis, hotel Summer Palace. Dovolenkári, ktorí tam boli pred nami ma tak vystrašili, že som očakávala úplnú hrôzu. Napriek tomu sme si dovolenku užili a bola veľmi príjemná. Myslím, že deň pred odchodom je lepšie sa tešiť a nedať si skaziť dovolenku. Ja to beriem tak, že je fajn, že sa môžem dopredu pripraviť na niektoré veci, napr. beriem slnečník. A ostatné ma už netrápi, ja verím, že to bude pekná dovolenka. Príjemnú cestu.
Obrázok používateľa
Miroslava
Nováčik

Založený: 09 Feb 2007, 21:49

Odoslaťod montika 21 Júl 2008, 19:27

opat pekny vecer vsetkym .... nechcem byt otravna, ale naozaj tu nie je niekto, kto odlieta na tuto dovolenku 12.8.2008? :cry:
montika
Dovolenkár

Založený: 07 Júl 2008, 18:17

RODA BEACH RESORT -recenzia

Odoslaťod cestovatel 23 Júl 2008, 15:07

Dňa 22.07.2008 sme sa vrátili s manželkou aj s dvomi chalanmi z hotela Roda Beach Resort a Spa, pobyt bol cez CK HYDROTOR.
To čo ponúka CK v katalogu sa aj do bodky splnilo s výnimkou práce animátorov klubu markíza, ktorých prácu hodnotím ako zlú a myslím si, že na túto prácu sa vôbec nehodia, neviem prečo CK vyberá takýchto animátorov. Celý animačný program robili animátori z Francúzka a títo boli skutočne vynikajúci, plný nápadov a ukázali ako sa animácia robia - jednička, klobúk dole, streľba z luku, šípky, hry na pirátov, streľba ladu ústami, veľa športových aktivít a pod. Boli dvaja animátori aj zo Slovenska, ktorí však boli za hotel a s klubom markíza nemali nič, tí boli tiež dobrí.
Hotel je 4 + i ked je predávaný ako hotel 5+, ale to nie je na pobyte to podstatné. Priestranné izby, čistota, každý deň sa upratovalo a menili sa uteráky. Strava vynikajúca, skutočne bolo z čoho vyberať - palcinky, rôzne syry, pestré jedlá z masa, menej rýb, cestoviny a polievky. Po skončení raňajok, koláčily, obložené žemle, zmrzlina a pod. Po obede a večery rôzne maškrty. Nápoje dobré, najviac sa popíjalo campari, víno - biele, ružové, červené a pivo. Sieť MISTIS sa v tomto prezentovala na vynikajúcej úrovni.
Prekvapujúce bolo, že sa nesmeli obsadovať lehátka pri bazénoch a mori. Zamestanec uteráky kde neboli ležiaci hostia jednoducho vyhodil na kopu. Dostatok lehátok pri bazenoch a mori, more však z dôvodu pieskového dňa nebolo vždy najčistejšie, plytké ale tesne vedľa už bola prevaha kamienkov, takže to bolo v poriadku. Plážový supermakerket kde sa dajú zjednávať ceny. Bazény veľké so slanou vodou.
Doporučujem výlet celodenný po ostrove.
Po absolvovaní celkove 16 pobytov so službami ALL tak tento bol jeden s najlepších.
Všetci túžobne očakávajúci dovolekovu v tomto hotely sa majú na čo tešiť. Škoda, že ja to už mám za sebou.
Grécko nás opäť nesklamalo!.

Zaslal: Št Júl 24, 2008 12:02 pm

Moju pôvodú recenziu dopňujem o nasledovné informácie.
Moje ráno chladnejšie, ale nebolo to nijak hrozné, presne neviem aká teplota, nakoľko to až tak detailne nesledujem. Riasy sa vyskytli, ale následne prišiel traktor, ktorí spoločne s ručným nahadzovaním rias do fúrikov problém vyriešil. Vyskytuje sa však v niektorých úsekoch morská tráva, ktorá môže byť pre plavca v hlbšej vode nepríjemná a treba si dávať pozor.
Minibar na izbe klasika, malá chladnička fungujúca po zasunutí kľúča do zásuvky, nakoľko vtedy sa zapne elektrika. Naše ubytovanie bolo naproti hlavnej budovy, super úpne ticho s pekným výhľaom na more s pohľadom na pohorie Albánska.
Neochota čašníkov žiadna, ak im povite "evcharisto", alebo "parakaľo", prípadne viete trochu počítať po grécky sú veľkí kamoši. Je pravda, že sa niekedy bavili, ale to bola skôr výnimka, ako pravidlo. Slovák, alebo turista s Francie, ktorých tam bolo cca 400 to je jedno, žiadny rozdiel.
Doporučuje majiteľom kamier, aby si to vzali zo sebou a natočili si na záver pieseň, tancujú ale aj spievajú animátori a je to nazáver dňa okolo 23.00 hod, nám sa veľmi páčilo len škoda, že sme sa to nenaučili tancovať s nimi spoločne.
Porovnávanie počtu hotelových hviezdičiek a služieb s tým spojených je rozdielne už v samotnej krajine a preto by som to nezrovnával napr. ako je to napr. v Španielsku.
Malé upozornenie - pozor na nadváhu batožiny, na letisko v Korfu sa za nadváhu platilo 5 EU za každý kilogram naviac a išlo to do vreckate leteckej spoločnosti. Toto sa nám doposiaľ nestalo a nedá sa to zjednávať.
Obrázok používateľa
cestovatel
Cestovateľ

Založený: 10 Aug 2006, 16:38

Re: RODA BEACH RESORT -recenzia

Odoslaťod nelynka24 23 Júl 2008, 16:15

cestovatel napísal:Dňa 22.07.2008 sme sa vrátili s manželkou aj s dvomi chalanmi z hotela Roda Beach Resort a Spa, pobyt bol cez CK HYDROTOR.
To čo ponúka CK v katalogu sa aj do bodky splnilo s výnimkou práce animátorov klubu markíza, ktorých prácu hodnotím ako zlú a myslím si, že na túto prácu sa vôbec nehodia, neviem prečo CK vyberá takýchto animátorov. Celý animačný program robili animátori z Francúzka a títo boli skutočne vynikajúci, plný nápadov a ukázali ako sa animácia robia - jednička, klobúk dole, streľba z luku, šípky, hry na pirátov, streľba ladu ústami, veľa športových aktivít a pod. Boli dvaja animátori aj zo Slovenska, ktorí však boli za hotel a s klubom markíza nemali nič, tí boli tiež dobrí.
Hotel je 4 + i ked je predávaný ako hotel 5+, ale to nie je na pobyte to podstatné. Priestranné izby, čistota, každý deň sa upratovalo a menili sa uteráky. Strava vynikajúca, skutočne bolo z čoho vyberať - palcinky, rôzne syry, pestré jedlá z masa, menej rýb, cestoviny a polievky. Po skončení raňajok, koláčily, obložené žemle, zmrzlina a pod. Po obede a večery rôzne maškrty. Nápoje dobré, najviac sa popíjalo campari, víno - biele, ružové, červené a pivo. Sieť MISTIS sa v tomto prezentovala na vynikajúcej úrovni.
Prekvapujúce bolo, že sa nesmeli obsadovať lehátka pri bazénoch a mori. Zamestanec uteráky kde neboli ležiaci hostia jednoducho vyhodil na kopu. Dostatok lehátok pri bazenoch a mori, more však z dôvodu pieskového dňa nebolo vždy najčistejšie, plytké ale tesne vedľa už bola prevaha kamienkov, takže to bolo v poriadku. Plážový supermakerket kde sa dajú zjednávať ceny. Bazény veľké so slanou vodou.
Doporučujem výlet celodenný po ostrove.
Po absolvovaní celkove 16 pobytov so službami ALL tak tento bol jeden s najlepších.
Všetci túžobne očakávajúci dovolekovu v tomto hotely sa majú na čo tešiť. Škoda, že ja to už mám za sebou.
Grécko nás opäť nesklamalo!.

no vidíš cestovateľ, a toľko nespokojných tu začalo na začiatku písať až niektorý chceli zrušiť zájazd. takže opäť sa potvrdilo že ufrflanec a provokater si zamienku ako podpichnuť ľudi vždy najde.
nelynka24
Cestovateľ

Založený: 11 Júl 2008, 16:20

Odoslaťod romanko 23 Júl 2008, 20:42

Ahoj cestovateľ, konečne niekto hodnotí tento hotel kladne. Už som mal zmiešané pocity z recenzií na nete. Chcel by som sa spýtať na more, či je tam naozaj toľko rias, poprípade zápach ako niekto opisoval a teplotu vody. Na večeru bolo potrebné nosiť dlhé nohavice? A s minibarom na izbe to bolo ako? ideme s malým chlapcom, tak by ma zaujímalo hlavne nealko. Díky
romanko
Nováčik

Založený: 21 Jan 2008, 12:20

Roda Beach Rezort - recenzia

Odoslaťod Jaro 24 Júl 2008, 20:40

Tiež sme sa s manželkou a s dvomi deťmi vrátili 22.07. z tohoto hotela a boli sme tam cez CK Hydrotour. Hotel bol v danej cenovej kategórii na dosť vysokej úrovni a naozaj netreba riešiť počet hviezdičiek. Veľmi pekné zrekonštruované izby, recepcia, jedáleň, starostlivosť a ochota personálu zodpovedá tejto kategórii. Vobec nerobia rozdiely v národnosti a prideľujú izby podľa disponibility. Keď niekomu nevyhovovala, vymenili, pravdaže ak mali. Jedáleň čistá, pekne zariadená, veľmi dobrý výber jedál - jeden z najlepších, aké sme doteraz mali, boli pravidelné jedlá a aj každý deň obmieňali. Ochota personálu perfektná, našlo sa pár típkov - čašníkov, ktorý boli primitívnejší, ale to nájdete všade. V jedálni sme ocenili pekný detský kútik s TV, kde boli malé stolíky a aj nízky bufetový pultík, kde mohli deti jesť samé. Bol tam animátor - šašo, ktorý na ne dozeral a púšťal im rozprávky. Deti od začiatku pili nealko nápoje, ktoré tam podávali a nemali žiadne žalúdočné problémy, ani malá dvojročná dcéra, ktorá je na stravu dosť háklivá. Areál hotela pekne vybudovaný, bazény pekné veľké, nehovorím že som nevidel vačšie, ale netlačili sme sa. Animátori klubu Markíza splnili to čo sme od nich očakávali a na čo slúžia, deti zabavili, zahrali si s nimi futbal, basketbal, okúpali ich, maľovali na tričká, hlavne bol snaživý Tomáš. Určite nerobili taký program, ako francúzi, ale treba si uvedomiť, že animátori klubu Markíza slúžia hlavne pre deti a nič iné nebolo ponúkané. Francúzov bolo asi 10 ak nie viac a tých treba aj zaplatiť a premietnuť do ceny zájazdu. Takže to bolo úplne OK. More!!! Netreba čakať čarokrásnu scenériu ako z romantického filmu, splní však účel. Je tam dlho plytká voda, čo je fantastické ak máte malé deti, tým sa strašne páčilo, radi sa hrali v piesku, dobre sa im kúpalo. Keďže teda bolo plytké, teplé a pokojné, všetci vieme že v takom sa riasy predsa len nájdu. Bol kúsok kde ich bolo dosť veľa, ale vačšina pláže bola čistá, udržiavaná, nehovorim že tam sa nenašli. Netreba dať hneď na prvý dojem, ten sme aj my mali zmiešaný, zvlášť keď sme sa pri mori boli pozrieť až večer a zbadali sme tú malú časť plnú rias a mokrý piesok, ktorý vyzeral ako blato. Ale na druhý deň to bolo veselšie, hlavne časť naľavo od plážového baru.
Celkovo hodnotím dovolenku veľmi kladne, ako som už povedal zodpovedajúcu cenovej kategórii, tí čo čakajú megaluxus, budú sklamaní, za to si treba priplatiť.
Nakoniec by som chcel vyzdvihnúť prácu delegátky, ktorá bola vždy usmiata, milá a nápomocná.

Ak máte nejaké otázky pýtajte sa.
Jaro
Nováčik

Založený: 08 Júl 2008, 19:21

Odoslaťod montika 24 Júl 2008, 20:46

:D super, dakujem za pozitivne spravy, opat som o nieco kludnejsia ...
montika
Dovolenkár

Odoslaťod kmarta 27 Júl 2008, 19:33

My sme sa včera vrátili z Korfu, požičaným autom sme prešli viac pláži a skonštatovali sme, že pláže na východe a severe ostrova sú dosť špinavé a je tam veľa rias. Výnimkou je pláž Barbati- je tam priezračná no dosť studená voda. A ani Roda ani Sidari nemajú čisté pláže a nie je to kvoli piesku. Na západnom pobreží je piesok všade, dokonca sú tam aj vlny a voda je priezračná. Najkrajšie pláže sú napr. Santa Barbara, Myrtiotisa, Agios Georgios, Prasoudi, Gialiskari , Glyfada a tak by som mohla menovať ešte ďalšie - všetky na západnom pobreží.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

Odoslaťod zojinka 31 Júl 2008, 11:12

Tí, ktorí ste sa už vrátili z dovolenky: Kedy ste leteli na Korfu a kedy späť? A ako dlho trval transfer z letiska do hotela? Ubytovali vás hneď? A v posledný deň pobytu ste mohli využívať izby, alebo ich bolo potrebné do určitého času uvoľniť?
Obrázok používateľa
zojinka
Nováčik

Založený: 21 Mar 2008, 22:08

Odoslaťod montika 31 Júl 2008, 14:29

zojinka, my letime 12.8.2008 o 10.20 a prilet na Korfu je o 13:00 miestneho casu /1hodinovy posun/. Kym prideme na hotel, tak si myslim, ze nas uz budu moct ubytovat, pretoze od 14:00 hod. ubytovavaju a do 12:00 hod. treba opustit izby. My letime spat o 16:00 hod. Cize pokial dobre viem z minulych dovoleniek, tak cca o jednej poobede opustime hotel a odvezu nas na letisko. Minuly rok sme leteli spat z dovolenky az vecer, tiez sme museli opustit izby o 12:00. Dali sme si vsak batoziny do odkladacieho priestoru, mohli sme sa aj osprchovat a ten cas sme este vylihovali na slnku a vychutnavali posledne chvile nasej dovolenky. Nebolo to hrozne a da sa takato situacia vydrzat.
montika
Dovolenkár

Odoslaťod zojinka 31 Júl 2008, 19:32

Montika, vďaka za odpoveď. My letíme až 22. 8. Cestujeme s malým 17 mesačným dieťaťom, takže pre mňa je dôležitý každý detail. Nevedela by som si trebárs predstaviť, ako by sme strávili pol dňa v hoteli bez ubytovania, alebo tiež cestovanie v noci. Síce, keby sme nemali na výber, museli by sme to zvládnuť aj tak. Zatiaľ to vyzerá byť celkom OK aj pre nás. Trochu sa obávam letu a potom cesty autobusom do hotela :? Dúfam, že drobec nebude príliš vymýšľať :roll:
Obrázok používateľa
zojinka
Nováčik

Založený: 21 Mar 2008, 22:08

Odoslaťod montika 01 Aug 2008, 09:03

... tak potom to je ina kava cestovat s takym drobcom ... mas moj obdiv. Ja mam skoro 15 rocnu dceru, ale obcas aj ju musim krotit na tych dovolenkach, lebo vecne otazky: "uz tam budeme? ... kolko este? ... mami ja som uz hladna ..." :D tak Ti drzim palce a uzite si to ... samozrejme uz moju recenziu nestihnes, lebo Vy nas vlastne striedate, ale myslim si, ze budete letiet cez den ... ved sa to tam strieda ako na pase ...
montika
Dovolenkár

PredchádzajúcaĎalšia

Naspäť na Ubytovanie - Jónske ostrovy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.