Lesbos - more na juhozápade ostrova

Všeobecné informácie, história, turisticky atraktívne miesta, atrakcie, výlety, reštaurácie, bary, jedlá, nápoje, špeciality ...
<b>
Korfu, Zakynthos, Lefkada, Kefalónia, Ithaka, Paxos </b>a iné

Lesbos - more na juhozápade ostrova

Odoslaťod cestovatel 11 Aug 2006, 09:09

LESBOS - juhozápad ostrova - oblast SKALA EROSSOS
Informácia, ktorá istotne nemilo prekvapila všetkých dovolenkárov a ktorá nebola nikde dostupná je táto - more bolo vynimočne studené, teplota vody nedosahovala v polovičke mesiaca júl ani 20 C. Plusom však bolo vynimočná čistota vody. More bolo tak studené, že pocit chladu sa nedal vyriešit ani intenzívnym plávaním, nehovoriac o šnorchlovaní, podmorský život biedny len zopár rybyčiek. Takže kúpanie v mori bolo limitované týmto faktorom i ked niekolko dám ráno v mori plávalo a plávanie si pochvalovalo. Podla informácie od personálu hotela - barman Rafael voda v mori je stále studená a to z dovodu, že nedaleko ostrova sa nachádza v tejto časti hlboká morská priekopa a studené pdmorské prudy sú tak silné, že voda pri pobreží sa nedokáže zohriat.
Počas výletu sme vyskúšali aj teplotu vody v zálive Kalony, táto síce bola teplejšia, ale nebola tak čistá a vo vode boli morské trávy. Modrá vlajka, ktoru sa pláž hrdila kvlaitu vody istotne nepotvrdzovala.
Obrázok používateľa
cestovatel
Cestovateľ

Založený: 10 Aug 2006, 16:38

Odoslaťod ivanya 11 Aug 2006, 09:21

Ahoj cestovatel, mozes mi prosim napisat viac o oblasti Kalloni?Nikde sa mi nepodarilo najst recenziu - akokeby tam nikdo nikdy nebol. Ja tam idem 29.8., citala som uz recenzie ze v Skala Erresos je studena voda, prave preto som si vybrala zaliv Kalloni, ze ma voda aspon aku taku sancu sa ohriat, ale tiez sa obavam tej cistoty, kedze je to dost uzavrety zaliv - takze asi plati teplota na ukor cistoty. :?
Obrázok používateľa
ivanya
Dovolenkár

Založený: 04 Aug 2006, 13:43

Naspäť na Na dlani - Jónske ostrovy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.