Autom po Korfu 2008

Všeobecné informácie, história, turisticky atraktívne miesta, atrakcie, výlety, reštaurácie, bary, jedlá, nápoje, špeciality ...
<b>
Korfu, Zakynthos, Lefkada, Kefalónia, Ithaka, Paxos </b>a iné

Autom po Korfu 2008

Odoslaťod kmarta 30 Dec 2007, 18:40

V lete ideme na dovolenku na Korfu a máme v pláne požičať si auto.Chcem poprosiť tých čo tam boli o rady, čo sa dá zaujímavé vidieť, čo si nemáme nechať újsť.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Založený: 20 Mar 2007, 10:56

korfu

Odoslaťod labus 30 Dec 2007, 19:18

Tiež uvažujme o letnej dovolenke na KORFU-RODA BEACH RESORT AND SPA .Takže sa pripájam k prosbe o info. A ešte ma zaujíma teplota mora. Aká je v juli? Dakujem
labus
Cestovateľ

Založený: 27 Máj 2007, 09:24

Odoslaťod xkrchnav 31 Dec 2007, 17:17

Myslím, že už len požičať si auto je zážitok na Korfu a povedal by som, že je potreba k tomu dosť odvahy :). Ak nemáte deti alebo iný vážny dôvod, prečo si nepožičať skúter alebo aj dva namiesto auta tak by som auto fakt neodporúčal. Napríklad zápchy v Kerkyre sú bez problémov na skútri ale v aute tak skysnete nejakú dobu. Ale to nie je jediný dôvod samozrejme - úúplne iný spôsob šoférovania - ten kto trúbi ten ide :), uličky jak keby ste jazdili v obývačke a tak :) ale možno trošku preháňam :wink: ale len trošku. Kúpil by som si nejakú mapku, kde sú zobrazené vyhliadky - my sme takú nemali a prišli sme o pár pekných kopcov - ktorých je na Korfu, ako píšu v mape "rovinatý ostrov", dosť! Ale susedia mali tak nám ešte na poslednú chvíľu požičania povedali napríklad o vyhliadke Pelekas. Ale treba sa pripraviť na hrozne značené cesty - na hlavných ťahoch - ktorý je asi jediný Lefkimi-Kerkyra sa to ešte dá. Ale ak idete niekam mimo tak je úplne normálne že smerová tabuľka je až za odbočkou ktorú ste už prešli :). Preto na skútri všetko je bez problému. Ale skúter má jednu nevýhodu - maličká nádrž :twisted:

Teplotu mora neviem aká je v júli. Ale v septembri bola celkom v pohode - ale to je veľmi subjektívny názor. Teplomer som nemal, ale vliezla tam bez problému aj manželka a tá nie je nijak otužilá :oops:
Myslím, že v júli to bude ešte o niečo lepšie.

Šťastný nový rok! A potom príjemnú dovolenku. My sa tam chystáme tento rok znova pravdepodobne. Ešte sme toho veľa neprešli :).
xkrchnav
Nováčik

Založený: 02 Júl 2007, 15:35

Odoslaťod petik 31 Dec 2007, 18:13

Ahojte. Ak sa pytate co treba vidiet na Kofru: strucne urcite cely ostrov ako sever tak juh a vychod a zapad, my sme mali pozicany skuter a dali nam v pozicovni k nemu aj mapu ostrova takze sme nemali problém, ale uplne suhlasim stym ze radsej skuter ako auto pokial ste dvaja cesty su dost uzke a do zakrut sa v zásade trubi. Ak chces vediet o ostrove vsetko , ja som si kupil v knihkupectve bedeker o Korfu a tam mas vsetko a mozes si doma v pohode pripravit co chces pozriet a kde ist.

Ahojte Petik
Obrázok používateľa
petik
Cestovateľ

Založený: 13 Aug 2006, 18:37

Odoslaťod kmarta 01 Jan 2008, 13:57

Ďakujem, za info. So skútrom by bol u nás problém, lebo máme 2 deti. A s autom už máme trocha skúsenosť z ostrova Zakyntos,kde boli tiež úzke cesty a k tomu ešte aj hrozne označené a niekedy sme aj dosť blúdili ale na druhej strane to malo svoje čaro. Jedno viem isto, že čím menšie auto, tým lepšie. Kúpili sme si už aj automapu ostrova Korfu a vidíme, že tých ciest je tam dosť a vyzerá to na poriadne bludisko. Bedeker si zoženieme ale aj tak budem vďačná za každý ďalší tip. A kde ste boli na Korfu vy?My ideme na juh do Kavosu.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Odoslaťod petik 01 Jan 2008, 20:30

Na Korfu sme boli raz v Benitses potom v Messongi. Na ostrove si urcite pozri Achillio-cisarovni Sisi zamok, cele hlavne mesto s namestim Esplanade,staru a novu pevnost,vyhliadku Kanoni, urcite aqualand v Agios Ioannis a nadherne plaze na zapade ostrova Glifada,Agios Gordis,Agios Georgios pozor su dva na juhu a na severe a Paleokastritsa. Zatial aspon tolko.
Obrázok používateľa
petik
Cestovateľ

Založený: 13 Aug 2006, 18:37

Odoslaťod xkrchnav 02 Jan 2008, 06:47

My sme boli cez v štúdiách Eleni na juhozápade ostrova - letovisko Agios Georgios. Ináč na mape, ktorú sme mali tak je Ag. Georgios aspoň 5x. S tým, že 3x pláž :). Na skútri sme prešli všetky (teda aspoň skoro) pláže a najlepšia bola tá Agios Georgios. Na juhu Kavos to bolo výrazne špinavšie - jak pláže, tak voda. Ale do Ag. Georgios to máte kúsok, takže ak budete mať auto nieje problém zásť vždy kúsok vyššie. Tiež pekná bola Ag. Gordis tam však stále vietor silný. Ešte by sme mohli odporúčiť Paxos Antipaxos výlet - i keď sme boli spoločnosťou British Cruises a s ňou sme neboli nadšený - pretože loďka pre 30 ľudí s 50 ľuďmi na palube... no síce to bolo o 10 eur lacnejšie ako s cestovkou, ale neviem či to za to tak celkom stálo :oops: Tak snáď sme kusa pomohli. Jasné s maličkým autom to snáď pôjde - keď máte skúsenosti tak bezproblému :).
xkrchnav
Nováčik

Odoslaťod kmarta 02 Jan 2008, 10:12

Ďakujem vám za info, ja som si tiež na mape všimla, že Agios Georgios je tam viac krát a už som aj niekde čítala, že je tam pekná pláž. Hovorí sa o tom Ag. Georgios na juhozápade? Na SZ tuším pri Ag. Georg.sú aj nejaké vyhliadky aspoň podľa mapy.
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Odoslaťod xkrchnav 02 Jan 2008, 13:10

o tých pekných plážach to bolo to Ag. Georgios na juhozápade, ale ani tá severná nie je zlá. Glyfada a Ag. Gordis sú konkurenciou JZ Georgiosu. Vyhliadky pri severnom Ag. Georgios určite budú - je to tam pekne kopcovité - už cestou a pohľadom zo serpentín dole na pláž sa dá spraviť priamo z auta pekná pohľadnicová fotka. Júj už sa tam teším zas!
xkrchnav
Nováčik

Re: Autom po Korfu 2008

Odoslaťod snickers1510 07 Jan 2008, 12:30

2x som bola na Korfu - v Agios Georgios na juhu a v Benitses.Mali sme požičaný Fiat Punto ale takisto aj nejaký veľký Fiat a problém nebol ani s jedným.Navštívili sme Sisin zámoček - Achilion,ktorý sa nám veľmi páčil.Takisto aj Aquapark v Agios Ioanis.Bolo to tam úplne super,čas nám tam veľmi rýchlo ubehol.Potom sme navštívili aj Kerkyru-krásne mesto.Trocohu sme samozrejme pobehali po obchodoch ale nič také sme nekúpili.Nakoniec sme sa trochu stratili v tých ich úzkych uličkách ktoré majú medzi domami v ktorých bývajú ale po chvílke sme už vedeli kde sme...ale tie ich domy to stálo zato- strach a hroza :D...Odporúčam jednu reštiku neďaleko Kerkyry.Sadli sme si na terasu,pod nami more,krásny výhľad na celú Kerkyru,aj vysvietené letisko-keďže už bol večer.Každých 10 minút okolo nás preletelo lietadlo...super zážitok.Ešte sme skúsili plavbu loďou s presklenným dnom-tiež veľmi pekný zážitok.Bolo to spojené aj s tuleňou šou.Hlavne pre malé deti to bolo úplne super.Krásne tvory...Takže na Korfu sa rozhodne nebudete nudiť.
snickers1510
Dovolenkár

Založený: 07 Jan 2008, 11:41

Zaujimave citanie o KORFU

Odoslaťod mandarinka 13 Apr 2008, 16:34

Obrázok
Obrázok používateľa
mandarinka
Mega Cestovateľ

Založený: 05 Aug 2006, 12:01

Odoslaťod kmarta 16 Apr 2008, 12:10

Ešte sa chcem opýtať na Achilion, či sú tam organizované vstupy v určitých hodinách so sprievodcom - ako je to u nás v hradoch a zámkoch, alebo sa tam dá ísť individuálne bez sprievodcu a kedykoľvek počas otváracích hodín. A ako je to s Angelokastrom a kláštorom v Paleokastrike?
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

achilion

Odoslaťod snickers1510 21 Apr 2008, 11:13

Do achilionu mozes ist aj sama
snickers1510
Dovolenkár

Založený: 07 Jan 2008, 11:41

Re: achilion

Odoslaťod kmarta 21 Apr 2008, 13:03

snickers1510 napísal:Do achilionu mozes ist aj sama

Ďakujem, ja som llen chcela vedieť, či sa treba načasovať na nejakú hodinu, aby sme vedeli ako si naplánovať program a ako je to s Angelokastrom a Paleokastrikou?
marta
Obrázok používateľa
kmarta
Mega Cestovateľ

Odoslaťod zko 21 Apr 2008, 14:29

S cestovaním autom nie je na Korfu problém, jazdil som tam skútrom aj autom v pohode. Treba len rátať s priemernou rýchlosťou presunu cca 50 km/h.

V kláštoroch majú vo všeobecnosti väčšinou okolo obeda zatvorené.

Určite nevynechajte miesto s vyhliadkou ("cisárov trón") na celý ostrov, aj keď je veľmi nenápadné, nachádza sa zhruba v strede ostrova nad dedinkou Pelekas, na mapách to je. My sme tam trafili výnimočne jasné počasie, videli sme celý ostrov od severu až po juh.

Neváhajte s návštevou kaviarničiek v dedinkách vo vnútrozemí. Napríklad v Argyrades v strede deinky hneď pri hlavnej ceste sme mali najlepšie Frapé v mojom živote (a to som frapé labužník), a pritom za najnižšiu cenu.

Môžeš sa poinšpirovať na mojich stránkach: http://www.zdeko.ic.cz/ nezabudni si kliknúť v hlavičke aj ďalšie oddiely, ako: achilion, vnútrozem a pod.

Mapy sú veľmi nespoľahlivé, akonáhle zídete z hlavnej cesty. Na Achilion choďte severnou cestou a naspäť južnou cestou (strmá), tak chodia autobusy, inak sa dostanete do protismeru prúdu autobusov v úzkych serpentínach, dúfam, že si to dobre pamätám, tak nás navigovala delegátka.
zko
Nováčik

Založený: 21 Apr 2008, 14:17

Ďalšia

Naspäť na Na dlani - Jónske ostrovy

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.